15 aastat tsirkust!

06.01.2015

Alanud aastal täitub Tsirkusestuudio Folie’l 15 tegutsemisaastat. Kaasaegne tsirkus on olnud ka Kultuurikatla jaoks üks väga oluline valdkond, millele kaasa elada ning mille kasvamist oleme rõõmuga jälginud. Loe, mida põnevat plaanitakse juubeliaastal Folie15 raames! 

Loe edasi >

Koostöös Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga sündis robot-tigu!

02.01.2015

Meil on rõõm, et ühises koostöös sünnivad väärtust kandvad teod!

Loe edasi >

Jõuluhõnguline Bazaar Baltika kvartalis!

09.12.2014

11. detsembril toimub Tallinna Loomeinkubaatoris traditsiooniline jõulueelne Bazaar, kus enda loomingut müüvad nii Eesti moeloojad, aksessuaaridisainerid, ehtekunstnikud, tootedisainerid kui ka kõik teised loomeinimesed.

Loe edasi >

Mahukas ja mitmekülgne Stalker Festival juba sellel nädalavahetusel!

04.12.2014

5.–6. detsembril toimuv Stalker Festival toob värsked vaated olukorrast ja inimestest elektroonilise muusika, etenduskunsti, visuaalse kunsti, loovhariduse ning sõnakunsti kaudu.

Loe edasi >

Stalker Festival 5.-6. detsembril Kultuurikatlas!

12.11.2014

Stalker Festival 2014 toimub 5.–6. detsembril Kultuurikatlas, Arhitektuurikeskuses ja Kanuti Gildi SAALis. Programmis on elektrooniline muusika, visuaalne kunst, sõnakunst, etenduskunstid ning loovharidus. Stalker Festivali tsooni lävepakul peab valima – tajuda või mitte? Vastusest sõltub kogemus.

Loe edasi >

Projekti Kvalues otsad seotakse edukalt kokku!

26.11.2014

26. novembril kell 16.00 on oodatud värskelt avatud kohvikusse Caffeine (Harju 3) kõik Kvalues projektis osalejad, kui ka need, kes soovivad teada saada, mis asi on digital storytelling?

Loe edasi >

Stalker Festivali loovharidusprogramm

26.11.2014

5.–6. detsembril toimuv Kultuurikatla programmiline tähtsündmus Stalker Festival on kohtumispaik erinevatele valdkondadele: elektrooniline muusika, visuaalne kunst, sõnakunst, etenduskunstid ja loovharidus. Festivali inspireeriv loovharidusprogramm mängib peenetundeliselt oleviku ja tuleviku piirimail.

Loe edasi >

Rainer Jancis improviseerib heli 1926. aasta tummfilmile

07.11.2014

Kultuurikatlas linastub eesti päritolu režissööri Dimitri Kirsanoffi tummfilm “Menilmontant”. Filmi kadunud partituuri asemel loovad kohapeal improviseerides heli prantslasest löökpillimängija Lê Quan Ninh ning ansambli Metro Luminal asutaja Rainer Jancis.

Loe edasi >

Kultuurikatel Kultuurikatla Aiast

22.10.2014

Kultuurikatla Aed ja selle areng kolme aasta jooksul on meile näidanud mida avalikkus ootab ning millisest linnaruumi osast tunneb avalikkus puudust. Kultuurikatla eesmärk on seista Kultuurikatla Aia samasisulise tegevuse jätkumise eest ning hoida alles seda millega oleme seni suutnud saada kogukonna ja klientide positiivse tähelepanu osaliseks.

Loe edasi >

Ettevõtluskoolitus

20.10.2014

Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid alustavad 28. oktoobril koolitusega, mis on suunatud startivatele ettevõtjatele ning mille eesmärk on aidata osalejal läbi mõelda läbi oma ärimudel ja koostada tegevuskava selle elluviimiseks.

Loe edasi >

Kultuurikatlas linastub 1926. aasta tummfilm „Ménilmontant“

13.10.2014

Kultuurikatlas linastub 9. novembril eesti päritolu režissööri Dimitri Kirsanoffi tummfilm „Ménilmontant“. Filmile improviseerivad heli prantslane Lê Quan Ninh ja eestlane Rainer Jancis.

Loe edasi >

Projekti Kvalues lõpukonverents "Slice of life"

07.10.2014

7. oktoobril toimub Brüsselis kahe Euroopa Liidu poolt rahastatud projekti KVALUES ja ENKDIST kokkuvõttev konverents, kus tutvustatakse projektide tulemusi ning arutletakse digitaalse loo jutustamise metoodika ning selle rakendamise üle tulevikus.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aia väravad avatakse viimast korda!

30.09.2014

Teisipäeval, 30. septembril avatakse Kultuurikatla Aia väravad viimast korda! Muusikat teevad suve hooaja parimad ning kohvik Kanala pakub Muna ja Kana. 

Loe edasi >

"Ma hoidsin päikeseloojangut sinule"

25.09.2014

Disainiöö valgusinstallatsioon "Ma hoidsin päikeseloojangut sinule" täna õhtul Kultuurikatla Aia väravas!

Loe edasi >

Tartu Mini Maker Faire toob kokku isetegijad Ahhaa keskusesse!

23.09.2014

26. septembril toimuv Tartu Mini Maker Faire toob kokku Tartu Ahhaa keskusesse isetegijad üle Eesti. Ka Kultuurikatla MakerLabi meistrid tutvustavad enda loodud projekte.

Loe edasi >

Kohvik Kanala köögis 16.-21. september Bakerman!

16.09.2014

Kultuurikatla Aed ja kohvik Kanala on avatud veel kindlasti septembri lõpuni! Sellel nädalal kohvik Kanala köögis maailmarändur Bakerman. Kas Malaysia pada läätsede, kookospiima ja tosina erineva vürtsiga tundub ahvatlev?

Loe edasi >

Kultuuri ja keskkonna kohtumispaik - ÖkoMäss!

15.09.2014

19.-21.septembril toimuvad Kultuurikatla Aias mitmed koguperefestivali ÖkoMäss sündmused. Festival toimub sel aastal juba neljandat korda, mille peamine eesmärk on pöörata tähelepanu säästlikule lähenemisele. Nii nagu ÖkoMäss korraldajad ise ütlevad, “Mässame parema elukeskkonna nimel.”

Loe edasi >

Kohvi valmistamist õpetavad KOKOMO kohvimeistrid

26.08.2014

8. septembril kell 19.00 õpetavad KOKOMO kohvimeistrid väga head kohvi valmistama ja seda koduste vahenditega!

Loe edasi >

Koolitus "Esimesed sammud robootikas"

01.09.2014

9.-10. septembril toimuvad Kultuurikatla Aias roboti valmistamise töötoad, et programmeerida ise valmistatud robot puldi abil liikuma või lihtsamaid käsklusi täitma. 

Loe edasi >

Tsirkusest inspireeritud Abstraktsioonide öö Kultuurikatla Aias

05.09.2014

4. septembril Kultuurikilomeetril toimunud kaasaegse tsirkuse etendus “Un Cirque Plus Juste” võlus publikut lihtsuse ja minimalismiga. Tsirkuse mõjud on üle kandunud ka täna õhtul, 5. septembril Kultuurikatla Aias toimuvale Abstraktsioonide ööle.

Loe edasi >

Tallinnas etendub tsirkusekunstnik Jani Nuutineni soololavastus

05.08.2014

4.- 6. septembril annab Tallinnas 3 etendust prantsuse-soome kaasaegse tsirkuse kompanii Circo Aereo. Etendatakse tunnustatud tsirkusekunstniku Jani Nuutineni soololavastus „Un Cirque Plus Juste“.        

Loe edasi >

Tule valmista ise unikaalne muusikainstrument!

21.08.2014

Reedel, 22. augustil toimub Kultuurikatla Aias töötuba, kus osalejatel tekib ainukordne võimalus ehitada tuntud muusiku ja keelpillide ehitaja Yuri Landmani juhendamisel  endale unikaalne muusikainstrument.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aias Müürilehe festival!

12.08.2014

15.-17.august toimub Kultuurikatla Aias Müürilehe festival! Lavadel nii eesti kui välismaised elektroonilise ja alternatiivmuusika tegijad.

Loe edasi >

Kultuurikatel alustab ettevõtlusmänguga!

14.08.2014

9. septembril alustab Kultuurikatel koostöös Capacity kooli ja Tallinna Majanduskooliga 100 päevase ettevõtlusmänguga, et arendada mängu abil loovideed elujõuliseks. Pakume võimalust täita 100 päevaga enda unistused!

Loe edasi >

Dagi Hamaya õpetab sushit valmistama

06.08.2014

Kohvik Kanalas toimub 11. augustil Jaapani eluolu ja rahvuslikke kombeid tutvustav koolitus, mille käigus sushikokk Dagi Hamaya valmistab Jaapani toite. Registreeru koolitusele!

Loe edasi >

Kohvik Kanala köök taasavatakse 5. augustil!

05.08.2014

Head sõbrad, meil on hea meel teatada, et kohvik Kanalas, Kultuurikatla Aias saab taas süüa! Sel korral saavad maitsed olema vahelduvad ja nagu ikka, toortoidused. Ootame teid alates 5. augustist!

Loe edasi >

Augustikuu esimesed päevad Kuluurikatla Aias

31.07.2014

Sellel neljapäeval Kultuurikatla Aias kirjandusõhtu "Viimane Neljapäev 2.4" ning Ilusa Tantsumuusika Õhtu raames live kavaga laval Soundhouse. Reedel saab näha ja kuulda Soome techno legendi Mono Junk etteastet ning laupäeval nautida Kalamari Uniooni suvepäevi Kanalas.

Loe edasi >

Soome techno legend Mono Junk Kultuurikatla Aias

28.07.2014

1. augustil astub Kultuurikatla Aias sündmuse TehnoTasand raames üles legendaarne ja rahvusvaheliselt tunnustatud techno-muusik ning dj Kimmo Rapatti ehk Mono Junk (FI).

Loe edasi >

Kultuurikatla Aias ja kohvik Kanalas laat!

01.08.2014

Laupäeval, 19. juulil toimub Kultuurikatla Aias mõnus turg, kus toimekad ehtemeistrid, noored disainerid ja teised kunstnikud toovad oma väljamõeldud, disainitud, meisterdatud ja ehitatud tooted laiemale avalikkusele.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aia nädalalõpu programm algab punkrokiga New Yorgist!

08.07.2014

Kultuurikatla Aia ja kohvik Kanala nädalalõpu programm saab alguse kolmapäeval, kui lavale astub punkrokki viljelev bänd Dirty Fences New Yorgist. Nädala lõpetab laupäeva õhtul Manka Boutique pop festival 2014. 

Loe edasi >

Abstraktsioonide öö Kultuurikatla Aias!

04.07.2014

Abstraktsioonide öö jätkub ka sel aastal! Juba 4. juulil on võimalik Kultuurikatla Aias nautida muusikat ja pidu nagu unenäos. Muusika teevad ALVULGOPES ehk Algorütmid ja Vul Vulpes, KULGURID, A NAGU ALFA ja TONT.

Loe edasi >

Nädal Kultuurikatla Aias!

10.06.2014

Sündmused teisipäevast laupäevani ehk igale maitsele midagi! Erilist maitseelamust pakub teisipäeval toimuv India hõnguline elektroonilise muusika kontsert "3 Corners of the World & edGeCut", kus laval on Ish Sherawat Indiast, Eesti üks unikaalsemaid kitarriste Robert Jürjendal, Petri Kuljuntausta Soomest ning David Rothenberg Berliinist.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aias kõlab India mõjutustega elektrooniline muusika

06.06.2014

10. juunil kell 21.00 toimub Kultuurikatla Aias erinevatest muusikatraditsioonidest inspireeritud eksootiline helireis “3 Corners of the Word & edGeCut”. Muusikalist naudingut pakuvad Indiast pärit Ish Sherawat, Robert Jürjendal, Petri Kuljuntausta ja David Rothenberg Berliinist.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aias Etchno uuspärimusfestival

05.06.2014

Kultuurikatla Aed ja kohvik Kanala on läinud üle suvehooajale! Suvekuu juhatab sisse 6. juunil Aias toimuv Etchno uuspärimusfestival, et ühendada balti ja selle naaberkultuuride eriomased vokaalid kontserdiks.

Loe edasi >

Sellel nädalal Kultuurikatla Aias!

10.06.2014

Suvekuu algust tähistatakse Kultuurikatla Aias tõeliselt ahvatleva programmimenüüga. 4.-7. juuni toimub Aias Pinksihooaja avamine, Etchno Uuspärimusfestival, Lauluga Hausi Pidu ja Eelviimane Käik. Tutvu Kultuurikatla Aia nädala programmimenüüga!

Loe edasi >

Kultuurikatel liitus rahvusvahelise võrgustikuga Res Artis

03.06.2014

Tallinna Kultuurikatla residentuuriprogramm on liitunud rahvusvahelise võrgustikuga Res Artis.

Loe edasi >

Sügisel tutvustame taas KVALUES koolituste võimalusi

02.06.2014

26. septembril 2014 korraldab Kultuurikatel KVALUES projekti ja selle edasisi koolitusvõimalusi tutvustava sündmuse.

Loe edasi >

Pakkumisel on selle suve lahedaim praktikakoht!

13.05.2014

Tallinna Kultuurikatel pakub praktikakohta Katseköök ja kohvik Kanal juhataja assistendile.

Loe edasi >

Kultuurikatla kommentaar Eesti Päevalehes ilmunud loole

09.05.2014

Kultuurikatla sõbrad! Selgitame Eesti Päevalehes ilmunud artikli tagamaid ning ühtlasi lükkame ümber kõik väited võltsimisest. Kultuurikatla meeskond on tegutsenud vaid Kultuurikatla parima käekäigu huvides.

Loe edasi >

Projekti "Betooniteater" üks etapp jõuab lõpusirgele

09.05.2014

Projekti “Betooniteater” raames toimunud tudengitele suunatud töötubade programmi kokkuvõttev sündmus Kultuurikatlas.

Loe edasi >

Teeme ära! talgupäev Kultuurikatla Aias

30.04.2014

Laupäeval, 3. mail on oodatud kõik Kultuurikatla Aia sõbrad Teeme ära! talgupäevale, et üheskoos aiaruum uueks hooajaks ette valmistada.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aia ideekonkursi parimad on selgunud!

22.04.2014

12. märtsil välja kuulutatud Kultuurikatla Aia suveprogrammi ideekonkursile laekus kokku 13 põnevat ideed.

Loe edasi >

Digital storytelling ehk loovjutustamine vol.2

17.04.2014

Aprilli lõpus ootame taas huvilisi digitaalsetele lugude jutustamise tasuta koolitusele. Koolitus on kolmes etapis ning esimene kohtumine toimub juba 21. aprillil kell 17.00 - 20.00.  

Loe edasi >

Spillover ideede auhinnakonkursi tähtaega pikendati!

21.04.2014

N.I.C.E võrgustik kuulutas märtsi lõpus välja spillover efekti ideed kandvate projektide auhinnakonkursi. Tänaseks on laekunud juba üle 60 projekti 14 erinevast riigist. Konkursi tähtaega pikendati 25. aprillini!

Loe edasi >

Ülemaailmne Tsirkusepäev Tallinnas!

31.03.2014

Eesti tsirkusekogukond kutsub tähistama Ülemaailmset Tsirkusepäeva. 13.-20.04 leiavad aset Suur Tsirkuse Rongkäik Tallinna vanalinnas, Tsirkuse Olümpia, Eesti püramiidi loomine Vabaduse väljakul, Eesti Tsirkuse Gala Kumu auditooriumis ning laste gala „TsirkuseRing“ OMAsaalis.

Loe edasi >

Avatud uste päev Kultuurikatla MakerLabis!

09.04.2014

Avatud uste päevad Kultuurikatla MakerLabis, Eesti esimeses isetegijatele suunatud töökojas! 

Loe edasi >

Kultuurikatla Aia ideekonkurss 2014

07.04.2014

Kultuurikatel kuulutab välja “Kultuurikatla Aed 2014” uute ideede konkursi. Kutsume osalema avalikul ideekonkursil, et kujundada Kultuurikatla Aia 2014. aasta programm, sisustamaks see inspireeriv ja põnev linnaruumi keskkond taas huvitavate tegevustega.

Loe edasi >

Esimesed digitaalsed lood on loodud!

07.04.2014

Märtsis ja aprillis toimusid esimesed digitaalsete lugude loomise koolitused. Oli huvitav kohtuda põnevate inimeste ja nende lugudega. Uued grupid moodustame huvi korral juba aprilli kuus.

Loe edasi >

Otsime enda meeskonda programmijuhti!

21.03.2014

Otsime Kultuurikatla Aia meeskonnaga liituma aktiivset ja muusikamaastikul hästi orienteeruvat programmijuhti, kes täidaks aiaruumi põneva programmi ja tegevustega.  

Loe edasi >

28. märtsil Kultuurikatlas Stalker Festivali showcase TMW raames

29.04.2014

28. märtsil avab Tallinn Music Week raames uksed Kultuurikatel, et ühel õhtul ja kolmel laval taaselustada Stalker Festivali showcase. 18 artisti Eestist, Lätist, Leedust, Taanist, Islandilt, Venemaalt, Portugalist ja Inglismaalt pakuvad parimat elektroonilist muusikat.

Loe edasi >

Vestlusring valdkondadevahelisest koostööst

29.04.2014

Reedel, 14. märtsil kell 11.00 – 12.45 toimub Tallinna Tehnikakõrgkoolis projekti "Betooniteater" raames modereeritud vestlusring, kus ettevõtjad ja organisatsioonide esindajad vahetavad mõtteid valdkondadevahelisest koostööst.

Loe edasi >

Kultuurikatla katseköök ja kohvik Kanala otsib enda meeskonda PEAKOKKA!

11.03.2014

Otsime enda meeskonda peakokka, kes armastab toitu ja selle valmistamist ning oleks avatud uutele ideedele ja katsetustele.

Loe edasi >

Kultuurikatla katseköök ja kohvik Kanala otsib kohviku- ja baariteenindajaid

13.02.2014

Otsime Kultuurikatla katseköök ja kohvik Kanalasse kohviku-ja baariteenindajaid, kes on oma valdkonna entusiastid ning kes armastavad teenindustööd ja klientidega suhtlemist.  

Loe edasi >

Kultuurikatla katseköök ja kohvik Kanala otsib vahetuse vanemat

13.02.2014

Otsime Kultuurikatla katseköök ja kohvik Kanalasse vahetuse vanemat, kelle tööks on kohviku igapäevase tegevuse korraldamine oma vahetuse ajal.

Loe edasi >

Kaasaegse tsirkuse mänguline festival Rootsis

12.02.2014

12. veebruaril algab Rootsis kolm päeva kestev Subcase festival, mis toob kokku kaasaegse tsirkuse valdkonnas tegutsejad Põhjamaadest ja Euroopast. Kultuurikatel on Subcase festivali ametlik partner ja Kultuurikatla projektijuht Kristiina Kütt 2014. aasta festivali žürii liige.

Loe edasi >

"Betooniteater" - innovatsiooniks liituvad kultuur ja ärivaldkond

29.04.2014

16. ja 17. jaanuaril toimub projekti „Betooniteater“ raames koolitus, mille keskne teema  sel korral on kultuuri ja ärivaldkonna koostöö ning sellest sündiv innovatsioon.

Loe edasi >

Stalker Festivali Stuudioõhtu toob lavale elektroonilise muusika talendi Laurel Halo!

29.04.2014

6. detsembril toimub Kultuurikatlas Stalker Festivali Stuudioõhtu, kus kohtuvad eksperimentaalsed heli- ja videokunstnikud USA-st, Portugalist ja Eestist.

Loe edasi >

Otsime enda meeskonda Arenduskeskuse juhatajat

25.11.2013

Otsime enda kollektiivi uut ja toredat kolleegi, kes oskaks juhtida edukalt ja kindlameelselt meie Arenduskeskuse igapäevast tööd – mis ei ole lihtne, kuid selle eest rohkem kui põnev ülesanne. Uue kolleegi kandideerimisavaldusi ootame kuni 15. detsembrini.

Loe edasi >

Kultuurikatla stuudiokompleksis kõlas nädalavahetusel Albert Camus hääl!

29.10.2013

Möödunud laupäeval, 26. oktoobril kell 19.00 avati hetkeks ehitusjärgus oleva Kultuurikatla uksed, et lasta muusikal ja Albert Camus häälel kõlada tulevases stuudiokompleksis. Publik sai osa “Albert Camus reads The Stranger REMIX” 2013-2014. aasta turneest.

Loe edasi >

KVALUES - projekt, kus oskused ja võimed saavad teadlikult teadlikuks

02.10.2013

Kultuurikatel osaleb KVALUES koolitusprogrammis, kus töötutel ja mitteaktiivsetel täiskasvanutel aidatakse ülesse leida ja esitleda enda oskusi ning kompetentse digitaalse lugudejutustamise kaudu

Loe edasi >

Ajujaht kogub taas tuure!

30.09.2013

Meil on hea meel jagada hea koostööpartneri elujõulisi uudiseid ehk Ajujaht kogub taas tuure!

Alates homsest on võimalik kõigil huvilistel osa saada ettevõtlusnädala raames toimuvast koolitusprogrammist. Tule kuula, mõtle kaasa ja õpi parimatelt.

Loe edasi >

4.-6. oktoobril toimub virtuaalmaailma tegelaskujude loomise töötuba

30.09.2013

4.-6. oktoobril toimub Eesti Kunstiakadeemias töötuba Visions of Our Communal Dreams. Teadmisi digitaalmeedia ja virtuaalmaailma võimalustest ja avataride loomisest jagavad Londoni King’s College’ist Michael Takeo Magruder ja Drew Baker.

