14. juunil avaneb Kultuurikatlas heliinstallatsioon “HELIROOM”

Projekt “ALICE” (http://www.aliceland.net/eng/) kuulus Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi ning osutus ülimalt tugevaks interdistsiplinaarseks lavastuseks, kus kõik erinevatest  valdkondadest pärinevad komponendid moodustasid ühtse ning põneva terviku.
Taoline kooslus ning professionaalne tase on Eesti Vene kogukonna kultuuriringkonnas küllalt harukordne, et mitte öelda erandlik.

Esimene installatsioon projekti “HELIROOM” raames leiab aset 14.-18. juunil Tallinna Kultuurikatlas,  sissepääs Põhja pst 29, Energia Avastuskeskuse kõrvalt.
Projekti autorite sõnul tutvustavad nad publikule ruumi, millesse on paigutatud erinevad mehhanismid ning, mis täitub helidega vastavalt sellele, kuidas liiguvad selles ruumis inimesed. Ideeliselt huvitab lavastusmeeskonda inimese ja mehaanika vastuolu. Vaatamata tehnilisele progressile on elu keskmes inimene, sest just inimene oma eksistentsiga loob ümbritseva tehismaailma.
Projekti meeskonda kuuluvad: Aleksandr Žedeljov (helilooja ja muusik, teostanud muusikalist kujundust erinevatele lavastustele paljudes teatrites ja kinodes nii Eestis kui ka rahvusvahelisel areenil, TRIOPHONIX bändi liider ja produtsent), Sergej Dragunov (video-insener, digitaalkunstnik, 3D-modelleerija, VJ animaator, illustraator) Valentin Siltšenko (programmeerija, liikumisandurite spetsialist, muusika produtsent, DJ) Dmitri Mjatšin  (tehnoloog, metallitöötlemise spetsialist), Ksenia Kuzmina - projektijuht

Kunstnik: Sergej Dragunov (Fat-snail)

Projekt “HELIROOM” päädib esietendusega, mis on plaanitud 2014. aastasse V. Meierholdi Keskuse ruumides Moskvas ja Tallinna Kultuurikatlas.
Projekti koostööpartnerid on: SA Tallinna Kultuurikatel, Meierholdi Keskus ja Vene Teater
Projekti toetab: Eesti Kultuurkapital
Teatraalne heliinstallatsioon “HELIROOM” Kultuurikatlas 14.- 18. juunil.
Installatsioon on Tallinna Kultuurikatlas avatud kell 18:00–23:00. Sissepääs Põhja pst 29 Energia Avastuskeskuse sissepääsu kõrvalt. Pilet kõigile koha pealt 2 €.