Kultuurikatel

mis?
Kultuurikatel on kombinatsioon Põhja-Tallinna sadamapiirkonnas paiknevast vanast elektrijaamast ja selle sisse loodavast uuest teadmiste-, võrgustiku-, elamus- ja osaluspõhisest platvormist. Kultuurikatla hoone hakkab toimima linnaruumi mootorina, mille uksed on avatud igas vanuses külastajatele ja väga erinevatele tegevustele. Kontserdid, teatrietendused, konverentsid ja seminarid, õpperingid ja töötoad, näitused ja festivalid on mõned näited Kultuurikatla ruumiprogrammi võimalustest. Sedaviisi ei ole Kultuurikatel suletud kultuuritempel, mis tegutseb vaid kindlatel kellaaegadel ja valitud publikule, vaid aktiivne osa Tallinna igapäevasest linnamaastikust- ja liiklusest ning atraktiivne pesa põnevate kultuurisündmuste külastamiseks.

kus?

Kultuurikatel asub Tallinna linnaruumi arengu seisukohast olulises piirkonnas Tallinna sadama ja vanalinna vahel, Kalamaja jakesklinna piiril. Nii liigub Kultuurikatlast mööda suvel populaarne promenaad Kultuurikilomeeter, Kultuurikatla naabriteks on aga Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Linnahall, Disainimaja, Energiakeskus, projekteerimisel olev uus Tallinna linnavalitsuse hoone ning Kultuurikatla Aed. Vaid mõne minuti kaugusele jääb Meremuuseumi uus hoone Lennusadamas, Patarei Vangla ja Noblessneri Valukoda. Jälgides Tallinna aktiivset avanemist merele, on Kultuurikatel tulevikus kindlasti üks punkt mereäärse avastamiseks ja linlaste siia kutsumiseks. Lisaks on Kultuurikatla asupaik ja hoones toimuv suurepärane sihtpunkt Tallinna külastavatele turistidele.

missioon?
Kultuurikatla unikaalsuse loob selle suund valdkondadevahelisele koostööle ja mitmesuguste sihtrühmade kaasamisele, mille läbi tekivad erinevate tegevuste vahel ristumised ja ühisprojektid. Kultuurikatla kui platvormi missioon on toita uute partnerluste ja heade kontaktide tekitamist, teadmiste vahendamist ning laiemalt nii Eesti siseste kui väliste võrgustikke loomist erinevate kultuuriorganisatsioonide ja loomemajanduslike keskuste ja ettevõtete vahel. Kultuurikatla tegevus on koostöös partneritega uuenduslike haridusprogrammide loomine, kultuuriprojektide juhtimine ja konsulteerimine, sündmuste korraldamine ja vahendamine Kultuurikatla hoones ning Eesti loomemajanduse arendamine läbi valdkondavaheliste ideeprojektide käivitamise ja ettevõtluse toetamise. Kultuurikatla üheks nurgakiviks saab samuti kultuuriturismi arendamine Euroopa Kultuuripealinna aastast saadud kogemuse põhjal.

kes?

Kultuurikatel on sihtasutuse Tallinn 2011 üks peamisi Euroopa Kultuuripealinna aasta jätkutegevusi. Rakendades Kultuuripealinna aastaga kogutud kogemusi, kontakte ja projektikogumeid, saab läbi Kultuurikatla koostöös erinevate ürituste korraldajatega ka tulevikus arendada välja uusi ideid ja sündmusi. Nii on Kultuurikatla oluline eesmärk seista erinevate kultuurivaldkondade arenduskeskuste väljakujundamise ning Eesti kultuuriturunduse ja -turismi edendamise eest. Kultuurikatla hoone ja platvorm kogub lisaks enda alla mitmeid partnereid Eesti loomemajanduse ja kultuurikorralduse valdkondadest, kellega koos muutub Kultuurikatel rahvusvaheliseks loome- ja kultuurikeskuseks.