Loe edasi >

Eriline elektronmuusika kontsert toob tudengid Eesti Raadio stuudiosse

24.09.2013

Reedel, 27. septembril kell 21.00 toimub Eesti Raadio 1. stuudios erakordne kontsert „Impro ja live-remix“, mis keskendub maailmas vähe levinud live-remix muusikatöötlemise tehnikale. Kontserdi kannab üle Klassikaraadio. Laval on noored muusikud Saksa elektronmuusiku Jan Peter Schwalmi juhtimisel.

Loe edasi >

Disainiöö moeprogramm Kultuurikatla Aias, sellel nädalavahetusel

23.09.2013

Laupäeval, 28. septembril kell 18.00 “Disainiöö Moekolmik” ehk Marit Ilison, Johanna Nurm ja k00d.ee toovad lavale loomingu, mis sobib vankumatult alanud sügisesse nii  materjalide kui neist õhkuva soojuse poolest. Pühapäeval, 29. septembril kell 16.00 algav “Öörändur” avab Marta Mooratsi ja Liisa Sooleppi rõivakollektsioonide ühisesitluse.

Loe edasi >

Marit Ilison avab näitu​se ja esitleb uut naisterõiv​aste kollektsio​oni

04.09.2013

26. septembril kell 18.00 avab Marit Ilison HOP galeriis isikunäituse „Teine“ ning 28. septembril kell 18.00 esitleb Disainiöö moeprogrammi raames Kultuurikatla Aias oma uut naisterõivaste kollektsiooni.

Loe edasi >

Projektis "Betoonite​ater" katsetatak​se sulandumis​võimalusi etenduskun​stide, haridus- ja ehitusvald​konna vahel

29.04.2014

Sellel sügisel saab hoo sisse kaks aastat kestev ja erinevaid valdkondi siduv projekt „Betooniteater“. Esimene sündmus, õppejõudude täienduskoolitus leiab aset 20.-21. septembril Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.

Loe edasi >

Pariisis elav Eesti luuletaja Tarah Xaintorxare on loomingulisel ringreisil Eestis

16.09.2013

Käesoleva külaskäigu ajal on autor kaasa toonud loomingut nii luule kui fotokunstina. 19. septembril, kell 19.00 on võimalik Tarah’it loominguga tutvuda Kultuurikatla Aias. Eestikeelset luulet esitavad autor Tarah Xaintorxare ja näitleja Marilyn Jurman.

Loe edasi >

Projekti "Art on Wheels" looming, 15 maalitud autot juba sellel kolmapäeval Kultuurikatla Aias!

17.09.2013

18. septembril, kell 11.00 avatakse Slowballi ja Kultuurikatla kunstiturundusprojekti “Kunst ratastel” (“Art on Wheels”) looming täies mahus. 24 tundi kestvast autonäitusest ja meeleolukast programmist on võimalik osa saada kõigil Kultuurikatla Aia külastajatel.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aias sel nädalal

16.09.2013

Kolmapäeval, 18.09, kell 11.00 Slowballi ja Kultuurikatla ühisprojekti tulemuse avalikustamine ehk 15 kunstniku poolt maalitud autode näitus. 24 tundi kestev näitus ja nonstop show. Slowball ralli START 19. september kell 11.00. 

Neljapäeval, 19.09 kell 19.00, Luuleõhtu "Katkendid päevikust"

Loe edasi >

Muutus Kultuurikatla Aia ja kohvik Kanala lahtiolekuaegades

04.09.2013

Alates 4. septembrist on muutunud Kultuurikatla Aia ja kohvik Kanala lahtiolekuajad, mistõttu ootame oma sõpru külla neljapäevast laupäevani kell 18-23. Sündmuste ajal kellaajalised piirangud loomulikult ei kehti.

Loe edasi >

Uus kunstiturunduse projekt „Kunst ratastel"

30.08.2013

28. augustil avalikustati esimesed kunstnikud, kes osalevad uues rahvusvahelises kunstiturunduse aktsioonis „Kunst ratastel“, mis on osa samuti esmakordselt toimuvast autorallist Slowball. Kunstiprojekti kureerib Tallinna Kultuurikatel koostöös Slowballi ralli idee autoritega.

Loe edasi >

ETV SUVEkulTUUR külastas Kultuurikatelt

31.07.2013

11. juulil külastas ETV SUVEkulTUUR’i toimetus Kultuurikatelt, et uurida mis katlas hetkel õieti podiseb? Põnevalt inspireerivad kaadrid majast ja hoone sisemusest annavad aimu neile, kes veel majja pääsenud ei ole, kuid maja avamist kannatamatult ootavad.

Loe edasi >

Kultuurikatla Arenduskeskus kutsub liituma klubiga

10.06.2013


Kutsume valdkondadevahelisi projekte liituma Kultuurikatla Klubiga. Kultuurikatla Klubi on kultuurimajanduse ja teiste tegevusvaldkondade ühenduskoht. See on platvorm uuenduslike toodete ja teenuste ning innovaatiliste lahenduste loomiseks.

Loe edasi >

Art Meetings kutsub bände konkursile

13.06.2013

Festivali Art Meetings 2013 Estonia raames toimub Eesti ansamblite ja muusikaliste projektide konkurss. Kolm kõigi hulgast valitud finalisti esinevad Tallinnas Patarei Kultuuritolmu laval 12. juulil. Võitja esineb kontserdiga ühel tähtsamatest alternatiivsetest festivalidest Poolas – Asymmetry Festival – mis toimub 2014. aasta sügisel Wrocławis.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aia suvekava avab Von Krahli etendus

29.05.2013

Von Krahli teatri noortelavastus „13“, mis juba eelmisel suvel Kultuurikatla Aias esietendus, naaseb alates tänasest üheteistkümneks õhtuks. Laupäevast läheb lahti Kultuurikatla Aia turuhooaeg.

Loe edasi >

Gumball 3000 ralli saabub Tallinnasse 21. mail

16.05.2013

18. -­ 24. mai 2013, 5000 km, 100 autot, 13 riiki, 6 päeva
Kopenhagen -­ Stockholm -­ Helsingi -­ Peterburg -­ Tallinn -­ Riia -­ Varssavi -­ Viin -­ Monte Carlo
„Kui teile meeldivad autod ... armastate Gumball 3000!“

Loe edasi >

Avame Kultuurikalta Aia väravad uueks hooajaks

13.05.2013

Kolmapäeval, 15. mail kell 16 kutsume kõiki Kultuurikatla Aeda, et saada osa aia selle hooaja programmist. Toimub tegevuste laat, kus tutvustame suve jooksul ees ootavaid projekte.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aed ootab 4. mail talgulisi

30.04.2013

Kultuurikatla Aed ootab sõpru appi talgutele 4. mail kella 10st 17ni, et aed peatselt algavaks suvehooajaks korda teha.

Loe edasi >

Stalker festivali showcase Tallinn Music Weekil loob kontrastseid elamusi

29.04.2014

Kuna Kultuurikatlas käib hoogne ehitustegevus, toimub Kultuurikatla Stalker festivali showcase seekordsel Tallinn Music Weekil 5. aprillil kohvikus Wabadus ja klubis Bibabo. Seekordne programm tekitab kontrastse kogemuse uuema elektroonilise muusika ja sündmuspaiga elegantse ning küllusliku sisekujunduse vahel. Kahe ruumi vahel saab õhtu jooksul vabalt liikuda, et saada osa mõlemal laval toimuvast.

 

Loe edasi >

Kultuurikatel otsib uute tehnoloogiate projektijuhti ja toidukultuuri projektijuhti

11.03.2013

Kultuurikatel otsib oma meeskonda uute tehnoloogiate projektijuhti ja toidukultuuri projektijuhti, et nendes kahes valdkonnas käivitada eksperimentaalsed platvormid ja arendusprojektid.

Loe edasi >

Kultuurikatel kutsub osalema Kultuurikatla Aia avatud hüpikprogrammi konkursil

11.03.2013

Programmi eesmärgiks on anda avatud lava uudsete ideede teostamiseks Kultuurikatla Aias.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aia eeloleva suve võidutööd on valitud

12.02.2013

SA Tallinna Kultuurikatla suveprogrammi „Kultuurikatla Aed 2013“ ideekonkursile laekus üksteist omanäolist ideed. Konkursile esitati sotsiaal-, noorte-, kunsti- ja teatriprojekte. Ideekonkursi võidutööd teostuvad „Kultuurikatla Aed 2013“ suveprogrammis.

Loe edasi >

Kultuuriagentide seminar uurib, kuidas lapsi kultuuri juurde tuua

04.12.2012

6. detsembril algusega kell 11 toimub Eesti Rahvaraamatukogus seminar „Kultuuriagendid: kultuuriasutuste haridusprogrammid Saksamaal ja Eestis“, mille korraldab Goethe Instituut koostöös Kultuurikatlaga.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aed 2013 ideekonkurss on avatud

23.11.2012

Kutsume osalema avalikul ideekonkursil, et kujundada Kultuurikatla Aia 2013. aasta programm sisustamaks see inspireeriv ja põnev linnaruumi keskkond taas huvitavate tegevustega.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aia esimene hooaeg kokku võetud

01.11.2012

Kultuurikatla Aia esimene hooaeg on kokku võetud ja Kultuurikatel valmistub juba uue hooaja programmivooru väljakuulutamiseks.

Loe edasi >

Stalker Festival näitas Kultuurikatla maja kui põnevat valdkondadevahelist elamuspaika

09.10.2012

Stalker Festivali kahe päeva jooksul muutus Kultuurikatel installatiivseks keskkonnaks, mis lisaks muusikale ka visuaalkunstide vahenditega tekitas publikus otsingulise, üllatusi täis kogemuse. Kolm lava ja nendevaheline hiiglaslik ruum olid esmakordselt üheaegselt publikule avatud ja täidetud muusika, performance’ite, etenduskunstide ja visuaallahendustega, mis andsid aimduse selle vana jõujaama kogu potentsiaalist nii ruumilises kui vaimses mõttes kandes endas jätkuvalt Tarkovski Stalkeri otsivat hinge.

Loe edasi >

Homme algaval Stalker Festivalil muutub Kultuurikatel seikluslikuks jõujaamaks

27.09.2012

Festivali peakunstnik Marit Ilison loob Kultuurikatla erinevatesse ruumidesse kohaspetsiifilised installatsioonid, mis koos muusikaga pakuvad festivali külastajale uudse tajukogemuse vanas elektrijaamas, mis peale festivali suureks ümberehituseks oma uksed publikule sulgeb.

Loe edasi >

Sound Exchange Day Tallinn tutvustab Stalker Festivali esimesel päeval Ida-Euroopa eksperimentaalse muusika juuri

26.09.2012

Sound Exchange on Saksa kunstnike projekt, mis otsib eksperimentaalse muusikakultuuri juuri Kesk- ja Ida-Euroopas, kus käib aktiivne, rahvusvaheliselt võrgustunud muusikute, kunstnike ja festivalide elu. Kohalikud traditsioonid ja nende kandjad on aga 1989. aasta murrangust alates osaliselt unustusse vajunud. sound exchange tahab neid traditsioone kuuldavaks teha ja suhestada nad praeguste arengutega kohalikus muusikavallas.

Loe edasi >

T-Teater Kultuurikatla Aias: „Meie elu köögis“ Otse ahjust!

25.09.2012

Reedel ja laupäeval kell 19 mängib Tallinna Tehnikaülikooli tudengiteater T-Teater Kultuurikatla Aias oma uut lavastust „Meie elu köögis“.

Loe edasi >

VABA LINN alustab neljapäeval visioonipaberi „Avatud Tallinn“ väljatöötamist

24.09.2012

Sel neljapäeval, 27. septembril algavad Tallinnas Rotermanni kvartalis Vaba Linna sügisesed töötoad, mille käigus pühendutakse valdkondadele nagu avatud haridus, avatud disain, avatud tehnoloogia ja avatud teadmiste loome. Vaba Linna eripära on maailmas suurt populaarsust kogunud avatud mõtteviisi (ingl k open-source) ühendamine linnaruumi nähtuste ja linna kasutamise võimalustega.

Loe edasi >

Stalker Festivalil näeb etendusi rehepeksust inseneriteaduseni

19.09.2012

28-29 septembrini toimuval Stalker Festivalil esitlevad oma uut loomingut eksperimentaalse valdkondadevahelise teatri piire kompavad MIMproject ja AudioKinetica.

Loe edasi >

Stalker Festivali kontserdid kolmel Kultuurikatla laval

12.09.2012

28-29 septembrini toimuval Stalker Festivalil muutub Kultuurikatel ise installatiivseks keskkonnaks – muusika ja visuaalkunstid avavad publikule viimast korda ümberehituseelse jõujaama varjatud soppide saladusi.

Loe edasi >

VABA LINN kutsub avatud mõtteviisi töötubadesse

10.09.2012

27.-30. septembril toimub järjekorras teine Vaba Linn, mis seekord koosneb neljast praktilisest, vabavaralisele mõtlemisele ja linnaruumi ühendamisele pühenduvast töötoast. Valdkondadena on esindatud avatud tehnoloogia, avatud disain, avatud haridus ja avatud teadmised.

Loe edasi >

Stalker Festivalil Kultuurikatlas avaneb värav jõujaama

04.09.2012

28-29 septembrini toimuval Stalker Festivalil muutub Kultuurikatel ise installatiivseks keskkonnaks – elektronmuusika ja visuaal-, heli-, filmi- ja etenduskunstid põimuvad terviklikuks müstiliseks maailmaks, mille osaks muutub ka ruumi siseneja tajudes, et tulevik on käes.

Loe edasi >

Weekend Guitar Trio osaleb Norras Punkt festivalil

06.09.2012

Ansambel Weekend Guitar Trio osaleb 6.-8. septembril Norras toimuval mainekal Punkt festivalil, mille kunstiline juht on tänavu Brian Eno. Festival toimub esmakordselt Kristiansandi uues Kildeni-nimelises kontserdimajas, mida hinnatakse üheks parema arhitektuurilise lahenduse ja kvaliteetsema akustikaga kontserdipaigaks kogu riigis.

Loe edasi >

Kultuurikanade suvepuhkus Kultuurikatla Aias jõuab lõpule

29.08.2012

Neljapäeval, 30.08 kell 19 toimub Kultuurikatla Aias KultuuriKanade lahkumispidu. Kümme Hollandi sulisjalgset kääbuskana ja kukk Ahti on ligi kaks kuud Kultuurikatla Aias rõõmustanud nii suuri kui väikseid külastajaid pakkudes silmailu aga ka toorainet mõnusate pannkoogihommikute jaoks.

Loe edasi >

Tallinna tornide kontserdid Kultuurikatlas ja Kultuurikatla Aias Muinastulede ööl

24.08.2012

Muinastulede ööl, 25. augustil on Kultuurikatel ja Kultuurikatla Aed osa agentuuri Corelli Music korraldatavast Tallinna tornide kontserdiprogrammist.

Loe edasi >

“No More Hope for Lovely Creatures” näitus Kultuurikatla Aias

13.08.2012

Kultuurikatla Aia C-hoones avaneb teisipäeval kell 18 Alexei Gordini näitus “No More Hope for Lovely Creatures”, kus autor eksponeerib filmi ja nelja maali.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aias saab proovida saviahjus küpsetatud leiba

10.08.2012

Neljapäeval, 16. augustil kell 18.00-21.00 avame Kultuurikatla Aias värskelt valminud kuppel -leiva/pitsaahju ja pakume õhtusööki otse uuest ahjust.

Loe edasi >

Von Krahli eepos "Gilgameš ehk igaviku nupp" taas Kultuurikatlas

10.08.2012

Tulevast neljapäevast on Kultuurikatla laval taas aasta 2011 tipplavastus "Gilgameš ehk igaviku nupp", mille eest Von Krahli teater pälvis teatri aastaauhinnad viies kategoorias, ning mis oli Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 etenduskunstide programmi tähtsündmus.

Loe edasi >

Tantsu ja muusika gurmaanidele: suitsevad smokingud Kultuurikatla Aias

09.08.2012

Kontsert ja tantsulavastus „dresscode: Smoking“ ootab toetusi Hooandja kaudu, et 16. kuni 19. augustini pakkuda erilist elamust kõigile meeltele Kultuurikatla Aias.

Loe edasi >

Sel nädalal Kultuurikatla Aias

06.08.2012

Igal argipäeval joogatunnid, Kultuurikanad ja Kuri Karjas, teisipäeviti on juba traditsiooniks saanud Kirbud Karjas kirbuturg. 

Loe edasi >

Kultuurikatla Aias ehitame sel nädalal savist leivaahju

23.07.2012

Kultuurikatla Aeda hakatakse ehitama savist leivaahju. Soovime teha ehitustöid talgukorras juba sel nädalal (23.-29.07). Ehitustööd hakkavad toimuma päeval ja õhtuti. Palun andke oma osalussoovist teada, sest nii saame planeerida ehitustöid ja talgulitsele söögikogust. Osalemiseks palume kirjutada kassandrakytt@gmail.com

Loe edasi >

Sel pühapäeval Kultuurikatla Aias pannkoogipäev

18.07.2012

Sel nädalal Kultuurikatla Aias: Kenderi vägisõnad Kuri Karjas kolmapäeval kell 21, neljapäeval KK-s Karaoke ja
reedel on KK-s Velonaudi disco. Pühapäeval kell 12 pannkoogipäev - KultuuriKanade kaasabil kohvikus Rebu.

 

Loe edasi >

Kultuurikatla Aias Tallinna Merepäevade ajal

12.07.2012

REEDE 13.07
kl 13–17 Imedeaia Teetuba – LASTEHOID ja töötuba lastele * kl 14–17 Ronilase töötuba * kl 18.00 KONTSERT
Esineb Tidi / Karoliine Kõiv * kl 19.00 ETENDUS Kristian Põldma monolavastus "masing.budismist.lk.66-73" * kl 22.00 ABSTRAKTSIOONIDE ÖÖ - Esinevad GALAKTLAN, ANDREVSKI & KULGURID ning ALGORÜTMID * VABA LAVA kl 14–17

Loe edasi >

Kultuurikatla Aeda kolivad kanad

10.07.2012

Täna kolivad oma uude eluasemesse Kultuurikatla Aias tosin Hollandi sulisjalgset kääbuskana. Kanala viib Kultuurikatla sellesuvise eksperimendi linna-aianduse arendamisel hoopis uuele tasemele.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aed ootab merepäevalisi

06.07.2012

Kultuurikatla Aias toimub Tallinna Merepäevade ajal lisaks tavapärastele tegevustele kontserte, tsirkus, lastetuba ja palju muud.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aias sel nädalal

02.07.2012

NÄDALAKAVA 2.-8.07
T-N 3.-5.07 kl 17.30 Aiajooga / KOHT: vasakpoolne muruplats peale peaväravat / treeningtunni hind on annetuspõhine
*
kl 21 Vägisõnad / Kender, Ruitlane, Rüütle / KOHT: A-hoone, KK kohvik / TASUTA
Avatud on KK ehk Kuri Karjas kohvik; lisainfo: www.kurikarjas.ee

Loe edasi >

Kultuurikatla Aias saab sel nädalavahetusel ronida

29.06.2012

Ronilane on püstitanud Kultuurikatla Aeda ronimisseina ja mitu muud atraktsiooni, mille peal oma võimeid proovile panna. Abiks on Ronilase instruktorid.

Loe edasi >

Laupäeval kõlavad Kultuurikatla Aias lõunamaised rütmid Uuelt Energialt

26.06.2012

30. juunil alates kella 20st loob ansambel Uus Energia lõunamaise meeleolu Kultuurikatla Aias kontserdiga Supapüx in Dub. Lisaks Uuele Energiale mängivad reggaet ja dubi dj-d Aimar Ventsel, Peedro Sandalos ja Sova.

Loe edasi >

Sel nädalal Kultuurikatla Aias

25.06.2012

Esmaspäev - neljapäev (25.06 - 28.06)  - kl 17.30 Õuejooga / kestvus 1,5 h / A-hoone muruplats (vihmaga katuse all);

Teisipäev - neljapäev (26.06 - 28-06) - kl 7.00 Hommikujooga / kestvus 1,5 h / A-hoone muruplats;
Kolmapäev 27.06 - kl 21.00 Kaur Kenderi Vägisõnad / A-hoone I ava

Neljapäev 28.06 - kl 21.00 Silverstique Summer live

Laupäev 30.06 - kl 20.00 ans Uus Energia ja DJ

Loe edasi >

Klaasimaailma loojad tutvustavad oma ekspositsiooni klaasinäitusel „Suur haprus“

19.06.2012

20. juunil kell 18 pakuvad Klaasimaailma loojad Tiina Sarapu, Eeva Käsper ja produtsent Madli-Liis Parts Tallinna Kunstihoones võimalust saada osa selle erilise projekti sünniloost ja arengust. Kohtumine kunstnikega toimub Eesti klaasikunsti valiknäituse „Suur haprus“ raames.

Loe edasi >

14. juunil avaneb Kultuurikatlas heliinstallatsioon “HELIROOM”

06.06.2012

TRIOPHONIX-i bändi liikmed koos live-performance “ALICE” loojatega moodustasid uue kunstnike rühmituse Audiokinetica ning töötavad hetkel projektiga “HELIROOM”, mis on seotud kineetikaga, muusikaga, teatri- ja visuaalkunstiga.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aias põristab suvekuudel Trumm-It

06.06.2012

Trumm-It ja Kultuurikatel kuulutavad välja uudse noortele suunatud töötubade sarja. Suvekuudel toimuvad body percussion töötoad ja trummitrennid algajatele Kultuurikatla Aias, Põhja puiestee 35.  Juhendajateks on Trumm-It´i staažikad liikmed Eva, Lotte ja Pille.

Loe edasi >

Sel reedel avaneb Eesti klaasikunsti valiknäitus „Suur haprus“

19.06.2012

Eesti professionaalne klaasikunst tähistab tänavu oma 75. juubelit Tallinna Kunstihoones 8. juunil avatava suuremahulise ja installatiivse klaasikunsti näitusega „Suur haprus“. Näitusel on väljas ka Euroopa kultuuripealinna ühe tähtsündmuse – Klaasimaailma jaoks loodud klaasist muusikainstrumendid.

Loe edasi >

Laupäeva keskpäevast on Kultuurikatla Aia uksed kõigile avatud

01.06.2012

Kultuurikatla Aed on avatud linnaruum Kultuurikatla ja Kalasadama vahel, mis pakub võimalust omaalgatuslikuks tegutsemiseks nii aiandus- kui kultuurihuvilistele. Laupäeval, 2. juunil avaneb aed suvehooajaks ning tutvustame praegu tegevust alustavaid suveprogrammi projekte aga samas pakume ka võimalust oma taim mulda panna.

Loe edasi >

Kultuurikatla Aed avaneb 2. juunil koorilaulu, street-tantsu ja Kaur Kenderi vägisõnadega

24.05.2012

Kultuurikatla Aia laulab kell 12 lahti segakoor Noorus ning peale seda jätkub tegevusi kogu päevaks. Aia meeskond tutvustab suveprogrammi ja Aia erinevaid soppe ja võimalusi. Kindlasti saavad soovijad näpud ka mullaseks teha.

Loe edasi >

Läänemere piirkonna kultuuriturismi konverents jätkab Euroopa kultuuripealinna aastal alustatut

30.05.2012

4.-6. juunini toimub Tallinnas, Nordic Hotel Forumis kultuuriturismi konverents, millel osalevad ala asjatundjad kogu Läänemere piirkonnast. Konverentsi peateema on jätkusuutlik turismikoostöö Läänemere piirkonnas. Konverentsi eesmärk on jätkata ühiselt kultuuriturismi arendamist, arendada vastastikkust koostööd ning luua Läänemere regiooni turismiasjatundjate ja ettevõtete võrgustik.

Loe edasi >

Rühmitus Audiokinetica valmistab Kultuurikatlas ette “Heliruumi”

23.05.2012

TRIOPHONIX-i bändi liikmed koos live-performance “ALICE” loojatega moodustasid uue kunstnike rühmituse Audiokinetica ning töötavad hetkel projektiga “Heliruum”, mis ühendab kineetika, muusika, teatri- ja visuaalkunsti installatsiooniks Kultuurikatlas.

Loe edasi >

Tee oma suveplaanid Katlaaias!

17.05.2012

Kultuurikatel kutsub ka hiliseid startijaid osalema suveprogrammi ideekonkursil ning esitama oma ideid just siis, kui need pähe tulevad, kogu suve jooksul.

Loe edasi >

Eesti klaasikunsti valiknäitus „Suur haprus“ näitab kodupublikule rahvusvaheliselt tunnustatud autorite teoseid

16.05.2012

Eesti professionaalne klaasikunst tähistab tänavu oma 75. juubelit, mille raames toimub Tallinna Kunstihoones 9. juunist 22. juulini suuremahuline ja installatiivne klaasikunsti näitus „Suur haprus“. Näitusel on väljas ka Euroopa kultuuripealinna ühe tähtsündmuse – Klaasimaailma jaoks loodud klaasist muusikainstrumendid.

Loe edasi >

Kultuurikatel: istu ühe tooli peal!

15.05.2012

Kultuurikatel kutsub oma selle suve Katlaaia projekti raames loovutama vanu vahvaid või kasutuid toole, mis  kaunistaks aeda ja muudaks suvise Katlaaia elu värvilisemaks.

Mõni aeg tagasi lõppenud Katlaaia ideekonkursile laekus palju põnevaid ideid hommikujoogast kultuurikanalani, mille kallal töö  juba käib. Samas selgus, et ruumi on veel mitmetele uutele ja vahvatele algatustele ning seega  kutsub Kultuurikatel osalema ka hiliseid startijaid ning esitama oma idee ja teostus programmi täiendamiseks jooksvalt.

Loe edasi >

Katlaaed sai talgupäeval suvehooajaks korda

09.05.2012

Kultuurikatla meeskond tänab kõiki talgulisi, kes 5. mai Teeme Ära talgupäeval Katlaaias käed külge lõid, et aed põnevateks suvisteks tegevusteks korda seada.

Loe edasi >

Katlaaed saab talgupäeval suvehooajaks korda

03.05.2012

Katlaaed ootab oma sõpru juba sel laupäeval  kell 11 Teeme Ära koristustalgutele, et linnasüdames asuv nn kogukonnaaed suveks korda seada. Talgutel osalevad ka Katlaaia suveprogrammi ideede autorid, et esimeste tegevustega juba alustada.

Loe edasi >

Kultuurikatel sõelus välja parimad Katlaaia ideed

30.04.2012

SA Tallinna Kultuurikatla poolt korraldatud Katlaaia ideekonkursile laekus kolmteist ideed ronimisseinast linnakanalani. Žürii valis välja 11 väga omanäolist ideed, mille teostamiseks käivad lepinguläbirääkimised autoritega.

Loe edasi >

Muusikaolümpiaadi osalejad üllatasid züriid kõrgetasemelise omaloominguga

30.04.2012

25.-28. aprillini toimunud ja eestlaste algatatud 1. Rahvusvahelise Muusikaolümpiaadi auhindu jagus Eestisse, Lätti, Leetu, Poolasse, Soome ja Sloveeniasse. Korraldajad andsid teatepulga üle Läti esindajale, kus 2014. aastal toimub järgmine rahvusvaheline olümpiaad.

Loe edasi >

VABA LINN uurib, kuidas parandada linnakeskkonda vabavaraliste vahenditega

24.04.2012

Kultuurikatel korraldab 26.-27. aprillil valdkondadevahelise sündmuse VABA LINN, mis keskendub globaalse vabavara mõttevoolu- ja liikumise võimaluste kasutamisele linnaruumi kihistuste uurimisel ja omaalgatuslikul mõjutamisel. Kuidas selline mikstuur võiks avalduda meie igapäevases elus?

Loe edasi >

VABA LINN uurib vabavaralist mõtteviisi linnakeskkonna mõjutamisel

20.04.2012

Kultuurikatel korraldab 26.-27. aprillil valdkondadevahelise sündmuse VABA LINN, mis keskendub globaalse vabavara mõttevoolu- ja liikumise võimaluste kasutamisele linnaruumi kihistuste uurimisel ja omaalgatuslikul mõjutamisel.

Loe edasi >

Kultuurikatel avab Tallinn Music Weeki raames uksed üheks ööks juba sel reedel

28.03.2012

30. märtsi õhtul kella 9st täidab Kultuurikatla kaks korrust uuem elektrooniline klubimuusika Eestist ja mujalt. Kultuurikatla esinejaid saab aga juba reedel päevasel ajal kuulata Tallinn Music Weeki linnalavadel.

Loe edasi >

Aasta lavastuse tiitli pälvis „Gilgameš ehk igaviku nupp“

28.03.2012

Aasta 2011 teatripreemiate jagamisel pälvis suurvõidu Euroopa kultuuripealinna programmis valminud ja Kultuurikatlas etendunud Von Krahli teatri lavastus „Gilgameš ehk igaviku nupp“. Preemiaid said ka kultuuripealinna programmi kuulunud lavastus "Kolm Kuningriiki" ja kultuuriaasta suursündmus NO99 Põhuteater.

Loe edasi >

Kultuurikatel kutsub VABA LINNa

27.03.2012

Kultuurikatel korraldab 26.-27. aprillil valdkondadevahelise sündmuse VABA LINN, mis keskendub globaalse vabavara mõttevoolu ja liikumise võimaluste kasutamisele linnaruumi uurimisel ja omaalgatuslikul mõjutamisel.

Loe edasi >

Kultuurikatel otsib ideid, et Katlaaed juba sel suvel õide puhkeks

20.03.2012

Kultuurikatel on praegu küll veel ehitusobjekt, kuid sihtasutus on juba alustanud Kultuurikatla platvormi käivitamisega ja soovib koondada põnevaid ideid ja tegijaid ka selleks suveks Katlaaeda lootuses, et sellest kasvab välja pikaajaline partnerlus. Seepärast kuulutame välja Katlaaia ideekonkursi.

Loe edasi >

Aasta 2011 betoonehitis on heliskulptuur Cromatico

16.03.2012

Eesti Betooniühingu poolt betoonipäeval Tallinna Tehnikaülikooli aulas väljakuulutatud konkursi „Aasta Betoonehitis 2011“ võitjaks osutus Euroopa kultuuripealinna programmi raames valminud heliskulptuur Cromatico.

Loe edasi >

Kultuurikatel ärkab talveunest kontserdiööga Tallinn Music Week festivalikavas

13.03.2012

Kultuurikatel jätkab Euroopa kultuuripealinna alustatud koostööd Tallinn Music Week’iga ja avab 30. märtsil esimest korda sel kevadel uksed, et kutsuda kuulama klubimuusika uusi tuuli nii kodu- kui välismaiste artistide esituses.

Loe edasi >

SA Tallinn 2011 uus nimi on SA Tallinna Kultuurikatel

17.02.2012

SA Tallinna Kultuurikatel jätkab Euroopa kultuuripealinna poolt alustatut ning keskendub uue kaasaegse kultuuri- ja hariduskeskkonna loomisele ning 2011. aasta tuleproovi läbinud algatuste edasiarendamisele.

Loe edasi >

Eesti Hotellide ja Restoranide Liit andis "Aasta parim 2011" tiitli SA Tallinn 2011-le

15.02.2012


 
Aastaauhinna „AASTA PARIM 2011“ vääriliseks tunnistasid EHRL liikmed üle-Eestilisel tasandil Sihtasutuse Tallinn 2011 ja selle korraldajad. Liikmed märkisid, et tegu oli kogu Eestimaal ning Euroopas suurt tähelepanu äratanud üritusega.

Loe edasi >

Kultuuripealinna staatus läks kohalikele korda

20.01.2012

Tallinna mullusest Euroopa kultuuripealinna staatusest oli teadlik 96 protsenti linlastest. Neist 60 protsenti teadis ka seda, et Tallinna kultuuripealinna aastat sümboliseerib sinine värv ning kultuuripealinna logo tundis 84 protsenti linlastest.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna aasta Tallinnas: ligi 2 miljonit külastust 7000 kultuurisündmusel

30.12.2011

Sihtasutus Tallinn 2011 tänab kõiki kultuuritegelasi, ettevõtjaid, ajakirjanikke ja teisi koostööpartnereid ühiselt ellu viidud eduka Euroopa kultuuripealinna aasta eest. Kultuuripealinna aasta õnnestus: selle tõestuseks on programmiloojate ja külastajate suur hulk, kultuuriteemaliste diskussioonide arvukus, välismeedia enneolematu tähelepanu Tallinnale ja Eesti kultuurile ning turismi, sealhulgas kultuuriturismi rekordiline tõus.

Loe edasi >

Viimast nädalat on avatud Ene-Liis Semperi läbi aegade suurim näitus

28.12.2011

Kuni pühapäevani, 31. detsembrini on Kumu kunstimuuseumis avatud rahvusvaheliselt ühe tuntuima Eesti kunstniku Ene-Liis Semperi isikunäitus. Tervet viiendat korrust hõlmav näitus on ruumiinstallatsiooni ja videokunsti süntees. Semperi senistest isikunäitustest on see kunstniku sõnul töömahukaim ning mastaapseim, olles samas ka Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kunstiprogrammi üks olulisem projekt.

Loe edasi >

Aastalõpp toob ETV ekraanile kultuuripealinna dokfilmi

15.12.2011

30. detsembri õhtul Eesti Televisioonis esilinastuv dokumentaalfilm „Must kast. Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011“ räägib linnaruumi muutumisest ja avardumisest läbi sekkumiste, mis said võimalikuks Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 initsiatiivil ja toel.

Loe edasi >

Ülipopulaarne „Klaasimaailm“ annab 20. detsembril lisakontserdi

19.12.2011

Teisipäeval, 20. detsembril jõuavad esmakordselt maailmas kontserdilavale klaasist muusikainstrumendid, mis sünnivad Eesti klaasikunstnike käe all. Erakordse publikhuvi tõttu annavad muusikud Arve Henriksen ja Terje Isungset esiettekande järel homme kell 22 „Klaasimaailma“ lisakontserdi. Piletid tulevad müügile Piletilevis.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna „Õnnelik lõpp“ algab jutuvestmisega Tallinna Kunstihoones

19.12.2011

Euroopa kultuuripealinna aasta lõpupäeval 22. detsembril jutustavad näitlejad Anu Lamp ja Jekaterina Novosjolova koos teatriõpilastega rahvusvahelise merejuttude võistluse parimaid lugusid. Jutuvestmine kestab Tallinna Kunstihoone galeriis kella 18–20.

Loe edasi >

Tallinn 2011 lõputseremoonia kulmineerub hiiglasliku tulemänguga linna südames

13.12.2011

Neljapäeval, 22. detsembril Tallinnas Vabaduse väljakul toimuva unikaalse „Tornikellade laulu“ ja sellele järgneva kontserdi lõpetab tulemäng Harjumäel. Tuleskulptuuri „2011“ põlemine tähistab ühtaegu aasta pimedaimat ööd ning ja Euroopa kultuuripealinna aasta lõppemist.

Loe edasi >

Lõpupeo juhatab sisse Tehnoloogilise Päikse erikontsert

14.12.2011

21. detsembril kell 21 astuvad kinos Kosmos lavale ansambel Tehnoloogiline Päike, Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester ja koor Vox Populi kontserdiga „Kõige pikem öö“. Ansambli loomingulised eeskujud ulatuvad Sven Grünbergist Sigur Rosini.

Loe edasi >

Kumus on Artist Talk Ene-Liis Semperiga

14.12.2011

Pühapäeval, 18. detsembril kell 16.00 toimub Kumu kunstimuuseumi 5. korrusel publiku kohtumine Ene-Liis Semperiga tema näitusel. Artist Talk vestlusringis osalevad kuraator Anders Härm ja kirjandusteadlane Aare Pilv, vestluse moderaator on Kumu kaasaegse kunsti galerii kuraator Eha Komissarov. Üritus on kõigile tasuta.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna aasta lõpetab heast muusikast tulvil klubisari Club 2011

13.12.2011

22. detsembril kell 22 algab Kultuurikatlas peosarja Club 2011 lõpupidu, kus aasta jooksul kõlanud erinevad meeleolud põimitakse üheks tervikuks. Oma uut loomingut esitlevad peol IIRIS ja Uebanda ning välisesinejad Redshape, Lil Silva, 2562 ja Dorian Concept.

Loe edasi >

Algab "PiparkoogiMaania 2011: Ajamasin"

12.12.2011

Sel aastal muutub Disaini-ja Arhitektuurigalerii piparkoogist ajamasinaks, kuhu sisse hüpates leiad end keset seiklust, kus tulevik, minevik ja olevik eksisteerivad üheaegselt. 140 loovinimest võluvad 400 kg piparkoogitaignast enneolematu kunstinäituse, millist pole kusagil mujal maailmas.

Loe edasi >

Ennenägematu osalusteater „SIGNA: BLEIER RESEARCH Inc“ testib näitlejaid ja publikut

07.12.2011

Pärast kahekuulist intensiivset prooviperioodi esietendub homme, 8. detsembril Standardi majas Taani-Austria osalusteatri SIGNA interaktiivne installatsioon „BLEIER RESEARCH Inc“, mille iga etenduse lõpptulemuses mängib kandvat rolli ka publik.

Loe edasi >

Avaneb näitus „Jaapan Euroopa pilgu läbi“

06.12.2011

Tallinna Fotokuu on küll ametlikult läbi, ent meil on hea meel esitleda veel ühte projekti, mis on Euroopa kultuuripealinna aasta silmapaistva fotokunstiprojekti üks osa. Sel nädalal avatav „Jaapan Euroopa pilgu läbi“ sündis kahe tänavuse kultuuripealinna Tallinna ja Turu koostöös EU-Japan Festiga. Näitust eksponeeritakse Temnikova & Kasela galerii kahes näitusesaalis.

Loe edasi >

Vabaõhumuuseumi Jõuluküla kutsub pühadeks valmistuma

06.12.2011

Euroopa kultuuripealinna aasta Eesti vabaõhumuusemis lõppeb meeleoluka Jõulukülaga, kus 16.–18. detsembrini saab pühade ootuses teha ajarännakut sajanditagusesse aega. Sündmus kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Kadrioru kunstimuuseumis räägitakse maalide tehnilistest uuringutest

06.12.2011

Kolmapäeval,  7. detsembril on pikkade kolmapäevade programm Kadrioru kunstimuuseumis, kus kell 18.00 toimub TEHNILISTE UURINGUTE ERI. Konservaatorid teevad ekskursiooni näitusel „Bosch&Bruegel. Ühe maali neli jälge“, kus nad räägivad maalide tehnilisi uuringuid kajastavatest multimeedia lahendustest ja restaureerimisest.

Loe edasi >

President tunnustas silmapaistvaid vabatahtlikke ja vabatahtlikkuse edendajaid

05.12.2011

Eesti vabatahtlike tunnustamisürituse patroon, Eesti president Toomas Hendrik Ilves avaldas pühapäeval 4. detsembril Kadriorus tänu kümnele vabatahtlikule, kahele silmapaistvale vabatahtlike juhile ning töötajate vabatahtlikkust soodustanud organisatsioonile.

Loe edasi >

Maailma filmitegijad pühendavad 60 sekundit kino vabale mõttele

05.12.2011

Euroopa kultuuripealinna programmi lõpetab ainulaadne filmisündmus „60 sekundit üksindust aastal Null“, millele annavad oma kunstilise panuse tuntud filmirežissöörid kogu maailmast. Oma osalusest on teatanud 55 režissööri, täisnimekirja vaata www.60sec.ee.

Loe edasi >

Arvo Pärdi „Aadama itk“ tuleb ettekandele teises Euroopa kultuuripealinnas Turus

05.12.2011

Kahe Euroopa kultuuripealinna, Tallinn 2011 ja Istanbul 2010 tellitud Arvo Pärdi teos „Aadama itk“ (Adam’s Lament) jõuab sel nädalal esmakordselt ka Soome publiku ette. Teos kantakse ette kolmapäeval, 7. detsembril Turu Miikaeli kirikus. Pärt osaleb kontserdil ka ise.

Loe edasi >

15. PÖFFi võistlusprogrammi EurAsia peapreemia pälvis „Lihtne elu”

01.12.2011

15. PÖFFi võistlusprogrammi EurAsia Grand Prix pälvis Hiina-Hongkongi linateos „Lihtne elu”, Baltimaade parimateks filmideks kuulutas žürii lõunanaabrite dokid „Jõuluvana 33 looma“ ja „Barzakh“. Katrin Lauri draama „Surnuaiavahi tütar“ pälvis parima Eesti filmi auhinna.

Loe edasi >

Iiri filmistaar Fiona Shaw astub PÖFFi lõpupeol publiku ette

30.11.2011

Tänavu Cannes'i filmifestivalil Kuldse Palmioksa auhinna pälvinud suurfilmi „Elu puu“ staar Fiona Shaw astub publiku ette kolmapäeva, 30. novembri õhtul PÖFFi pidulikul lõpugalal.

Loe edasi >

Tallinn Music Week 2012 avas artistide sooviavaldusvooru

30.11.2011

29.–31. märtsini 2012 toimub neljandat korda festival Tallinn Music Week. Tegemist on talendifestivaliga, mille eesmärgiks näidata kodupublikule põnevaimat ja aktuaalseimat Eesti muusikat ning tutvustada meie parimaid artiste ka rahvusvahelisele muusikatööstusele ning muusikapressile.

Loe edasi >

Dokfilm „Ümbersõit“ jõuab linastustega Soome

29.11.2011

Kahe Euroopa kultuuripealinna Tallinna ja Turu ühe suurema ühisprojekti tulemusel valminud dokumentaalfilm „Ümbersõit“ linastub Tallinna ja Virumaa linnade ning Peterburi järel Soomes.

Loe edasi >

PÖFFi lõpugalal antakse elutööpreemia neljale teenekale filmimehele

29.11.2011

Sünnipäeva puhul annab 15. Pimedate Ööde filmifestival elutööpreemiad kahele Reinule, eesti filmi grand old man'idele Rein Maranile ja Rein Raamatule. Samuti tunnustab PÖFF preemiaga Islandi legendaarset režissööri Fridrik Thor Fridrikssoni ja vene filmilavastajat Aleksander Sokurovit.

Loe edasi >

XXVI laulupeo kunstiline juht on Hirvo Surva

29.11.2011

2014. aastal toimuva XXVI laulupeo kunstiliseks juhiks valiti dirigent Hirvo Surva. Euroopa kultuuripealinna lõpupeol "Õnnelik lõpp" 22. detsembril Vabaduse väljakul astub Surva üles koos Eesti Rahvusringhäälingu segakooriga kontserdil "Hetkes olemise ilu".

Loe edasi >

XIX tantsupeo kunstiline juht on Maido Saar

29.11.2011

XIX tantsupeo kunstiliseks juhiks Maido Saar. Tantsupeo ideekavandi konkursi võitis töö nimega “Puudutus”.

Loe edasi >

Tallinna Kunstihoones avatakse Prantsuse tippkunstniku näitus "Hoia end. Ole tubli"

28.11.2011

Esmaspäeval, 28. novembril avatav prantsuse kunstniku Sophie Calle'i näitus „Hoia end. Ole tubli“ on mastaapne installatsioon, mida eksponeeriti esmakordselt Veneetsia biennaalil Prantsuse paviljonis 2007. aastal. Selle kaasaegse kunsti vaieldamatu superstaari personaalnäitus on Euroopa kultuuripealinna aasta Tallinn 2011 kunstiprogrammi üks olulisemaid tähtsündmusi.

Loe edasi >

Tallinnas algab Jõulujazz

25.11.2011

Tänavuse Jõulujazzi peaesinejad on hispaania flamencoartist Ana Salazar, prantsuse stiilne vokaalgrupp Voice Messengers ning armastatud vokaalansambli M-Pact liider Britt Quentin, kes annab ühiskontserdid uue eesti vokaalkuuikuga Estonian Voices – see kontsert on osa Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmist. Ingrid Lukase  väljamüüdud Tallinna-kontserdist toimub otseülekanne Elioni nutiTVs, mis on esmakordne teleotseülekanne Jõulujazzi ajaloos.

Loe edasi >

Kultuurikatel avab Robotexil oma pesa

24.11.2011

26. ja 27. novembril toimub TTÜ Spordihoones rahvusvaheline robotite vaheline võistlus Robotex, kuhu oma esinduspesa ehitab üles ka Kultuurikatel.

Loe edasi >

Laupäeval avatakse Tallinnas jõuluturg

23.11.2011

Laupäeval 26. novembril kell 10 avatakse Raekoja platsil Tallinna tänavune jõuluturg – lisaks müügimajakestele on platsile püstitatud lava nädalavahetustel toimuvaks kultuuriprogrammiks ning hubases majakeses ootab lapsi jõulumees.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna jutuvestmissari on jõudnud viimase jutuõhtuni

23.11.2011

Jutuvestmissari on Euroopa kultuuripealinna aastal Tallinnasse toonud kireva valiku lugusid ja jutuvestjaid kogu maailmast – Ameerikast, Kariibidelt, Iirimaalt, Tuneesiast, Ungarist, Rootsist ja Läänemere saartelt. Sama mitmekülgne on ka sarja lõpetav õhtu pühapäeval, 27. novembril.

Loe edasi >

Nõmmel toimuvad Tõnu Kõrvitsa autorikontsert ja nostalgiapidu

22.11.2011

Sel nädalal toimuvad Nõmmel Tõnu Kõrvitsa resideerumiskuu viimased sündmused. Reedel, 25. novembril kell 20 toimub Nõmme Kultuurikeskuses nostalgiapidu „Eighties Coming Back“. Pühapäeval, 27. novembril kell 17 leiab Nõmme Lunastaja kirikus aset Tõnu Kõrvitsa autorikontsert. Need on päris viimased sündmused läbi aasta kestnud sarjas „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“, millega Eesti Heliloojate Liit on andnud oma panuse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna aasta Tallinnas saab „Õnneliku lõpu“ 22. detsembril

22.11.2011

Euroopa kultuuripealinna aasta lõppeb 22. detsembril tiheda programmiga mere ääres ja linna südames. „Õnnelik lõpu“ raames toimub sadamas projekti „60 sekundit üksindust aastal Null“ ainulinastus, Vabaduse väljakul kuuleb Margo Kõlari uudisteost „Tornikellade laul“ ja näeb sellest inspireeritud 3D-videoprojektsiooni Jaani kiriku fassaadil.

Loe edasi >

Pianistide konkursi finaalis võidutsesid eestlased

18.11.2011

17. novembri õhtul lõppes teine Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss, mis oli eesti pianistide jaoks väga edukas. Esikoha pälvis Kristi Kapten. Konkursi žürii andis välja kaks II preemiat, millest üks läks ainsale noormehele finaalis, Holger Marjamaale, ja teine Alexandra Mazurkevichile Venemaalt. Konkurss oli osa Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmist, korraldajateks Eesti Klaveriõpetajate Ühing ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Loe edasi >

Tuleviku talentide festival sai avalöögi

17.11.2011

17. novembril sai Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv Neu/Now kunstifestival avapaugu videoprojektiga ”pikslitest” (of_pixels) Kanuti gildi saalis. Nelja päeva jooksub näeb Tallinnas kokku 35 erinevat kunstiprojekti visuaalse kunsti, disaini, filmi, teatri, tantsu, muusika ja helikunsti valdkonnast.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 paneb PÖFFile õla alla

17.11.2011

Reedel, 18. novembril algava 15. Pimedate Ööde filmifestivali ja Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 koostöös saab tänavusel PÖFFil alguse uus rahvusvaheline animakoolitussari ning jõuab kinolinale maailma tipprežissööride looming.

Loe edasi >

Noored pianistid võistlevad Estonia kontserdisaalis

15.11.2011

9.-17. novembrini toimuva Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi finaali jõudsid vaid kahe riigi, Eesti ja Venemaa, noored pianistid. Finaalkontserte Estonia kontserdisaalis saab kuulata 16. ja 17. novembril algusega kell 19. Konkurss kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi, korraldajad on Eesti Klaveriõpetajate Ühing ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Loe edasi >

AnimaCampus koolitab Tallinnas animatalente kogu maailmast

10.11.2011


15.–19. novembrini toimub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 raames esmakordselt animaprofessionaalidele suunatud võrgustiku- ja koolitussündmus AnimaCampus Tallinn, mis toob Tallinna kogemusi saama ja jagama sadakond animatsioonivaldkonna noor- ja tipptegijat kogu maailmast.

Loe edasi >

Tallinn 2011 esitleb: klassikalise kulturismi MM ja kulturismi, fitnessi ja bodyfitnessi MK Tallinnas

10.11.2011

Maailmameistrivõistlused kulturismis ning maailmakarikavõistlused kulturismis, fitnessis ja bodyfitnessis toimuvad 19.–20. novembrini Nokia kontserdimajas. Rahvusvahelise kulturismiorganisatsiooni IFBB (www.IFBB.com) ja kohaliku kulturismi ja fitnessi liidu (www.IFBB.ee) võistlusele on oodata ca 150 sportlast 40 riigist.

Loe edasi >

Talgufilm „Täitsa lõpp“ püüab venekeelset publikut ”piraat”-versiooniga

09.11.2011

Juba sel reedel esilinastub 111 kinos üle Eesti talgufilm „Täitsa lõpp“. Maagilisele numbrile lisandub ka erilinastus Narva kinos Astri, kus esilinastusele tuleb filmist „Täitsa lõpp“ valminud venekeelne “piraatkoopia” pealkirjaga „ Просто конец”.

Loe edasi >

Täna algab Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss

09.11.2011

Kolmapäeval, 9. novembril algab teine Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss, mis toob Eestisse ligi poolsada noort interpreeti üle maailma. Seitsmel päeval on muusikahuvilistel võimalik kuulata kõrgetasemelist klaverimängu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis ja Estonia kontserdisaalis. Konkurss kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi, korraldajad on Eesti Klaveriõpetajate Ühing ja EMTA.

Loe edasi >

Moe- ja ehtenäitus „Valge pulm. Hall argipäev.“

08.11.2011

Näitusel „Valge pulm. Hall argipäev“ esitlevad ehtekunstnik Kärt Summatavet ja moekunstnik Vilve Unt eesti rahvakunsti ainetel sündinud kahte moe- ja ehtekollektsiooni. Näitus on Suurgildi hoones avatud 11.-13. novembril kell 10-18.

Loe edasi >

Järgmine nädal toob Tallinnasse noorte kunstnike rahvusvahelise paremiku

08.11.2011

17. novembril algab Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kultuuriprogrammi kuuluv Neu/Now kunstifestival, mis toob Eesti publikuni 17 erinevast riigist pärit noorte kunstnike 35 visuaalse kunsti, disaini-, filmi-, teatri-, tantsu-, muusika- ja helikunstiprojektid, neist viis Eestist.

Loe edasi >

Tallinn 2011 esitleb ainulaadset teatriprojekti „SIGNA: BLEIER RESEARCH Inc“

07.11.2011

Täna tulevad müügile Euroopa kultuuripealinna aasta programmi lõpetava ning ühe põnevama teatriprojekti, taanlaste osalusteatri SIGNA lavastuse „Bleier Research Inc“ pääsmed. Piireületavat eksperimenti mängitakse Standardi majas (Kopli 25) 8.–11. detsembrini ja 13.–15. detsembrini.

Loe edasi >

Tallinna Linnateater osaleb teatrifestivalil „New Baltic Drama 2011“ Soomes

07.11.2011

9. ja 10. novembril mängitakse Tallinna Linnateatri lavastust „Vaata, ma kukun“ Soomes, tänavuste Euroopa kultuuripealinnade Tallinna ja Turu programmi kuuluval festivalil „New Baltic Drama“. Festival toob kokku teatrid Eestist, Venemaalt, Soomest ja Rootsist. Linnateatri lavastus kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Sokos Hotel Virus etendatakse külalislahkust

01.11.2011

Esmaspäeval, 7. novembril algab suurejoonelise avamisega Sokos Hotel Viru ruumides rahvusvaheline kaasaegse performance’i ja teatri biennaal NU Performance Festival, mis sel korral jätab maha teatriruumi, et vallutada argipäeva lava.

Loe edasi >

Breigi tänavused maailmameistrid võtavad mõõtu Battle of ESTil

02.11.2011

2.–3. detsembrini toimub Tartus ning Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi raames esmakordselt ka pealinnas seni võimsaim Battle of EST (BOE) breigivõistlus. BOE lendab tänavu tantsuorbiidile kui uus mitteametlik maailmameistrivõistlus, tuues Eestisse mõõtu võtma nelja breigi tippvõistluse liidrid ja võitjameeskonnad.

Loe edasi >

Selgunud on 15. Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali žüriid

01.11.2011

Peagi algava 15. PÖFFi olulisemad otsustajad, rahvusvahelise võistlusprogrammi EurAsia žürii ja Tridensi Balti täispikkade filmide võistlusprogrammi žürii, on tänaseks valitud.

Loe edasi >

NO99 Põhuteater saab uue elu

01.11.2011

Täna alustatakse sel kevadel Tallinnasse Skoone bastionile rajatud NO99 Põhuteatri mahavõtmisega ning hoone konstruktsioon viiakse Lilleorgu, kus sellest saab seal tegutseva MTÜ peamaja. Ühtlasi jääb hoone ka tulevikus avalikku kasutusse.

Loe edasi >

Artemi Lebedev avab Euroopa kultuuripealinna infokeskuses näituse „Ma armastan П“

01.11.2011

Permi Disainiarenduskeskus ja Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 esitlevad kultuuri- ja noorsoopoliitikaalaste projektide realiseerimise keskuse toetusel teatrifestivali „Kuldne Mask Eestis 2011“ raames tuntud disaineri Artemi Lebedevi ellukutsutud näitust „Ma armastan П“ – see on näitus Permi logotüüpi kujutavatest parimatest konkursitöödest.

Loe edasi >

Ehtenäitus UltraMarine on viimaseid päevi avatud

04.11.2011

Viie nädala eest avati Noblessneri valukojas rahvusvaheline noorte ehtekunstnike näitus. Hoolimata kaugest ja raskesti ligipääsetavast paigast, on Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluvat UltraMarine näitust vaadanud üsna arvestatav hulk publikut – üle 800 inimese.

Loe edasi >

Nädalavahetus toob intrigeeriva filmifestivali "Kik in der Kok"

01.11.2011

Kik in der Kok 2011 on intensiivne kahepäevane kogemus, mis toimub Tallinnas kinos Helios 4. ja 5. novembril.

Loe edasi >

1. novembril algab teatrifestival „Kuldne Mask Eestis 2011”

01.11.2011

1. novembril kell 17 avatakse Tallinna Raekojas tänavune teatrifestival “Kuldne Mask Eestis 2011”. Külalisi Venemaalt, Moskva Jevgeni Vahtangovi nimelise Riikliku Akadeemilise Teatri näitlejaid, samuti festivali “Kuldne Mask” Moskva esindajaid tervitab Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart. Tervituskõne peab ka Venemaa Föderatsiooni saadik Eestis Juri Merzljakov. Festivali avamisele kutsutute seas on eesti ja vene kogukonna loomeintelligentsi esindajaid.

Loe edasi >

Arvo Pärt saab Prantsusmaa Auleegioni ordeni

31.10.2011

Prantsuse kultuuriminister Frédéric Mitterrand annab kolmapäeval, 2. novembril Arvo Pärdile üle Prantsusmaa kõrgeima riikliku autasu, Auleegioni ordeni rüütlikraadi. Autasustamistseremoonia toimub algusega kell 19.30 Prantsuse kultuuriministeeriumis.

Loe edasi >

Resideeruvate heliloojate sari lõpeb Tõnu Kõrvitsa sündmustega Nõmmel

31.10.2011

Tõnu Kõrvits on novembrikuus Nõmme linnaosa resideeruv helilooja. Terve elu Nõmme mändide all elanud Tõnu Kõrvitsa autorikontsert, nostalgiline tantsupidu ning kohtumine loominguõpilastega lõpetavad läbi aasta kestnud sündmuste sarja „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“, millega Eesti Heliloojate Liit on andnud oma panuse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Maailmakuulus Viini poistekoor laulab novembris Eestis

31.10.2011

Koor esineb koos rahvusvaheliselt tunnustatud metsosoprani Annely Peeboga isadepäeva eelõhtul 12. novembril Nokia kontserdimajas ja 13. novembril Tartu Vanemuise kontserdimajas. Eestisse saabub Haydn-koor, kuhu kuulub 25 noort lauljat vanuses 10-14. eluaastat ning kontsertidel on kaastegev ETV kontsertkoor.

Loe edasi >

Müügile tulid Euroopa kultuuripealinna unikaalse jõulukontserdi „Klaasimaailm“ piletid

31.10.2011

Tänavustel jõuludel avaneb Tallinnas haruldane ja habras klaasimaailm – esmakordselt maailmas jõuavad 20. ja 21. detsembril kontserdilavale klaasinstrumendid, mis on sündinud Eesti klaasikunstnike ja Eesti Kunstiakadeemia klaasitudengite käe all.

Loe edasi >

Kool ja trall käsikäes Eesti Vabaõhumuuseumi Mardikoolis

24.10.2011

Mardipäeva ootel, 6. novembril, korraldab Eesti Vabaõhumuuseum põneva Mardikooli, kus kergel ja mängulisel moel saab omandada kõik vajalikud oskused ja teadmised lõbusaks mardisanditamiseks. Üritus kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Tallinn 2011 välisturundustegevused on parandanud Tallinna kui kultuuriturismi sihtkoha mainet

31.10.2011

Viimase välisturundustegevusena osales Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 27. – 30. oktoobrini 2011 Helsingi raamatu- ja muusikamessil, mille teemamaaks tänavu oli Eesti. Koos Estonian Music and Design Café ja Tallinn Music Week’iga tutvustasime publikule sündmusi, mis Tallinnas veel sel aastal ees ootavad.

Loe edasi >

Deutsche Banki kunstikogu peakuraator õpetab fotokunsti koguma

24.10.2011

Neljapäeval 27. oktoobril kell 16 toimub Kumu kunstimuuseumis fotokogumise teemaline seminar, mis räägib piltide kogumisest ja foto kui kunstivormi väärtusest.

Loe edasi >

Fotokuu näitab dokumentaalfilm naise positsioonist USA meedias

24.10.2011

Teisipäeval, 25. oktoobril kell 18 linastub Kumu auditooriumis Fotokuu raames dokumentaalfilm, mis räägib naiste rolli käsitlemisest läbi meedia, tuues välja tegelikud domineerivad jõupositsioonid.

Loe edasi >

Dokumentaalfilm „ÜMBERSÕIT“ linastub Venemaal

19.10.2011

Kahe Euroopa kultuuripealinna Tallinna ja Turu ühe suurema ühisprojekti tulemusel valminud dokumentaalfilm „Ümbersõit“ linastub Tallinna ja Virumaa linnade järel tänasest Peterburis ja selle lähistel.

Loe edasi >

Fotokuu avas selleks nädalaks korterinäitused

19.10.2011

Selle nädala jooksul on võimalus külastada Tallinna Fotokuul näitustesarja,  mis kannab pealkirja “Sosistavad ruumid”.  Näitused on põnevad ennekõike seepärast, et on avatud erinevates korterites üle Tallinna.  “Sosistavad ruumid” pööravad kuraatorite sõnul tähelepanu indiviidi ja ruumi vahelisele suhtele.

Loe edasi >

Briti fotokunstnike näitus Tallinna Kunstihoone galeriis

19.10.2011

Alates reedest, 21. oktoobrist on Tallinna Kunstihoone galeriis avatud Briti fotokunstnike näitus „Hingetõmbeaeg”. Näituse kuraatorid on Louisa Adam ja David Birkin (Suurbritannia).

Loe edasi >

Tänavune NU Performance Festival keskendub külalislahkusele

17.10.2011

Neljandat korda toimuv  rahvusvaheline NU Performance Festival jätab seljataha teatriruumi, et vallutada argipäeva lava: 7.–10. novembrini võõrustame rahvusvahelist kaasaegse performance'i ja teatri biennaali Sokos Hotel Viru ruumides.

Loe edasi >

Bosch & Bruegeli nelja maali esmakordne kohtumine Tallinnas

21.10.2011

Laupäevast, 22. oktoobrist on  Kadrioru kunstimuuseumis avatud rahvusvaheline näitus „Bosch & Bruegel. Ühe maali neli jälge”. Näitus esitleb nelja 16. sajandi Madalmaade maali, tutvustades ulatuslike multimeedialahenduste kaudu tööde algupära, valmimisaja ja -koha ning autori otsingute põnevat teekonda. Näitus on Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 üks olulisemaid kunstiprojekte.

Loe edasi >

Nüblingi "Kolm kuningriiki" laupäevast alates Münchenis

14.10.2011

Homme, 15. oktoobril, etendub esimest korda Münchenis Münchner Kammerspiele pealaval Sebastian Nüblingi lavastus "Three Kingdoms".

Loe edasi >

Nüüd näeb Kumu kunstimuuseumis Ene-Liis Semperi isikunäitust

13.10.2011

Alates homsest on Kumu kunstimuuseumis avatud rahvusvaheliselt ühe tuntuma Eesti kunstniku Ene-Liis Semperi isikunäitus. Tervet viiendat korrust hõlmav näitus on ruumiinstallatsiooni ja videokunsti süntees. Semperi senistest isiknäitustest on see kunstniku sõnul töömahukaim ning mastaapseim, ühtlasi on tegu Tallinn 2011 kunstiprogrammi ühe olulisema projektiga.

Loe edasi >

Maailmaesiettekandeni jõuab Bernt Notke „Surmatantsu“ aineline muusikateos

13.10.2011

27., 29 ja 30. oktoobril tuleb Niguliste kirikus maailmaesiettekandele Gregory Rose’i heliteos „Surmatants“, mis on ajendatud Bernt Notke samanimelisest maalist.

Loe edasi >

Filmitalgute rahvafilm “Täitsa lõpp” esilinastub 111 kinos üle Eesti

12.10.2011

Tallinn 2011 toel, Eesti rahvaga koos ja ühe aastaga valminud mängufilm “Täitsa lõpp” jõuab 111sse kinosse maagilisel kuupäeval 11.11.2011. Rahvafilm räägib eestlaste tegemistest 1 päev enne maailma lõpu tulekut ja seda filmi aitas teha üle 1500 inimese. Talgulised sooritasid filmi põhitegevused professionaalide juhendamisel igas filmitegemise etapis.

Loe edasi >

Kultuurikatla kinnistud lähevad SA Tallinn 2011 kasutusse

12.10.2011

Tallinna linnavalitsus otsustas teha linnavolikogule ettepaneku anda Põhja pst 27a ja Põhja pst 35 kinnistud tasuta Sihtasutuse Tallinn 2011 kasutusse.

Loe edasi >

Tallinn 2011 saadab Sloveenia jalgpalluritele tänukingitused

12.10.2011

Tänuks Eesti jalgpalli enneolematutesse kõrgustesse aidanud Sloveenia ja Serbia jalgpallimängule ning tulevase Euroopa kultuuripealinna Maribori poolehoiule eestlastele saadab Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 Sloveenia rahvuskoondisele kingi, tehes suurima kummarduse sloveenlaste väravavahile Samir Handanovicile.

Loe edasi >

Tallinna Fotokuu toob publikuni kohaspetsiifilise fotoprojektsioonide sarja Tallinna linnaruumis

12.10.2011

13. oktoobrist 16. oktoobrini on võimalik Tallinna avalikus linnaruumis näha igal õhtul erinevates kohtades ainulaadseid fotoprojektsioone. Kunstilise sarja, mis kannab nimetust “Koht, mis muutis mind”, eesmärk on Tallinna kesklinna “tuttavate” kohtade taasmõtestamine fotoprojektsioonide kaudu.

Loe edasi >

Tallinna Fotokuu esitleb fotofilmide konkurssi ja festivali

12.10.2011

14. oktoobril leiab kinos Sõprus aset fotofilmide festival, kus Tallinna Fotokuu raames esitletakse fotofilmide konkursile “Ajatu lugu” laekunud projekte.

Loe edasi >

Dokumentaalfilm „ÜMBERSÕIT“ linastub Virumaal

12.10.2011

Kahe Euroopa kultuuripealinna Tallinna ja Turu ühe suurema ühisprojekti tulemusel valminud dokumentaalfilm „ÜMBERSÕIT“, mis esilinastus Tallinnas, teeb oktoobris reisi läbi Virumaa linnade.

Loe edasi >

Tallinn 2011 juhatab helilooja Urmas Sisaski Lasnamäele

11.10.2011

Urmas Sisask on oktoobrikuus Lasnamäe linnaosa resideeruv helilooja. Hiljuti Kadrioru-Lasnamäe piirile kolinud Urmas Sisaski muusikat mõjutab suuresti täheteadus, samuti šamaanirituaalid ja eesti regilaul. Sisaski autorikontsert, loeng-kontsert ning õpilaskontsert tema muusikast kuuluvad läbi aasta kestvasse sündmuste sarja „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“, millega Eesti Heliloojate Liit annab oma panuse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Filmitalgute rahvafilm “Täitsa Lõpp” esilinastub 111 kinos üle Eesti, 11.11.2011 kell 20.11

11.10.2011

Eesti rahvaga koos ja ühe aastaga valminud mängufilm “TÄITSA LÕPP” jõuab 111-sse kinosse maagilisel kuupäeval 11. november 2011. Eelmüügi piletid lähevad Piletilevis müüki 11. oktoober 2011. Rahvafilm räägib eestlaste tegemistest 1 päev enne maailma lõpu tulekut ja seda filmi aitas teha üle 1500 inimese. Talgulised sooritasid filmi põhitegevused professionaalide juhendamisel igas filmitegemise etapis.

Loe edasi >

Viru hotelli muuseum pälvis ettevõtlusauhinna Turismitegu 2011

11.10.2011

Tallinna ettevõtluspäeval 6. oktoobril kuulutati välja tänavused ettevõtlusauhinnad. Sokos Hotel Viru  pälvis auhinna Turismitegu 2011 Eesti esimese hotellimuuseumi Hotell Viru ja KGB loomise eest.

Loe edasi >

Talk_Trumm-It’il esineb sõjaväekirurg Tiit Meren

10.10.2011

Teisipäeval, 11. oktoobril annab Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 infokeskuseses avatud loengu tunnustatud Eesti veresoontekirurg Tiit Meren. Loeng on osa noortele suunatud koolitustsüklist Talk_Trumm-It.

Loe edasi >

Theatrumis esietendub Jon Fosse “Üks suvepäev” Lembit Petersoni lavastuses

10.10.2011

Septembris mängis Theatrum “Ühe suvepäeva” etendusi ainulaadses teatripaigas – Tahkuna tuletornis Hiiumaal. Nüüd saabub lavastus saarelt Tallinna ja on Theatrumi saalis vaatajate ees üheksal korral oktoobrikuus. Lavastus “Üks suvepäev” kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Kuu aja pärast algab VIII juudi kultuuri festival „Ariel“

10.10.2011

Juudi süvakultuuri tutvustav festival „Ariel“ toimub sel aastal juba kaheksandat korda ning on läbi aastate kandnud endas juudi kultuuri eri tahkudele pühendatud ettevõtmiste kooslust, mille raames on toimunud nii kunsti- kui filmiüritusi, raamatuesitlusi, raadiosaateid, näituseid ning kontserte.

Loe edasi >

Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss kutsub kuulama

10.10.2011

9.-18. novembrini toimub II Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss TIPC 2011. Muusikahuvilistel on võimalik kuulata kõrgetasemelist klaverimuusikat 18 riigi pianisti esituses. Konkurss kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi, seda korraldab Eesti Klaveriõpetajate Ühing koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.

Loe edasi >

Jõulujazzil esineb teiste seas andekas Britt Quentin

10.10.2011

Festival Jõulujazz 2011 pakub 24. novembrist 10. detsembrini 20 vaimustavat kontserti kirikutes, klubides, kontserdi- ja teatrisaalides kuues Eesti linnas. Festivalil esinevad USA, Hispaania, Prantsusmaa, Šveitsi, Saksamaa ja paljude teiste maade muusikud. Jõulujazzi piletid on müügil 10. oktoobrist.

Loe edasi >

Oktoober on Tallinnas fotokuu

05.10.2011

5. oktoobril algab Tallinnas esmakordselt toimuv kaamerakunsti festival Tallinna Fotokuu, mis toob terve kuu vältel koju kätte kogu maailma fotokunsti paremiku. Fotokuu on Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 üks tähtsündmusi.

Loe edasi >

Täna algas Neu/Now online-festival

04.10.2011

Täna avati Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kultuuriprogrammi kuuluva Neu/Now kunstifestivali online-keskkond veebiaadressil www.neunow.com, kus esitletakse 135 noore tulevikutalendi kunstiprojekti 23 riigist. Eestist pääses online-festivalile üheksa tööd. Novembris toimub Tallinnas ka Neu/Now live-festival.

Loe edasi >

Vabavaralise tehnoloogia töötuba „Vaba linn“ kutsub linnaruumi jälgima

03.10.2011

3.–9. oktoobrini toimub Ettevõtlusnädala raames Kultuurikatla digipesas (Pikk 15) töötuba, kus pannakse nädala jooksul kokku ratastooli, lapsevankri või jalgratta liikumise trajektoore ja eripärasid jälgiva seadme prototüüp.

Loe edasi >

Noblessneri valukojas rahvusvaheline ehtekunsti näitus UltraMarine

03.10.2011

Reedel, 7. oktoobril kell 17.00 avatakse Noblessneri valukojas rahvusvaheline ehtekunsti näitus UltraMarine. Näitusel osalevad 51 noorema põlvkonna kunstnikku 14 maalt: Eestist, Euroopast, Ameerikast, Austraaliast, Aasiast.

Loe edasi >

Piiridega mängiva Taani osalusteatri SIGNA casting lõppeb pühapäeval

30.09.2011

Aastalõpu üks põnevamaid teatriprojekte, Standardi maja 9. korrusel ilmavalgust nägev taanlaste SIGNA lavastus ootab teatrilaval end proovile panna tahtjate sooviavaldusi kuni pühapäeva, 2. oktoobrini. Ühtlasi paljastas SIGNA improvisatoorse lavaloo sissejuhatuse.

Loe edasi >

Turus näeb Jaapanit läbi Eesti fotokunstniku silmade

29.09.2011

Alates 1999. aastast on fotokunsti projekt „European Eyes on Japan / Japan Today“ kutsunud Euroopast pärit fotograafe uurima jaapani kultuuri. Turus, mis on tänavu Tallinna kõrval teine Euroopa kultuuripealinn, saab kuni 16. oktoobrini näha Eesti kunstniku Krista Mölderi ja Soome kunstniku Kalle Kataila Jaapani-kogemustest sündinud uusi teoseid.

Loe edasi >

Järgmisel nädalal algab Pariisis suurejooneline Eesti kultuurifestival

29.09.2011

Nädala pärast algab Pariisis kaks kuud kestev Eesti kultuurifestival "Estonie tonique", mis on seni suurima mahuga kultuurikoostöö projekt kahe riigi vahel. Festivali programmis osaleb enam kui 200 Eesti esinejat. Kokku toimub rohkem kui poolsada kultuurisündmust, enim on esindatud muusika.

Loe edasi >

Tallinnas esilinastub dokumentaalfilm „ÜMBERSÕIT“

29.09.2011

Neljapäeval, 29. septembril kell 19.30 esilinastub Tallinnas Reisisadama A-terminalis kahe Euroopa kultuuripealinna Tallinna ja Turu ühe suurema ühisprojekti tulemusel valminud dokumentaalfilm „ÜMBERSÕIT“.

Loe edasi >

Viru hotelli muuseum püsib suveajas

28.09.2011

Eesti esimene hotellimuuseum Viru hotell ja KGB Sokos Hotel Virus jätkab suure publikuhuvi tõttu vähemalt kuni aasta lõpuni suvise graafiku järgi.

Loe edasi >

Tallinn 2011 lõpetab külalislahkuse programmi kinkides lasteaedadele õppevahendid

27.09.2011

Sel nädalal jõuavad kõikidesse Tallinna lasteaedadesse kingipakid, milles on kultuuripealinna meeskonna kaasabil loodud Jänku-Jussi külalislahkuse multifilm ja Jänku-Jussi värviraamat. Sellega lõpetab Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kevadel alustanud külalislahkuse programmi.

Loe edasi >

NO99 Põhuteater teeb viimasel päeval uksed kõigile lahti

27.09.2011

Sel laupäeval, 1. oktoobril on NO99 Põhuteater viimast päeva avatud. Viis kuud kestnud Euroopa kultuuripealinna põhust installatsioon, kus esinesid mainekad kunstnikud ja trupid välismaalt ja Eestist, tõmbab joone alla.

Loe edasi >

Tallinnas algas ülemaailmne muusikafoorum "Muusika ja sotsiaalsed muutused"

28.09.2011

27. septembril kell 9.30 avab rahvusvahelise muusikanõukogu president Frans de Ruiter Tallinnas Radisson Blue hotell Olümpia koverentsikeskuses IV IMC ülemaailmse muusikafoorumi "Muusika ja sotsiaalsed muutused". Avamisjärgselt saab sõna foorumi üks peakõneleja Senegali laulja, helilooja ja ühiskonnategelane Youssou N'Dour.

Loe edasi >

Peadpööritav ja piiridega mängiv taanlaste SIGNA kutsub casting’ule

27.09.2011

Paari kuu pärast avab Standardi majas Koplis uksed eksperimentaalne teatrimaja – piiridega mängiv eksperimentaallabor. Tegu on Taani rühmituse SIGNA juhitava eksperimentaalse osalusteatriga, kus rollides eestimaalased ise. Tänasest kutsuvad Tallinn 2011 ja SIGNA kõiki julgeid oma talenti proovile panema.

Loe edasi >

Erkki-Sven Tüüri resideerumisaeg kesklinna heliloojana tipneb autorikontserdiga

27.09.2011

Täna, 27. septembril kell 19 toimub Erkki-Sven Tüüri autorikontsert Rotermanni soolalaos ehk Eesti Arhitektuurimuuseumis. Kontsert kuulub sarja „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“, millega Eesti Heliloojate Liit annab oma panuse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Tallinnas esilinastub dokumentaalfilm „ÜMBERSÕIT“

26.09.2011

Neljapäeval, 29. septembril kell 19.30 esilinastub Tallinnas Reisisadama A-terminalis kahe Euroopa kultuuripealinna Tallinna ja Turu ühe suurema ühisprojekti tulemusel valminud dokumentaalfilm „ÜMBERSÕIT“.

Loe edasi >

Trash to Trend lõpetab VI Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestivali IF...

24.09.2011

Pühapäeval, 25. septembril õhtul kell 20-22 toimub Rotermanni kvartali nisurukkiveskis moeshow „Trash to Trend“.

Loe edasi >

Euroopa Design Management Auhind 2011 (DME Award 2011) on jagatud

24.09.2011

Eile, s.o. 23.septembril sai Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv Euroopa Innovatsioonifestival IF... ja järjekorranumbrilt juba kuues disainifestival Disainiöö väärika punkti – KUMUs kuulutati välja DME Auhindade võitjad.   

Loe edasi >

Jaapani ja Eesti koorilapsed annavad täna Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas kontserdi

23.09.2011

21.– 25. septembrini külastab Tallinna viis Jaapani kevadisest katastroofipiirkonnast Sendaist pärit laste- ja noortekoori ning Jaapani ettevõtjatest kultuurimetseenide delegatsioon EU – Japan Fest. Tähistamaks koostööd nimeka fondiga korraldavad SA Tallinn 2011 ja EU–Japan Fest reedel 23. septembril kell 18.30 Mustpeade majas tasuta sõpruskontserdi.

Loe edasi >

Muusikafoorumi avakontserdil kõlavad pühad hääled

21.09.2011

IV IMC Ülemaailmse muusikafoorumi raames kõlab 26. septembril Jaani kirikus kontsert, millel esinevad Tuneesia geniaalne muusik vokalist ja udivirtuoos Dhafer Youssef ja gregooriuse laulule spetsialiseerunud ansambel Vox Clamantis. Kontsert algab kell 19.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinnade juhid kohtuvad sel nädalal Tallinnas

21.09.2011

SA Tallinn 2011 kutsel viibivad 22.–24. septembrini Tallinnas 16 Euroopa kultuuripealinna esindajad. Lisaks kahepäevasele seminarile tutvutakse Tallinn 2011 programmiga ning avatakse linnainstallatsioonide festivali LIFT11 viimane projekt „Rada metsas“.

Loe edasi >

Disainimaailma tipud kogunevad täna Tallinnasse

23.09.2011

Täna, 23.septembril, selguvad KUMUs Euroopa  Design Management Auhinna 2011 (DME Award 2011) võitjad. Auhinnagala on Tallinnas toimuva Euroopa Innovatsioonifestival IF... ja Disainiöö kõrghetkeks. Piduliku ürituse tervitussõnad ütleb Eesti Vabariigi Majandus- ja Kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Loe edasi >

Disainiöö raames selgunud Cities for All – Tallinn for All projekte saab näha näitusel

23.09.2011

Disainifestivali Disainiöö raames esitleti projekti Cities For All – Tallinn For All tulemusi ning töid hindas zürii. Väljatöötatud lahendusi hindas rahvusvaheline zürii, kes valis välja võitjad. Tulemustega saab tutvuda Rotermanni Jahulao klaasaatriumis 16.septembrist 6.oktoobrini. Sissepääs näitusele on tasuta.

Loe edasi >

Helilooja Erkki-Sven Tüür resideerub Tallinna kesklinnas

21.09.2011

Erkki-Sven Tüür on septembrikuus Tallinna kesklinna resideeruv helilooja. Sellega saab alguse sügishooaeg sündmuste sarjas „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“, mille raames kevade jooksul toimusid viie eesti helilooja autorikontserdid, lisaks muid põnevaid sündmusi ja kohtumisi Tallinna linnaosades.

Loe edasi >

Nokia disainerid tulevad Eestisse

21.09.2011

Disainifestival Disainiöö raames viivad Nokia disainerid esmakordselt Eestis läbi Nokia tootedisaini töötoa. Nokia tootedisaineri Anton Fahlgreni juhtimisel tegutseb meeskond esitleb samas ka peatselt Eestis müügile tulevat telefoni Nokia N9.

Loe edasi >

Mida toob Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestivali IF... kuues päev?

21.09.2011

Kolmapäeval, 21. septembril toimub VI Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestivali IF... raames mitu uut ja põnevat sündmust. Alates kella 15.00 esitlevad Disainiöö keskuses – Nokia Lounge'is oma loomingut Saksa disainerid mittetulundusühingust “Face to Face”.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinn Tallinn võõrustab Jaapani katastroofipiirkonnast pärit laulukoore

20.09.2011

21.– 25. septembrini külastab Euroopa kultuuripealinna Tallinna viis Jaapani laste- ja noortekoori, kes on pärit Sendai linnast – piirkonnast, mis sai kevadises maavärinas ja tsunamis enim kannatada. Koore saadab kultuurimetseenide delegatsioon, kes kohtub siin ka peaministri, majandus- ja kommunikatsiooniministri ning Tallinna linnavalitsusega.

Loe edasi >

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone siseõues saab näha „Ajaloo nägu“

20.09.2011

Kas ajalool võib olla nägu? Kes on need inimesed, kes kujundavad ajaloo näo? Selle üle mõtisklesid Eesti Ajaloomuuseumi kutsel kümme Eesti kunstnikku erinevatest valdkondadest.

Loe edasi >

CitySonic paneb oktoobris kõrvad proovile

20.09.2011

8. oktoobril toimub Tallinnas, Von Krahli Teatris ja baaris (Rataskaevu 10) sügisene kahe lavaga klubifestival „Club 2011: CitySonic“. Minifestival koondab ühte õhtusse ja öösse laia stiilivaliku Eesti alternatiivmuusika tippansamblitest.

Loe edasi >

Tallinna Jazz Weekend on juba sel nädalavahetusel

20.09.2011

Eesti jazzmuusika showcase festivali raames astub 23.-24. septembrini Von Krahli teatris kahel laval üles 14 ansamblit: UMA, Tanel Ruben Quintet, Kadri Voorand Group, Tuule Kann– Jaak Sooäär, Villu Veski "Innovative Life", Andres Mustonen Crossover Quartet, Peedu Kass 005, Hedvig Hanson Group, Heavy Beauty, Weekend Guitar Trio, VindPower, Ingrid Lukas, Tom-Tomm Kvintett ja State of Zoe.

Loe edasi >

VI Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestival IF... V päeva ülevaade

20.09.2011

Teisipäeval, 20. septembril VI Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestivali IF... viienda päeva haripunktiks on projekti „Cities For All – Tallinn For All“ tulemuste esitlus ja tööde hindamine žürii poolt. Žüriisse kuuluvad Leelo Ilbis, Urmas Kaldaru, Villu Urban ja Pete Kercher. Esitlemisele tulevad neli projekti – Tallinna ühistransport, Gulliver Map, PÖFFi ligipääsetavus ja abivahend pimedatele.

Loe edasi >

Täna algab VI Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestival IF...

16.09.2011

Alatest tänasest kuni järgmise pühapäevani on Tallinn uuendusmeelsete disainihuviliste päralt - toimub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 progrmmi kuuluv Euroopa Innovatsioonifestival IF... ja Disainiöö. Festivali avamine kahasse näituse "Uutmoodi" avamisega toimub Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (Lai 17) kell 18. Festivali avab kultuuriminister Rein Lang.

Loe edasi >

Eesti noorte animatsioonfilmid valiti Hannoveri filmifestivali võistlusprogrammi

15.09.2011

Hannoveri rahvusvahelise filmifestivali „Up-and-coming“ võistlusprogrammi on valitud kaks eesti noorte animatsioonifilmi, mis on noorte filmi- ja fotofestivali H2T programmis. Valitud filmid on Heili Lõhmuse „Tulevikulapsed“ ja Egert Kesa „Kana paradiis“. Festival H2T on osa Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmist.

Loe edasi >

LIFT11 lõpetab enneolematu linnainstallatsioon „Rada metsas“

14.09.2011

Laupäeval, 24. septembril avaneb Kadrioru pargis Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluva LIFT11 viimane ja ühtlasi suurim teos „Rada metsas”, mille autor on andekas jaapani arhitekt Tetsuo Kondo.

Loe edasi >

Moenädalal esitletakse uut moemärki Embassy of Fashion

13.09.2011

16. septembril esitletakse Eesti Nuku- ja Noorsooteatris kolme Kuldnõela tiitliga pärjatud moekunstniku koostööna sündinud uut moemärki - Embassy of Fashion Atelier. Aldo Järvsoo, Riina Põldroosi ja Ketlin Bachmanni uue moebrändi esitlust näeb Eesti Moedisaini Liidu poolt korraldatava ja Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi raames.

Loe edasi >

Moesaadik 2011 on särav Signe Kivi

13.09.2011

Moesaadik 2011 võitjaks hääletasid Tallinna Moenädalal osalevad disainerid ja Eesti Moedisaini Liidu liikmed uhke häälteenamusega Eesti Kunstiakadeemia rektori Signe Kivi.

Loe edasi >

Algas VII Tallinna kammermuusika festival

12.09.2011

Algas VII Tallinna kammermuusika festival, mille kahe toimumisnädala jooksul antakse Tallinna kirikutes ja kontserdipaikades kokku 13 kontserti. Festivali tähtsündmuseks on barokkooper „Dido ja Aeneas“, mis tuleb esitamisele kolmapäeval, 14. septembril kell 18 Kaarli kirikus.

Loe edasi >

Euroopa tippkitarrist Stian Westerhus avab Tallinnas Viljandi kitarrifestivali ja annab tasuta töötoa

12.09.2011

13.–16. septembrini viibib Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 ja Viljandi kitarrifestivali kutsel Eestis Norra eksperimentaaljazzi tunnustatud kitarrist Stian Westerhus, kes annab teisipäeval, 13. septembril kell 19.00 soolokontserdi Tallinnas Hobuveskis (Lai 47).

Loe edasi >

Tallinn võõrustab muusikamaailma

16.09.2011

Rahvusvaheline Muusikanõukogu, Euroopa Muusikanõukogu ja Eesti Muusikanõukogu annavad teada, et
IV IMC ülemaailmne muusikafoorum toimub Tallinnas Radisson Blue Hotel Olümpia konverentsikeskuses
26. septembrist 1. oktoobrini 2011 pealkirja all “Muusika ja sotsiaalsed muutused”.

Loe edasi >

Noorteööl selgitatakse välja Eesti parim beatboxer

12.09.2011

Reedel, 16.septembril toimuva Tallinna Noorteöö raames leiab Tammsaare pargis aset Eesti Beatbox Battle 2011, kus selgitatakse välja Maarjamaa parim suuga muusika tegija.

Loe edasi >

Eesti Moedisaini Liit toob harivad seminarid koju kätte

09.09.2011

16. ja 17. septembril toimuvad Baltika kvartali moelaval ainulaadsed harivad seminarid moetööstusele, disaineritele, disainitudengitele ja teistele moevaldkonnast huvitatuile. Seminarid toimuvad Eesti Moedisaini Liidu korraldatava Tallinn Fashion Week raames.

Loe edasi >

Tallinnas elustub episood Andrei Tarkovski filmist "Stalker"

08.09.2011

10.-24. septembrini 2011 on kunsti- ja filmisõpradel Tallinnas Rotermanni kvartalis võimalus näha ja kogeda Raoul Kurvitza ja Tarvo Hanno Varrese perfomance'it  ““Stalkeri“ monument“. Projekt kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi ja tutvustab Rotermanni kvartalisse rajatavat interaktiivset monumenti. 

Loe edasi >

Algab registreerimine Tallinna Noorteöö üritustele

08.09.2011

Alates tänasest saavad huvilised registreerida end Tallinna Noorteöö tasuta üritustele, mis toimuvad Noorteöö raames reedel, 16. septembril.

Loe edasi >

Põnev Eesti leiva päev üllatab Leivalabori ja kulinaarse glamuuriga

07.09.2011

18. septembril toimub Eesti Vabaõhumuuseumis Eesti leiva päev, mille tunnuslauseks on „Leiba ei asenda“. Ürituse raames leiab aset suur sügislaat, saab maitsta mahetooteid ja valida nende seast oma lemmik, taludes näeb leivaga seotud töid ja tegemisi ning näitust „Leib keelel“. Tutvustatakse „Tallinn 2011“ erimenüüsid ning uksed avab ainulaadne Leivalabor.

Loe edasi >

Kultuuripealinna live-kilomeetrid ergutavad Tallinna Maratonist osavõtjaid

09.09.2011

Nii nagu varasematel aastatel, püstitab Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ka tänavu SEB Tallinna Maratoni raja äärde unikaalsed live-kilomeetrid ehk ergutuspunktid, et lisada jooksja sammule pikkust ja pakkuda sportlasele vaimujõudu.

Loe edasi >

SILENT : DISCO : LIVE @ Katusekino

07.09.2011

Disko tuleb vaikselt. Pilkases pimeduses hääletult hiilides kui Poltergeist. Kui sa saaksid peeglisse vaadata, siis sa näeksid teda oma selja taga. Haudvaikselt seismas, sorgus mikrofonsoeng võimsalt võõbatud näo ees.

Loe edasi >

Tallinn 2011 esitleb: ainulaadse Kiel–Tallinn noorte meeskoori kontsert

07.09.2011

Tallinna ja Kieli sõprussidemete sõlmimise 25. aastapäeva tähistab Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas ainulaadse ja uue Kiel-Tallinn noorte meeskoori kontsert sel laupäeval, 10. septembril.

Loe edasi >

Stian Westerhus teeb Tallinnas improvisatsiooni-workshopi

05.09.2011

14. septembril toimub klubis Tapper Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 projekti Talk_Trumm`lt ja BändCämpi poolt korraldatud Norra eksperimentaal-jazz kitarrist Stian Westerhusi improvisatsiooni-workshop.

Loe edasi >

Neljapäeval stardib üheksas Plektrum Festival

05.09.2011

Sel aastal juba üheksandant korda toimuv Plektrum Festival saab avalöögi 8. septembril Estonia kontserdisaalis toimuva visuaalsekunsti ja klassikaliste helide kohtumisega kontserdetendusel “Bareljeef. Kujundid ja helid”. Kontserte, projekte, loenguid, meistriklasse, kino ja palju muud põnevat jagub Plektrum Festivalil kokku kümneks päevaks.

Loe edasi >

Kuulus „The Black Rider“ esietendub neljapäeval Katlas

07.09.2011

VAT Teater toob 8. septembril Tallinnas, Katla katelde ruumis lavale väga erilise projekti,  muusikalise lavaloo „The Black Rider“, mille eksklusiivse esitamisõiguse sai VAT Teater pärast aastatepikkust ootamist. Lavastus on eesti keeles.

Loe edasi >

Enneolematu veekontsert Tallinna Noorteööl

05.09.2011

Juba seitsmendat aastat korraldataval Tallinna Noorteööl esineb reedel, 16. septembril kell  20:00 Kalev Spas esmakordselt Baltimaades veealuse muusika kollektiiv Wet Sounds.

Loe edasi >

Põnev Eesti leiva päev üllatab Leivalabori ja kulinaarse glamuuriga

06.09.2011

18. septembril toimub Eesti Vabaõhumuuseumis Eesti leiva päev, mille tunnuslauseks on „Leiba ei asenda“. Ürituse raames leiab aset suur sügislaat, saab maitsta mahetooteid ja valida nende seast oma lemmik, taludes näeb leivaga seotud töid ja tegemisi ning näitust „Leib keelel“.

Loe edasi >

LIFT11 teos „O” Helsingis Kunstide ööl

05.09.2011

26. augustil sai Helsingi Kunstide Öö publik osa kahest Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi kuuluvast projektist. Koostöös Eesti Instituudiga Soomes ilmus linna eri paikades LIFT11 installatsioon „O“ ning Eesti Majas kanti suurel ekraanil üle NO99 Põhuteatris esietenduv „sugrierror.com“.

Loe edasi >

Bashment tähitab Euroopa kultuuripealinna aastal 13ndat sünnipäeva

05.09.2011

Laupäeval 17. septembril 2011 toimub uljas pidu Tallinnas von Krahli ruumides, kus oma 13 peoaasta täitumist tähistab Bashment. Sel korral on Bashment KingzSound toomas oma sünnipäevakülalistele särava lõigu Ühendkuningriigi ragga-mõjulisest muusikakultuurist kui lavale astub riimima Lady Chann. Bashmenti sünnipäevapidu kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 klubisarja „Club 2011“.

Loe edasi >

Trummiorkester Trumm-It kutsub trenni!

01.09.2011

Kooliaasta algusega avab Trumm-It oma uksed uutele rütmi-ja kultuurihuvilistele Lasnamäel, Koplis ja Haaberstis. Trumm-It pole ainult trummimäng ja rütmid, vaid ka hea võimalus reisida, saada osa suurtest festivalidest ja kultuurisündmustest, õppida tundma erinevaid kultuure.

Loe edasi >

Tallinnas toimub seitsmes Noorteöö

01.09.2011

16. septembril toimub Tallinnas noortele suunatud koolialgusüritus Tallinna Noorteöö. Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv üritus ootab reedel, 16. septembril noori vanuses 7-26 osa võtma mitmetest erinevatest tegevustest ja kontsertidest.

Loe edasi >

Lembit Peterson lavastab Tahkuna tuletornis Jon Fosse näidendi „Üks suvepäev“

01.09.2011

Septembrikuus on Hiiumaa Tahkuna tuletorni uksed avatud teatrikülastajale – tuletorni teisel korrusel toimuvad viiel õhtul Theatrumi uuslavastuse „Üks suvepäev“ etendused. Lavastus kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

LIFT11 kutsub linnainstallatsioonide bussireisile

01.09.2011

LIFT11 üritused sünkroonis Tallinna arhitektuuribiennaaliga – tasuta bussireis valminud installatsioonide juurde, loeng linnahallis ja valmib Raul Kelleri teos „Tütarlaps kloaagis”

Loe edasi >

Tsirkusekool Folie Kumus

31.08.2011

Tsirkusestuudio Folie etendus "Käputäis olemisi" Kumu auditooriumis 8., 9. septembril kell 18.00 Eestimaine noortetsirkuse etendus “Käputäis olemisi” oli üks augusti alguses toimunud Tsirkusepuu festivali kõrghetkedest. 8. ja 9. septembril toimuvad  lisaetendused Kumu auditooriumis.

Loe edasi >

Nargenfestival annab unikaalse ülevaate Arvo Pärdi loomingust

31.08.2011

September toob Nargenfestivalile Arvo Pärdi päevad - nädala jooksul pakuvad erinevad kollektiivid sissevaadet kuulsa helilooja loomingusse ning sel aastal lähevad pidunädalad ajalukku erilise sündmusega: esimest korda maailmas kantakse ühel kontserdil ette Arvo Pärdi kõik sümfooniad.

Loe edasi >

EKKMis saab vaadata omalaadset esseenäitust

31.08.2011

3. septembril avatakse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) esseenäituseks tituleeritud "Tumedus, tume". Näituse idee on ajendatud erinevatest impulssidest ning oma loominguga esinevad kunstnikud kunstnikud: Jaak Kadarik, Kirke Kangro, Alice Kask, Raoul Kurvitz, Mari Laanemets & Killu Sukmit, Marco Laimre, Marko Mäetamm, Jüri Palm, Johannes Saal, Ene-Liis Semper, Hanno Soans, Andres Tali, Jaan Toomik.

Loe edasi >

Vaal galeriis avatakse Marje Taska näitus "X kilo kulda"

31.08.2011

8. septmebril avab Rootsi suursaadik Eestis Jan Palmstierna Vaal galeriis Rootsis ja Eestis resideeruva vabakutselise kunstiniku Marje Taska isikunäituse "X kilo kulda". Installatsioonide ja objektide näitus jääb avatuks kuu lõpuni.

Loe edasi >

Soome uus telesari pajatab kahe tänavuse Euroopa kultuuripealinna kohtumistest

31.08.2011

Sihtasutuste Tallinn 2011 ja Turku 2011 ning Soome YLE TV koostöös on valminud neljaosaline telesari „Teemamatka Tallinna –Turku“, milles kajastuv on seotud kahe naaberriigi jaoks erilise, Euroopa kultuuripealinna aastaga. Toimetajate sõnul on tehtu austusavaldus Turule ja Tallinnale ning ühtlasi ka Soome kingitus äsja iseseisvuse taastamise 20. aastapäeva tähistanud Eestile.

Loe edasi >

Maailma esimene 3D-installatsioon Tallinna moenädalal

30.08.2011

14. septembrist on Rotermanni kvartali väljakul esmakordselt maailmas võimalik näha unikaalset arhitektuuri ja moodi ühendavat 3D installatsiooni. Eesti moedisainer Britt Samosoni poolt loodud „Flat Cut 3D“ installatsioon tuleb näitamisele Eesti Moedisaini Liidu poolt korraldatava ja Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluva Tallinna Moenädala raames.

Loe edasi >

Plektrum Festival kutsub osalema projektis “Mälupilt”

30.08.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv Plektrum Festivali üheks osaks kõiki inimesi kaasav projekt Mälupilt, mis on tervet Eestit hõlmav digitaalne talgusündmus, mille käigus saab salvestatud ja säilitatud tulevastele põlvedele tükike Eesti elanike elust aastal 2011. Eesti kollektiivset Mälupilti näeb 8. septembril kell 21.00 Vabaduse väljakul suurel ekraanil.

Loe edasi >

Ökosaarel toimub Ökomessi ajal tasuta ökodisaini töötuba

29.08.2011

Neljapäeval, 8. septembril kell 19:30 toimub Ökosaarel töötuba Kristjan Induse eestvedamisel. Räägivad Ökosaare koostööpartnerid Refonda, PlastRex ja Eesti Pakendiringlus materjalide ümbertöötlemisest Eestis. Töötoas tutvustab Kristjan Indus oma ideid ja tegevusi, näitab materjale ning tööriistu.

Loe edasi >

Stian Westerhus erakordsete sooloetendustega Eestis

29.08.2011

Norra eksperimentaaljazzi esikitarristi Stian Westerhusi unikaalne helikeel ja kompromissitu lähenemine muusikale on muutnud ta noorema põlvkonna üheks nõutumaks improsuuna sooloesinejaks maailmas. 13.-16. septembrini viibib kitarrist SA Tallinn 2011 ja Viljandi Kitarrifestivali kutsel esmakordselt Eestis.

Loe edasi >

KONT tänavakunsti objekt avatud näitusena veel nädal aega!

29.08.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv tänavakunsti objekt KONT on Tallinna Kalasadamas publikule näitusena avatud veel nädal aega 5. septembrini.

Loe edasi >

Uue Maailma tänavafestival toob aia tänavale

26.08.2011

3. ja 4. septembril toimub Tallinna Uue Maailma asumis viiendat korda tänavafestival, mille teema on sel aastal “Aed tuleb tänavale”. Sündmuse juhatavad sisse Tallinna eri paigus üles riputatud 100 kiike. Uue Maailma tänavafestival toimub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 raames.

Loe edasi >

Inimese eripära arvestav mood Tallinna Moenädalal

25.08.2011

16. septembril avatakse Tallinna Moenädala raames näitus „Fashion Empowerment“, mis on Euroopa 2011. aasta kultuuripealinnade Tallinna ja Turu ühisprojekt. Projekti eesmärk on luua praktilist, kuid ilusat moodi neile, kes tavapäraselt ei kuulu moeloojate sihtgruppidesse.

Loe edasi >

Jazzkaar valmistub sügiseks - Django Bates ja Dhafer Youssef

25.08.2011

Jazzkaare tänavune sügishooaeg sai seekord alguse Katusekinos, kus Islandi päeva raames esines andekas noor pianist-helilooja Olafur Arnalds koos keelpillikvartetiga. Kaunil suvepäeval toimunud kontsert sai vaid kiitvate hinnangute osaliseks. Sügishooaja kontserdid jätkuvad 10. septembrist 4. novembrini eesti, soome, itaalia, saksa, vene, prantsuse, inglise, rootsi ja tuneesia muusikute osavõtul.

Loe edasi >

NO99 Põhuteatris esietendub soome-ugri teatriprojekt

25.08.2011

Reedel, 26. augustil esietendub NO99 Põhuteatris Fenno-Ugria Asutuse rahvusvaheline koostööprojekt "Sugrierror.com", mida mängitakse ainult viiel järjestikusel õhtul: 26.-30. augustini algusega kell 19. See on Anne Türnpu, Eva Klemetsi ja Mart Kolditsa ning eri soome-ugri rahvaste näitlejate lavastus, mis kõnetab meie arhetüüpseid kõvakettaid ning operatsioonisüsteeme, kus on tuvastatud fataalne error.

Loe edasi >

Sel laupäeval lõpeb Tallinna lillefestival

25.08.2011

Tallinna lillefestivali lõputseremoonia toimub 27. augustil Tornide väljaku pargis algusega kell 19.00. Kaunimate Aastate Vennaskond alustab kontserdiga kell 19.30. Lõputseremoonia ja kontsert valmisid koostöös festivaliga "Tallinna tornid", mille korraldajaks on Corelli Music. Mõlemad festivalid kuuluvad Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

LIFT11 teos „Uurijad” on linnaruumi ilmunud

23.08.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv linnainstallatsioonide festival LIFT11 teos „Uurijad“  Lasnamäel J. Smuuli tee ja Laagna tee ristmiku ääres on valmis.

Loe edasi >

Läänemere-äärsete riikide suurima muusikapeo avavad eestlased

23.08.2011

Nargenfestivali kunstiline juht Tõnu Kaljuste dirigeerib 27. augustil Stockholmi Berwaldhallenis maineka Läänemere festivali avakontserti. Tänavu üheksandat korda toimuv Läänemere festival on kujunenud suurimaks Läänemere äärseid riike hõlmavaks klassikalise muusika sündmuseks.

Loe edasi >

VI Disainiöö ja IF...Tallinn 2011 festivalipasside müük alanud

23.08.2011

16.-25.septembril on Tallinn uuendusmeelsete disainihuviliste päralt - toimub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv Euroopa Innovatsioonifestival IF... ja Disainiöö. Festivali slogan on: Disaini käivitab muutused.

Loe edasi >

„Vabaduse lauluga“ tegi uus generatsioon eelkäijatele kummarduse

23.08.2011

Eesti iseseisvuse taastamise 20. aastapäeva auks korraldatud kontsertpidustusele „Vabaduse laul“ kogunes Tallinna lauluväljakul 20. augustil ligi 70 000 pealtvaatajat. Kontsert oli tänuavalduseks kõigile neile, kes lõid paari aastakümne eest uutele põlvkondadele võimaluse kasvada üles vabas riigis, ning riikidele, kes Eesti iseseisvumise taastamist tunnustasid.

Loe edasi >

Tallinn loeb lugemispesas

23.08.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ja MTÜ Eesti Lugemisühing valmistavad ette lugemisteemalisi koolitusi „Tallinn loeb lugemispesas”.

Loe edasi >

Uus festival TALLINNA TORNID algab pilvepiiril

22.08.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ja Corelli Music esitlevad 25.- 27. augustil toimuvat erilaadset uue formaadiga festivali „Tallinna tornid“, mis tutvustab linna kuulsat ja täienenud „kilukarbisiluetti" ajaloolisest vaatenurgast läbi eri ajastute muusika. Festival pakub nii piletitega kontserte kui ka mitmeid ühislaulmisi, viies kokku professionaalse muusikavaldkonna ja osalemisrõõmu kõigile.

Loe edasi >

Jätkub Augusti TantsuFestival 2011

19.08.2011

Käesoleval nädalal jätkub 15.augustil alanud kaheteistkümnendat korda toimuv Augusti TantsuFestival. Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv rahvusvaheline etenduskunstide festival kestab augustikuu lõpuni ning selle raames toimub Tallinnas kokku 24 etendust 16 trupilt 11st riigist.

Loe edasi >

Eesti taasiseseisvumist tähistatakse ka Soomes, Helsingi festivalil "Kunstide ööl"!

19.08.2011

Soome Eesti-seltside liit osaleb ka sel aastal Kunstide Öös, mis on osa Helsingi peonädala kavast (www.helsingijuhlaviikot.fi). Eesti taasiseseisvumist tähistatakse nii Furuviki villas kui ka Suvilahtis Eesti Majas.

Loe edasi >

Viljandi kitarrifestival 2011 kutsub kokku „Eesti Kitarrilegendid“

19.08.2011

Rahvusvahelise Viljandi kitarrifestivali peaesinejaks on sel aastal kodumaised tippkitarrimängijad. Koostöös Tallinna Filharmooniaga jõuab publiku ette galakontsert „Eesti Kitarrilegendid“.

Loe edasi >

Laupäeval, 20. augustil algab "TeateTants"

19.08.2011

20. augustil kell 9.30 saab Tallinna Raekoja platsilt alguse 8 ööpäeva kestev TeateTants, mis läbib kõiki Eesti maakondi. TeateTants kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Tallinna Noorteöö üllatab sel aastal 16. septembril

19.08.2011

Juba seitsmes järjestikune Tallinna Noorteöö ootab kõiki huvilisi reedel, 16. septembril. Kuna Tallinna Noorteöö kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi, siis tänavu on Noorteööl pakkuda mitu uut ja enneolematut üritust.

Loe edasi >

„Vabaduse laulul“ sünnib koos Eesti rahvaga „Loomise laul“

18.08.2011

Sel laupäeval, 20. augustil astub Tallinna lauluväljakul suurkontserdil „Vabaduse laul“ üles 15 erinevat esinejat Eestist ja välisriikidest. Kaasa lööb ka Tallinna Kammerorkester ning dirigendid Rasmus Puur ja Mihhail Gerts. Koos Eesti rahvaga sünnib kohapeal ainulaadne „Loomise laul“.

Loe edasi >

Rahvusvahelise lillefestivali lõputseremoonial astub üles ka Kaunimate Aastate Vennaskond

19.08.2011

Uuel nädalal lõpetab Tallinna lillefestival taas ühe eduka hooaja Tornide väljaku pargis. Laupäeval, 27. augustil toimuv lõputseremoonia ja kontsert valmisid koostöös Tallinna tornid festivaliga. Kontserdil esineb Kaunimate Aastate Vennaskond.

Loe edasi >

õhuLossi ehted säravad tuletornis

08.08.2011

Kaasaegsest ehtekunstist huvitatud on alates 27. augustist oodatud Tallinna Põhjatuletorni (KUMU vahetus läheduses, Valge tn. 3), kus astuvad oma loominguga üles 6 autorit – Kadri Mälk, Piret Hirv, Villu Plink, Eve Margus-Villems, Tanel Veenre ja Kristiina Laurits.

Loe edasi >

Turu kultuuripealinna-aasta sügishooaja täht Kimmo Pohjonen esineb kontsertpidustusel "Vabaduse laul"

18.08.2011

Soome akordionist Kimmo Pohjonen esineb laupäeval, 20. augustil Eesti taasiseseisvumise 20. aastapäeva tähistamise üritusel Tallinna Laululaval. Suurele rahvapeole oodatakse rohkem kui 70 000 pealtvaatajat. Samal kontserdil esinevad ka Mari Boine ja Sinéad O’Connor.

Loe edasi >

Tasuta kontsertpidustus „Vabaduse laul“ kutsub suurele taasiseseisvumispeole

18.08.2011

Sel laupäeval, 20. augustil tähistab Eesti rahvas koos oma sõpradega 20 aasta möödumist Eesti taasiseseisvumisest. Tallinna lauluväljakul sel päeval toimuva „Vabaduse laulu“ korraldajad ootavad kõiki ühispeole ja tuletavad meelde, et selgi peol kehtivad teistelt suursündmustelt tuttavad reeglid.

Loe edasi >

Augusti lõpus näeb Tallinnas ainulaadset soome-ugri lavastust

16.08.2011

Fenno-Ugria algatatud rahvusvaheline soome-ugri pärimusteatri projekt esietendub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi raames Skoone bastioni Põhuteatris 26.-30. augustini algusega kell 19.00. Anne Türnpu, Eva Klemetsi ja Mart Kolditsa lavastuses „Sugrierror.com“ teevad kaasa handi, mansi, mari, udmurdi ja eesti näitlejad.

Loe edasi >

„Vabaduse laulul“ avatakse postkontor, erandkorras on avatud ka Kumu

16.08.2011

20. augustil Tallinna lauluväljakul toimuval „Vabaduse laulul“ hakkab tööle postkontor, kus saab päevakohaseid postkaarte valmistada ja erimargiga posti panna. Eesti taasiseseisvumise 20. aastapäeva puhul on 20. augustil erandkorras avatud ka Kumu kunstimuuseum.

Loe edasi >

Aasia sõltumatute filmide programm jõuab kultuuripealinna

09.08.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi osana toimub Tallinnas 25.-28. augustil Aasia sõltumatute alternatiivfilmide festivali EVA - East via Asia!

Loe edasi >

Vabaduse laulu kontserdi järgsel ööl liiguvad ühissõidukid kella üheni

15.08.2011

Tallinna Transpordiamet teatab, et seoses Eesti Taasiseseisvumispäevale pühendatud kontsertpidustusega Vabaduse laul pikendatakse ööl vastu 21. augustit linna põhisuundadel mõnede ühistranspordiliinide tööaega.

Loe edasi >

Algab Augusti TantsuFestival

15.08.2011

Täna, 15. augustil saab alguse kaheteistkümnendat korda toimuv Augusti TantsuFestival. Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv rahvusvaheline etenduskunstide festival kestab augustikuu lõpuni ning selle raames toimub Tallinnas kokku 24 etendust 16 trupilt 11st riigist.

Loe edasi >

Tallinna moenädal pakub Eesmaa, Järvsoo ja Veenre kolmlõiget

09.08.2011

Liisi Eesmaa, Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre ühendavad jõud, et tulla välja vaatemänguga, mis liidab kostüümid, ehted ja ruumi üheks uskumatuna tunduvaks tervikuks. 17. septembri õhtul Lutheri parkimismajas toimuv etendus on Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluva Tallinna Moenädala finaalakordiks.

Loe edasi >

Soome ja eesti noored loovad koos Tallinnas ja Helsingis lühifilme

15.08.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluva H2T (Helsingi 2 Tallinn 2 Turu) noorte filmi- ja fotofestivali töötubade raames on Tallinnas juba mitu päeva tegutsenud 18 noort Helsingist, Tallinnast ja Turust. Nende vaatenurka elule, nägemusi ja kokkuvõtteid elust enesest saab vaadata laupäeval, 13. augustil, kino Artis fuajees.

Loe edasi >

"Tallinna kilud" tulevad südaöösiti Katusekino ekraanile

12.08.2011

30. juulil esilinastunud Jaak Kilmi & Kiur Aarma dokumentaalne tragikomöödia "Tallinna kilud" jõuab lõpuks ka laiema filmipublik ette. Alates 13. augustist on filmi võimalik vaadata Katusekinos, seanss algab täpselt südaööl.

Loe edasi >

Tallinna rahvusvahelisele pianistide konkursile tuleb osalejaid üle maailma

11.08.2011

9.–18. novembrini toimub II Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss, kuhu on registreerunud 58 noort pianisti üle maailma. Konkurss kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi, seda korraldab Eesti Klaveriõpetajate Ühing koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.

Loe edasi >

LIFT11 toob Tallinna avalikku ruumi veel kolm uut installatsiooni

11.08.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv linnainstallatsioonide festival LIFT11 avab augustis ja septembris kolm uut teost, linnaruumi ilmuvad „Russalkaga” dialoogi pidav „Face it“, Laagna tee äärde mõtisklevad „Uurijad“ ning Harju tänava kirjanike maja juures valmib „Tütarlaps Kloaagis“.

Loe edasi >

Täpselt kuu aja pärast toimub SEB Tallinna Maraton

11.08.2011

Tänavu 11. septembril toimuva SEB Tallinna Maratoni stardini on jäänud täpselt üks kuu.

Loe edasi >

Sugrierror.com jõuab Põhuteatris lavale

11.08.2011

Eesti ja Venemaa soome-ugri rahvusest näitlejate osalusel on Põhuteatris alanud ainulaadse etenduse Sugrierror.com proovid. Lavastus esietendub 26. augustil, ning värvi lisab päevale asjaolu, et samaaegselt näeb etendust nii Tallinnas, NO99 Põhuteatris kui ka otseülekandena Soomes, Suvilahtis Eesti Majas.

Loe edasi >

„O“ ja „sugrierror.com“ veerevad Helsingisse Kunstide Ööle

10.08.2011

Augusti lõpus saab Helsingi Kunstide Öö publik osa kahest Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluvast projektist. Koostöös Eesti Instituudiga Soomes veereb linna LIFT11 installatsioon „O“ ning Eesti Majas kantakse suurel ekraanil üle NO99 Põhuteatris esietenduv „sugrierror.com“, milles Eesti lavastajad käsitlevad soome-ugri kultuuri ajalugu, olemust ja tulevikku soomeugri näitlejatega.

Loe edasi >

Värvikirev vanausuliste festival Peipus kutsub kaema

09.08.2011

20. – 23. augustil toimub Eestis juba viiendat korda rahvusvaheline vanausuliste pärimuskultuuri festival PEIPUS, mille sündmused leiavad aset nii pealinnas, kui ka Peipsimaal – Mustvees ja Kallastes. Festival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Pillipidu Harmoonika näitab, et lõõtspill on ka noorte inimeste pill

09.08.2011

Juba sellel laupäeval, 13. augustil toimuval lõõtspillipeol Harmoonika näitavad noored oma lõõtspillimängu oskusi.

Loe edasi >

„Tsirkusepuu“ kutsub vaatama Soome tsirkusekooli diplomilavastust ja OMAtsirkuse esietendust

09.08.2011

Hoogsalt alanud ja laupäevani kestev uue tsirkuse festvail „Tsirkusepuu“ on ühendanud Kadrioru pargis juba tuhandeid tsirkusehuvilisi. Sel nädalal keskendub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv festival eelkõige noorele publikule, pakkudes vaatamiseks mh Soome tsirkusekooli diplomilavastust ja meie OMAtsirkuse esietendust.

Loe edasi >

Lillefestival jagab aiandustarkust ja pakub kontserdielamusi

09.08.2011

Tallinna lillefestival peab 13. augustil Suvepäeva, kus saab tarkusi koguda aianduse kohta ning õhtul kuulata Läti ja Soome külalisesinejate kontserte. Festival on osa Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmist.

Loe edasi >

Tänavakorvpalli finaale tuleb vaatlema FIBA 3on3 valdkonna juht

08.08.2011

Sel laupäeval Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi raames, Vabaduse väljakul toimuvaid Sprite tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste finaale ning rahvusvahelist tänavakorvpalliturniiri "Tallinn Open 2011" tuleb teiste seas vaatlema ka Rahvusvahelise korvpalliliidu (FIBA) 3on3 valdkonna juht, endine FIBA Euroopa spordidirektor Kosta Iliev.

Loe edasi >

„Vabaduse laulul“ tervitab Eesti rahvast Islandi president, õhtut juhivad Anu Välba ja Nero Urke

08.08.2011

Kontsertpidustus „Vabaduse laul“ tähistab sel aastal kahte olulist sündmust: 20. augustil möödub 20 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest ning Tallinn kannab uhkusega Euroopa kultuuripealinna tiitlit. Vabaduse laulu üheks eesmärgiks on tänada riike, kes Eesti iseseisvust kakskümmend aastat tagasi julgelt tunnustasid.

Loe edasi >

Augusti TantsuFestival toob Tallinna tippetgijad

08.08.2011

15.-31.augustini korraldab Kanuti Gildi SAAL juba kaheteistkümnendat korda rahvusvahelise kaasaegse tantsu festivali Augusti TantsuFestival, mis on aastatega muutunud rahvusvaheliselt hinnatud sügise alguse tantsufestivaliks Põhjamaades ja kogu Euroopas, olles tuntuim kaasaegse tantsu festival Eestis.

Loe edasi >

Tänavakunsti objekt KONT: rahvusvaheline sprei-paraad merekonteineritel

08.08.2011

Teisipäeval, 9. augustil kell 18 avatakse tänavakunsti sündmus KONT 2011, kus seitse kunstnikku ja kunstnikegruppi maailma eri paigust maalivad kaheksa merekonteinerit kunstiteosteks. Avapeo meeleolu loovad Haigla ruladoktorid Kris Luigend ja Ats Luik.

Loe edasi >

Nõmme Jazzi Suvefestival pakkus meeleolukaid hetki

08.08.2011

5. ja 6. augustil Tallinnas, Nõmmel toimunud suvefestival pakkus meeleolukaid hetki. Reedeseid kontserte Glehni pargis soosis soe ja päikeseline ilm. Publikut kogunes Tähetorni jalamile ligi 400 inimese ringis ning kes ei mahtunud torni esisele platsile, jalutasid pargis, uudistades vastrenoveeritud Glehni Kalevipoega ja lohet.

Loe edasi >

Birgittal saab ise osaleda indiaani rituaalis või Iisreali show´s

08.08.2011

Laupäeval 13. augustil algaval Birgitta Festivalil on ooperite ja ballettide kõrval kavas ka muud žanrid. Ja just neis saab publik ka ise aktiivselt osaleda. Kanada reservaadist saabuv Kwakwakwa indiaanlaste trupp esitab 14. augustil oma religioosseid rituaale.

Loe edasi >

Uus festival "Tallinna tornid" tulekul

08.08.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ja Corelli Music esitlevad 25.- 27. augustil toimuvat erilaadset festivali „Tallinna tornid“, mis tutvustab linna kuulsat ja täienenud „kilukarbisiluetti" ajaloolisest vaatenurgast läbi eri ajastute muusika. Festival pakub nii piletitega kontserte kui ka mitmeid ühislaulmisi ja osalemisrõõmu kõigile.

Loe edasi >

Kuidas nakatada lapsi lugemispisikuga?

07.08.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ja MTÜ Eesti Lugemisühing ootavad sind osalema lugemisteemalisel koolitusel „Tallinn loeb lugemispesas”.

Loe edasi >

Gilgameš toob lavale maailmalõpu eelõhtu

05.08.2011

17. augustil esietendub Peeter Jalaka lavastus "Gilgameš ehk igaviku nupp", mis on Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 etenduskunstide programmi üks tähtsündmusi.

Loe edasi >

Heinavanker toob kirikuisse rannarahva laulud

05.08.2011

Septembrikuu kahel esimesel pühapäeval Heinavanker rannarahva laule neljas Harjumaa
mereäärses kirikus. Kontserdisari „Rannarahva laulud“ on osa Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmist.

Loe edasi >

Tallinn Open 2011 toob Eestisse 10 riigi paremad tänavakorvpallurid

04.08.2011

4. augustil kinnitati järgmisel nädalavahetusel Tallinnas, Vabaduse väljakul toimuval rahvusvahelisel tänavakorvpalliturniiril "Tallinn Open 2011" osalevate võistkondade nimekiri ja koosseisud.

Loe edasi >

PÖFF näitab lillefestivalil filmimaailma tippteoseid

05.08.2011

Täna ja homme (5.-6. augustil) on kõigil filmisõpradel võimalik nautida suurepäraseid meistriteoseid vabas õhus, keset loodust Tornide väljaku pargis ja seda kõike ilma kinopiletita.

Loe edasi >

Nõmme Jazz kutsub: romantilised kontserdid Glehni pargis

07.08.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 esitleb
Eesti Kontsert kutsub 
Nõmme Jazz 2011 SUVEFESTIVAL
5 – 6 augustil Tallinnas, Nõmmel

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinn vallutab nädalavahetusel Hiiumaa

04.08.2011

Sel nädalavahetusel jõuab Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kolmel moel Hiiumaale: kaasa tuuakse Jutuvestmissari ja kogupere lavastus „Morten lollide laeval“ ning ainulaadne menüü, mida pakutakse Kärdla kohvikutepäeval Eesti muusika ja disaini kohvikus.

Loe edasi >

PäriMusi päälinnas päral

05.08.2011

Peaaegu nädalajagu on PäriMusi kutsunud kõiki kokku Eesti rahvalaulu sõnadega: „Lähme linna laulemaie, Talinasse tantsimaie!“ Nüüd on see päev käes, mil päritud laulud, tantsud ja pillilood on jõudnud mere äärde – päälinna, olles osa Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kavast.

Loe edasi >

Trumm-ITi trummar Mikk Simson näitab, kuidas pulkadega lüüa õigesti

03.08.2011

Esmaspäeval, 8. augustil annab Kadrioru pargis avatud loengu eesti noorema põlvkonna tunnustatumaid trummareid Mikk Simson. Õpituba on osa kavast, mida pakub reedel algav rahvusvaheline uue tsirkuse festival Tsirkusepuu.

Loe edasi >

Plektrum festival algab Estonia kontserdisaalis NYYD kvarteti ja visuaalse kunstiga

03.08.2011

8. septembril toimub Plektrum festival avaüritus Estonia kontserdisaalis, kus kantakse ette  kujundeid ja heli loov audiovisuaalne kontsert „Bareljeef“, kooseisus NATHAN Kvartett Saksamaalt koos Eesi NYYD kvartettiga, mis on alles jäänud omaaegsest populaarsest NYYD ansamblist.

Loe edasi >

LIFT11 installatsioon „O” väisas Peterburi ja Moskva arhitektuurimaailma

01.08.2011

Reisikotti mahtuva „O” idee on sedavõrd intrigeeriv ja rahvusvaheliselt kõnekas, et arhitektuuriajakirja „Project Baltia“ peatoimetaja Vladimir Frolov kutsus installatsiooni „O” koos autoritega Peterburgi ja Moskvasse tutvustama kaasaaegset avaliku ruumi kunsti ja ühiste interventsioonidega kohaliku linnaruumi probleemidele tähelepanu juhtima.

Loe edasi >

Valge päevavari avaneb Kalamaja pargis

01.08.2011

4. augustil kl. 19 saab nautida selle suve viimast „Pargimuusika“ kontserti – seekord Kalamaja pargis ja kava pealkirjaga „Valge päevavari 1920“.

Loe edasi >

Jutuvestmissari jõuab Tallinnast Kärdlasse

01.08.2011

Jutuvestmissarja raames kuuleb 4. augustil kell 19.00 restorani nAnO sisehoovis lugusid Läänemere saartelt. Kohal on jutustajad Gotlandilt, Bornholmilt, Ahvenamaalt, Ölandilt, Rügenilt, Hiiu- ja Saaremaalt. Õhtul kõlavate juttude ühendavaks teemaks on "Mereäärsed lood".

Loe edasi >

PäriMusi täidab vanalinna südame pärimuskultuuriga

01.08.2011

Sellel laupäeval, 6. augustil toimub pärimuskultuuri päev PäriMusi, mis tutvustab Eestimaa erinevate piirkondade ja rahvusvähemuste pärimusi. Kontserdipäev avatakse kell 12 Raekoja platsil. Sellele järgneb päev täis muusikat, tantsu ja silmailu. 

Loe edasi >

NO99 Põhuteatris jõuab lavale etendus "Pénombre"

29.07.2011

NO99 Põhuteatris etendub Euroopa ühe olulisema festivali Wiener Festwocheni selleaastasesse põhiprogrammi kuuluv lavastus "Pénombre". Alles maikuus Londonis Rosenbery Avenuel esietendunud kaasaegse tantsu lavastust on võimalik näha 2. ja 3. augustil.

Loe edasi >

Uue tsirkuse festival „Tsirkusepuu“ saabub linna atraktiivse rongkäiguga

01.08.2011

5. –13. augustil toimub Tallinnas Kadrioru pargis esimest korda rahvusvaheline uue tsirkuse festival „Tsirkusepuu“. Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi kuuluv rahvusvaheline festival tutvustab publikule Euroopa noorte tsirkuse hetkeseisu.

Loe edasi >

Neu/Now live-festivalile pääses viis Eesti projekti

29.07.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kultuuriprogrammi kuuluva rahvusvahelise festivali Neu/Now Tuleviku Noored Talendid live programmi valiti viis Eesti noorte projekti. 17.-20. novembril Tallinnas aset leidvale festivalile pääses üks töö disaini,  üks filmi, üks visuaalse kunsti ning kaks tööd muusika ja heli kategooriast. Kokku esitletakse Tallinnas 35 tööd 17 riigist.

Loe edasi >

Kinobussi Filmitalgud saavad hoo sisse!

29.07.2011

2. augustil teevad töise otsa lahti Filmitalgud – algamas on võtteperiood. 15 võttepäeva jooksul filmitakse üles kogu rahvafilmi materjal, toimuvad koolitused, kontserdid ja rahvaülikool. Igas maakonnas toimuvatele talguõhtutele on oodatud kõik uudistajad ja filmihuvilised! Võttepäevadest saavad osa projektis pikemalt kaasa löövad vabatahtlikud. Suuremaid rahvamasse oodatakse massistseenidesse.

Loe edasi >

Algas 25. Tallinna Rahvusvaheline Orelifestival

28.07.2011

Rahvusvaheline orelifestival on Eesti vanim järjepidevalt toimuv muusikafestivali.

Loe edasi >

Tallinna Merepäevad püstitas kõigi aegade publikurekordi

29.07.2011

15.-17. juulini toimunud Tallinna Merepäevi külastas sel aastal rekordiliselt 100 000 külastajat. Neli aastat SA Tallinn 2011 osalusel korraldatud Eesti suurim mere- ja perepidu on ühtlasi ka suurim Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv mereäärne sündmus.

Loe edasi >

„Tsirkusepuu“ toob maailma uue tsirkuse ladvaõuna koju kätte

27.07.2011

5. ja 6. augustil kell 20 etendub Kadriorus rahvusvahelise uue tsirkuse festivali „Tsirkusepuu“ programmi raames tunnustatud Saksamaa lavastaja Sebastiano Toma lavastus „The Time Between“.

Loe edasi >

Nõmme Jazzi Suvefestival pakub muusikat mitmele maitsele!

27.07.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluval suvefestivalil esinevad Pepe Ahlqvist Soomest ja Estonian Dream Big Band Siim Aimla juhatusel, Prantsusmaalt Melosolex ja etnotranss ansambel Auli Lätist, kus külalissolistiks on Meelis Vind. 

Loe edasi >

Disainiöö tuleb taas

27.07.2011

16.-25.septembril on Tallinn uuendusmeelsete disainihuviliste päralt. Toimub Euroopa Innovatsioonifestival IF... ja Disainiöö, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmis. Innovatsioonifestivali elluviimisel osaleb 2 aasta jooksul kokku 6 linna – Barcelona, Milano, Kortrijk, Lissabon, Vilnius ja Tallinn. Fookuses on innovatsioon ja inimkeskne disain, sotsiaalne kaasatus, mobiilsus, säästlikkus ning tehnoloogia mõju igapäevaelule.

Loe edasi >

Tallinna Moenädal kujuneb suuremaks kui kunagi varem

28.07.2011

Tallinna Moenädal kujuneb suuremaks kui kunagi varem 14. septembril stardib Eesti Moedisaini Liidu eestvedamisel ja Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv Tallinn Fashion Week, mis tähistab oma viiendat toimumiskorda. Eesti Moedisaini Liidu eestvedamisel toimuva TFW2011 raames leiab aset mitmeid moeteemalisi üritusi. Mainekate disainerite showd, moeillustratsioonide näitus, seminar ja töötoad  pakuvad kultuuri- ja kunstihuvilisele täispaketi.

Loe edasi >

Andrei Tarkovski kultusfilmi "Stalker" seosed Tallinnaga talletatakse kogumikuks

26.07.2011

Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv festival STALKER üllitab raamatust ja helikandjast koosneva kogumiku, millele on koondatud maailma filmiklassikasse kuuluva "Stalkeri" seosed - esseed, fotod ja muusika - tänapäeva inimese jaTallinnaga.

Loe edasi >

Juunioride EM kergejõustikus näitas mastaapi

27.07.2011

Tallinnas Kadrioru Staadionil peetud Euroopa juunioride meistrivõistlused kergejõustikus pakkusid spordipublikule meeldejääva elamuse ning korraldajatele mastaabist tulenevalt põnevaid väljakutseid.

Loe edasi >

Eesti iseseisvuse taastamise 20. aastapäeva tähistab kontsertpidustus „Vabaduse laul“

26.07.2011

Eesti rahvas tähistab sel aastal kahte olulist sündmust – 20. augustil möödub 20 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest ning Eesti pealinn Tallinn on uhkusega kandmas Euroopa kultuuripealinna tiitlit. Et seda meeldejäävalt tähistada ja tänada riike, kes Eesti iseseisvust kakskümmend aastat tagasi julgelt tunnustasid, toimub Tallinna Lauluväljakul rõõmus ja helge kontsertpidustus „Vabaduse laul“.

Loe edasi >

Jaak Kilmi ja Kiur Aarma film „Tallinna kilud“ esilinastub 30. juulil Katusekinos

26.07.2011

Jaak Kilmi & Kiur Aarma värske dokumentaalne tragikomöödia „Tallinna kilud“ küsib tallinlaste ja nende linna suhte kohta, taaslavastades 12 tavalise linlase isiklikke lugusid.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 kuus kuud: üle poole miljoni külastaja

21.07.2011

Pool aastat Euroopa kultuuripealinna staatust on täitnud Tallinna väga eriilmeliste sündmustega, mis kõik on oma publiku leidnud. Kokku on kultuuripealinna ettevõtmistest osa saanud üle poole miljoni inimese, suurusjärgus 550 000 külastajat.

Loe edasi >

Toompeal alanud toidufestivali peaesineja on J. Karjalainen Soomest

20.07.2011

Toompeal algas täna toidufestival, mille raames annab homme neljapäeval, 21. juulil tasuta kontserti tuntud Soome muusikastaar J. Karjalainen koosseisuga Polkabilly Rebels.

Loe edasi >

STALKER tuleb uuesti Katlasse

20.07.2011

Festival STALKER ehk kaasaegsete muinaslugude festival toimub 24.- 28. augustil, ja toimub linnas, kus vene filmiklassik Andrei Tarkovski võttis üles oma maailma filmiklassikasse kuuluva "Stalkeri". Pühitsemaks selle kultuuriaristokraadi seost Eestiga, tuleb nüüd festival, mis ootab seiklusliku muusika, filmi- ja visuaalkunstide austajaid. 

Loe edasi >

Rannarahva festival kutsub paatide paraadile

20.07.2011

29. juulist 31. juulilni Viimsi vabaõhumuuseumis ja rannarahva muuseumis toimuv festival ootab kõiki pühapäeval, 31. juulil toimuvale paatide karnevalile, mis kulgeb Admiraliteedi basseinist Viimsisse.

Loe edasi >

Kadrioru park tähistab sünnipäeva kontsertõhtuga „Unenägude linn“

20.07.2011

Laupäeval, 22. juulil tähistab Kadrioru park oma 293. sünnipäeva ning kostitab sellel puhul kõiki Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluva kontsertõhtuga „Unenägude linn“.

Loe edasi >

Juunioride EM-il võistleb 954 sportlast 47 riigist

20.07.2011

Kadrioru staadionil neljapäeval algavateks juunioride Euroopa meistrivõistlusteks on Tallinnasse saabumas 954 kergejõustiklast 47 riigist, nende seas ka mitmeid juunioride maailmarekordiomanikke ja maailmameistreid. 

Loe edasi >

Kalamaja kalmistupark tähistab sünnipäeva koos tšellokvartett C-Jamiga

19.07.2011

21. juuli õhtul kell kuus tähistab Kalamaja kalmistupark sünnipäeva – möödub kaks aastat hetkest, kui park sai endale uue näo ja ilme.

Loe edasi >

Suur spordipidu toob kaasa Itaalia kultuuriprogrammi

18.07.2011

20. juulil, Euroopa juunioride kergejõustiku meistrivõistluste raames, avatakse Vabaduse väljakul Casa Italia Atletica, mis toob endaga kaasa laialdase kultuuriürituste programmi ning valiku algatusi reklaamimaks märki “Made in Italy”.

Loe edasi >

Saaremaa ooperipäevad alustavad!

18.07.2011

Esmaspäeval, 18.juulil avatakse Kuressaare raekojas Saaremaa Ooperipäevad, mis on kasvanud olulise tähtsusega ooperifestivaliks kogu Läänemere regioonis ning saavutanud keskse koha Saaremaa kultuuri- ja turismielus.

Loe edasi >

NO99 Põhuteatris koguperefilmide nädal

18.07.2011

Teater NO99 ja Just Film toovad sellel suvel Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 raames ehitatud Põhuteatris vaatajateni rikkaliku ja suviselt värskendava filmiprogrammi. 20.- 24. juulini tulevad linastusele seitse uut filmi, mis räägivad erinevatest väärtusest, muredest ja rõõmudest, mis lapsi ja noori vägagi puudutavad. Filmiprogramm sobib vaatamiseks kõigile vanuserühmadele.

Loe edasi >

Tallinna Merepäevad andsid merele elu, suurimat publikumenu nautis Krusenstern

18.07.2011

Pühapäeva hilisõhtul Geriljakino linastusega linnahalli katusel lõppenud Tallinna Merepäevad panid linna kolm sadamat kolmeks päevaks kihama – publikut jagus nii kontsertidele, kultuurikilomeetrile kui ka laevadele. Populaarseim alus oli oodatult Krusenstern, mida külastas ühtekokku 18 000 inimest.

Loe edasi >

Nõmme Jazzi Suvefestivali piletid on saadaval soodsa hinnaga kuni 21.07

18.07.2011

Augusti algul toimub Nõmme Jazzi Suvefestival toob kultuuripealinna idüllilisse ja rohelusse uppuvasse linnaossa jälle meeleolukad kontserdid. Seekordseteks peaesinejateks on Pepe Ahlqvist Soomest ja Estonian Dream Bigband, Melosolex Prantsusmaalt ja Auli etnotranss Lätist. Et kogu festivalist osa saada, soovitame sõbralikuma hinnaga pileteid, mis on müügil Piletilevis veel kuni 21. juulini.

Loe edasi >

Majesteetlik Krusenstern andis Tallinna Merepäevadele hoo sisse

15.07.2011

Tallinna Sadama D-terminali täna pärastlõunal pukseeritud Krusenstern avas pärast paaritunnist viivitust oma trapi avalikkusele. Peo ametlik avalöök antakse õhtul kell 20, mil Admiraliteedi laval esineb Tanel Padar & The Sun koos noorte sümfoonikutega. Sellele järgneb ühe tähtsündmusena Helena Tulve „Sool“ Lennusadamas ning varahommikuni Peetri sadamas mürtsuv Mutantdisko.

Loe edasi >

Dovlatovi Päevad toovad Tallinnasse vene kirjanduse suurkujud

12.07.2011

25.-27. augustini toimub Tallinnas rahvusvaheline kirjandusfestival “Dovlatovi Päevad Tallinnas”, millega tähistatakse meie pealinnaga tihedalt seotud vene kirjaniku Sergei Dovlatovi (1941-1990) 70. sünniaastapäeva.

Loe edasi >

Tallinna Merepäevade ööpidu Club 2011: Mutant Disco toimub Peetri sadamas

12.07.2011

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 ööpidudeseeria Club 2011 ja Tallinna Merepäevade raames toimub reedel 15. juulil Mutant Disco Peetri sadamas Noblessneri valukoja kõrval hiiglaslikus töökojas.

Loe edasi >

Tallinna Merepäevade eksklusiivne hommikudžäss merel saab lisareisi

12.07.2011

Seoses laupäeval, 16. juulil Tallinna Merepäevade kavas oleva varahommikuse päikesetõusukruiisi ülima menuga korraldatakse kuunaril Kajsamoor samal hommikul veel teinegi eksklusiivne retk Tallinna lahele.

Loe edasi >

Kuressaares algasid lavastuse „Morten lollide laeval“ proovid

12.07.2011

Esmaspäevast algasid Kuressaares VAT Teatri ja Kuressaare Linnateatri koostöös valmiva suvise koguperelavastuse „Morten lollide laeval“ proovid. Lavastus kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi ning etendusi antakse augustikuus Kuressaares, Hiiumaal Sõrus ja Ahvenamaal Mariehamnis ning Euroopa kultuuripealinnades Turus ja Tallinnas. 

Loe edasi >

Allveelaev Lembit jõudis 75. aasta sünnipäevaks uude koju

11.07.2011

Täna varahommikul jõudis lõpule allveelaeva Lembit pikk teekond Lennusadama vesilennukite angaaridesse, kus Eesti mereajaloo kroonijuveel hakkab tulevikus kõiki huvilisi vastu võtma. 7. juulil täitus 75 aastat Lembitu esmakordsest vettelaskmisest Suurbritannias, Barrow-in-Furnessis.

Loe edasi >

Tallinna Merepäevad 2011 muudavad liikluskorraldust ja avavad rattaparkla

11.07.2011

Seoses sel nädalalõpul toimuvate Tallinna Merepäevadega suletakse 15.–17. juulini Reisisadama territooriumil liikluseks Kuunari ja Laeva tänavad, mis muudab bussiliini nr 2 marsruuti. Soovitame merepäevi külastada autota – küll aga ootame rahvast jalgrataste ja väikelaevadega.

Loe edasi >

Lift11 installatsioon „Merele” avatakse Tallinna Merepäevadel

11.07.2011

Reedel, 15. juulil algusega kl 17.00 avame Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 linnainstallatsioonide festivali LIFT11 teose „MERELE“ linnahalli katusel.

Loe edasi >

Lift11 avab teosed „Audiotuur” ja „Queer-kleepekakogu”

11.07.2011

Kolmapäeval, 13. juulil kell 17.00 avame Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 linnainstallatsioonide festivali LIFT11 teose „Audiotuur“ Roosikrantsi tänaval ja kell 19.00 MÄRZ projektiruumis Olevimägi 7 „Queer-kleepekakogu”.

Loe edasi >

Tallinna Merepäevad võõrustavad Turu laeva Linden ja tsirkuserahvast

08.07.2011

15.–17. juulini toimuvaid Tallinna Merepäevi külastab ka tänavune teine Euroopa kultuuripealinn Turu, kes saabub siia koos tsirkuseartistidega kuunaril Linden.

Loe edasi >

NO99 Põhuteatris etendub Kaljujärve "Ise-organiseeruv süsteem"

08.07.2011

11. juulist 16. juulini on NO99 Põhuteatris heliinstallatsioon „Ise-organiseeruv süsteem“.

Loe edasi >

Eesti Popsi festival toimub juba sel laupäeval

08.07.2011

Laupäeval, 9. juulil tuuakse keset südasuvist Tallinna, Telliskivi Loomelinnakusse üheks säravaks ööpäevaks kokku kaleidoskoopiline valik eestimaist tipp-popsi.

Loe edasi >

9. juulil kutsub rahvusvaheline Tallinna lillefestival keskaja päevale

08.07.2011

Laupäeva, 9. juuli õhtul toimub Tornide väljaku pargis Tallinna lillefestivali raames keskaja päev. Kuulda saab vanemat muusikat, vaadata  teatrietendust ja nautida laupäeva õhtupoolikut Tallinna ühes kauneimas pargiruumis.

Loe edasi >

Youssou N’dour on IV IMC ülemaailmse muusikafoorumi peaesineja

08.07.2011

IV IMC ülemaailmse muusikafoorumi korraldajatel on rõõm teatada ülemaailmselt tuntud Senegali laulja Youssou N'Douri nõusolekust esineda foorumil ja jagada oma mõtteid foorumi peateemal „Muusika ja sotsiaalsed muutused“. Oma ettekandes teisipäeval, 27. septembril käsitleb Youssou N´Dour kultuuri ja muusikat kui vahendit, mis aitab luua tolerantsi, kultuuridevahelist dialoogi ning üksteisemõistmist.

Loe edasi >

Tallinna Noa laev avab oma uksed

05.07.2011

10. juulil kell 12 toimub Grusbeke-taguses tornis (Laboratooriumi 33) Tallinna Noa laeva projekti esimese osa pidulik avamine ja Grusbeke-taguse torni printsessi valimine.

Loe edasi >

Tallinn 2011 ja Tallinn Music Week lähevad Positivus Festivalile

05.07.2011

15. ja 16. juulil toimub mereäärses Salacgriva männimetsas Lätis viiendat korda Baltimaade suurim muusikafestival Positivus, kus lisaks üleilma tuntud peaesinejatele nagu Editors, James, Röyksopp, Mark Ronson & Business Intl ning Hurts on sel aastal võimalik kuulda-näha ka 9 Eesti artisti. Esmakordselt on Positivus jõud ühendanud festivaliga Tallinn Music Week.

Loe edasi >

Päikeseline laulu- ja tantsupeo nädal lõppes meeleoluka laulupeoga

04.07.2011

XI noorte laulu- ja tantsupidu on edukalt lõppenud. Nii tantsijad, mängijaid ja lauljad kui korraldajad on endast andnud maksimumi.

Loe edasi >

Tallinnas algab rahvusvaheline väntorelifestival

30.06.2011

Juba neljandat korda võõrustab Eestis korraldatav rahvusvaheline väntorelifestival Euroopa parimaid väntorelimängijaid. Sel aastal on festival eriline, kuna toimub 2011. aasta Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas.

Loe edasi >

Kumu pakub noorte laulu- ja tantsupeo ajal eriprogrammi

30.06.2011

Laupäeval, 2. juulil ootab Kumu kunstimuuseum kõiki laulu- ja tantsupeolisi osalema eriprogrammis „Maa ja ilm Kumus“. Lapsed saavad meisterdada laulupeo postkaarti, soodushinnaga saab tutvuda Kumu püsiekspositsiooni ja suve tippnäitustega. Kumu hoovis toimub performance „Sürr Shakespeare“.

Loe edasi >

Kudumisgrafiti konkurssi võitjad on selgunud

30.06.2011

Tallinna Spordi- ja Noorsooameti ja Transpordiameti eestvedamisel on juunis Euroopa kultuuripealinna Tallinna vallutanud kudumisgrafiti. Kudumitest tehtud grafitiga on kaetud Viru Keskuse bussiterminali betoonsambad, Tallinna Autobussikoondise madalapõhjaline buss ja Tammsaare park. Lisaks kuulutati projekti raames välja konkurss tegemaks kudumitest grafitit, kus on kujutatud kultuuripealinna temaatikat.

Loe edasi >

Müügile tulid Tallinna Merepäevade eksklusiivkontsertide piletid

29.06.2011

15.–17. juulini toimuvad Tallinna Merepäevad pakuvad võimalust saada ka osa intiimsema atmosfääriga džässkontsertidest, ainulaadsest päikesetõusukontserdist Kajsamoori pardal Tallinna lahel ning Merepäevadeks loodud Helena Tulve ja Hanno Varrese teose „Sool“ esmaettekannetest. Neile sündmustele saab pääsmeid osta Piletilevist.

Loe edasi >

Laulu- ja tantsupeo rongkäigu avab Euroopa kultuuripealinn Tallinn

28.06.2011

Sel pühapäeval, 3. juulil toimuv laulu- ja tantsupeo rongkäik on tänavusel Euroopa kultuuripealinna aastal tavatult eriline: selle avavad merelaineist kantud Tallinna rühmad. SA Tallinn 2011 paneb laulu- ja tantsupeole õla alla ka ratta- ja lapsekäruparklatega.

Loe edasi >

Manka Boutique Pop Festival tuleb juba sel nädalavahetusel

28.06.2011


1.-3. juulini toimub kuuendat korda indie-pop festival "Manka Boutique Pop Festival", kus astub lavale üle 20 ansambli Eestist, Venemaalt, Kanadast, Soomest, Rootsist ja Lätist. Festival kuulub  Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 ametlikku programmi.

Loe edasi >

Tuned City Tallinn kutsub Tallinna kuulama uute kõrvadega

27.06.2011

 4.–10. juulini toimub Tallinnas linnaruumi helide festival Tuned City Tallinn 2011, millega püütakse avastada Tallinna eri kohtadele iseloomulikke helimärke, kujundada suhtlust ruumi ja kuulja vahel ning muuta sel moel külastajate ja ka kohalike elanike arusaamist ja  tunnetust end ümbritsevast.

Loe edasi >

Tule Põhja-Tallinna avastusretkele!

27.06.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ja MTÜ Linnalabor kutsuvad maastikumängule kultuurikilomeetril ning selle lähiümbruses.

Loe edasi >

„Balti Trembita“ kutsub kokku Baltikumi ukrainlasi

27.06.2011

15 -17. juulini toimub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi raames VI rahvusvaheline Ukraina kultuuri festival „Balti Trembita“. Eesti Ukrainlaste Kongressi poolt läbiviidavast üritusest võtavad osa ukraina loomingulised kollektiivid Balti mere regioonist – Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt Peterburist ja Ukrainast.

Loe edasi >

SEB Tallinna Maratoni ja sügisjooksu lõpetajad saavad sõita Helsingisse või Stockholmi

22.06.2011

Euroopa kultuuripealinna aasta ühe tähtsündmuse ja Baltimaade suurima rahvaspordiürituse SEB Tallinna Maratoni ametlikuks partneriks sai Tallink, kes premeerib kõiki jooksjaid merereisiga kahele. Sihtkohana on valikus Helsingi ja Stockholm. 

Loe edasi >

Esmaspäeval tulevad müügile "Tsirkusepuu" piletid

27.06.2011

5.–13. augustil toimub Tallinnas Kadrioru pargis esimest korda rahvusvaheline uue tsirkuse festival „Tsirkusepuu“. Festivali sooduspiletid tulevad müüki 27. juunil.

Loe edasi >

Kestab registreerumine projekti "Tallinn loeb lugemispesas"

22.06.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ja MTÜ Eesti Lugemisühing valmistavad ette lugemisteemalisi koolitusi „Tallinn loeb lugemispesas”.

Loe edasi >

Oskaras Koršunovase värske lavastus NO99 Põhuteatris

20.06.2011

Esmaspäeval, 20. juunil ja teisipäeval, 21. juunil annab NO99 Põhuteatris kaks külalisetendust leedu lavastaja Oskaras Koršunovase lavastus "Põhjas".

Loe edasi >

Eksperimenta! publikupreemia pälvis Türgi autor

20.06.2011

Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! lõpetas publiku lemmiku väljakuulutamine, milleks osutus Türgi ekspositsiooni videotöö "Pedigree". Facebookis toimunud hääletuse ja näitusel paiknenud hääletuskasti teel koguti triennaali publiku favoriidi väljaselgitamiseks kokku 830 häält, võidutöö kogus 202 häält.

Loe edasi >

EKKMis avatakse näitus "Muuseumi failid I: Kogutud printsiibid"

16.06.2011

Laupäeval, 18. juunil kell 18 avatakse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis kollektsioon "Muuseumi failid I: Kogutud printsiibid", mis jääb avatuks 17. juulini.

Loe edasi >

Kadrioru park alustab suvehooaega

16.06.2011

Neljapäeval, 16. juunil avab Kadrioru park suvehooaja kontserdiga, kus esinevad 2011. aasta Eesti parim noorte puhkpilliorkester ja Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli sümfooniline puhkpilliorkester.

Loe edasi >

Tallinna Linnaarhiiv avas näituse „Tallinn - maailma naba?“

16.06.2011

Kolmapäeval, 15. juunil avati Eesti Ajaloomuuseumi vastrenoveeritud Suurgildi hoones (Pikk tn 17) näitus „Tallinn - maailma naba? Tallinn - axis mundi?“

Loe edasi >

LIFT11 projekt „Soodevahe linnak“ avab hooaja peoga "Läbi peenarde pilvede poole"

14.06.2011

Pühapäeval, 19. juunil algusega kell 17 avatakse Euroopa kultuuripealinna linnainstallatsioonide festivali LIFT11 raames Timo Tootsi projekt „Soodevahe linnak“.

Loe edasi >

Jaani kirikus esietendub kooriooper „Labürint ehk Eestimaa Pühakud“

14.06.2011

15. juunil kell 19 esietendub Tallinnas Jaani kirikus Urmas Sisaski kooriooper „Labürint ehk Eestimaa Pühakud“, kus teiste seas astuvad üles ka tuntud solistid Peterburi Mihhailovski teatrist. Ooper näeb ilmavalgust Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi raames.

Loe edasi >

Suurejoonelise trummarite soolovõistluse võitis Rainer Meinart

14.06.2011

11. juunil Vabaduse väljakul "Trumm-It show" raames toimunud vaatemängulise trummarite soolovõistluse parima esitluse pakkus  publikule Tallinna rockbändi Revolver trummar Rainer Meinart.

Loe edasi >

Tallinna Merepäevad 2011 üllatavad enneolematute kontsertide ja veekarnevaliga

14.06.2011

Kuu aja pärast, 15.-17. juulini toimub Euroopa kultuuripealinna aasta olulisim ja Eesti suurim tasuta perepidu Tallinna Merepäevad 2011, mille tipphetked on Helena Tulve uudis-teose „Sool“ esitlus, veekarneval „L’Arlecchino don Giovanni“ koostöös Nargenfestivaliga ning kaks põnevat muusikakooslust, Tanel Padar & The Sun ning Tõnis Mägi ja Chalice – mõlemad sümfoonikutega.

Loe edasi >

Läheneb ELIA festivalile “NEW/NOW 2011” projektide esitamise lõpptähtaeg

13.06.2011

ELIA (European League of Institutes of the Arts) ootab Eesti kunsti- ja muusikakõrgkoolide üliõpilasi esitama oma projekte tänavu Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas toimuvale festivalile ”NEW/NOW: tuleviku noored talendid”. Konkurss lõppeb 15. juunil 2011.

Loe edasi >

Augusti TantsuFestival tuleb võimsam kui varem

14.06.2011

12. rahvusvaheline kaasaegse tantsu festival Augusti TantsuFestival peetakse tänavu 15.-31. augustini Tallinnas.

Loe edasi >

Kudumisgrafiti vallutab kultuuripealinna

09.06.2011

Tallinna spordi- ja noorsooameti ja transpordiameti eestvedamisel vallutab juunis Euroopa kultuuripealinna Tallinna kudumisgrafiti. Esimene aktsioon toimub Viru keskuse bussiterminalis reedel, 10. juunil.

Loe edasi >

Kultuuripealinn sõidutab Rabarockile eribussidega

06.06.2011

Euroopa kultuuripealinna aastal saab 17.-19. juunini Järvakandis toimuvale Rabarockile sõita ka Tallinnast. Pileteid saab osta Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 infokeskusest (Rotermanni 5 / Roseni 10).

Loe edasi >

NO99 Põhuteatris mängib tänavuse Avignoni festivali peaprogrammi kuuluv teatritrupp

09.06.2011

NO99 Põhuteatris astub üles Nature Theatre of Oklahoma, üks olulisemaid kaasaegseid teatritruppe Ameerika Ühendriikides, kes on viimastel aastatel edukalt vallutanud Euroopa suurteatrid ja festivalid. NTO lavastus "Life and Times Episode I" kuulub ka selleaastase Avignoni festivali (üks kõige olulisemaid teatrifestivale kogu maailmas) peaprogrammi. NO99 Põhuteatris toimuvad etendused 9., 10., ja 11. juunil kell 19.  

Loe edasi >

LIFT11 ootab kõiki installatsiooni "Kalarand" avapeole

10.06.2011

Pühapäeval, 12. juunil algusega kl 17.00 avatakse Euroopa kultuuripealinna linnainstallatsioonide festivali LIFT11 teos „Kalarand“ ja ühtlasi ka suvehooaeg. Suvemuusikat valivad Kohviraadio sõbrad Bertil ja Milan, avatud on rannakohvik.

Loe edasi >

Timo Steineri ooper näitab revolutsioonilise kutsika ja vana stagnakoera võitlust

09.06.2011

Homme, 10. juunil leiab Nargenfestivali ja Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmis Noblessneri valukojas aset Timo Steineri ooperi „Kaks pead“ maailmaesiettekanne.

Loe edasi >

Pühapäevast on ETV eetris suvine kultuurikompass „2011“

09.06.2011

Eesti Televisioonis pühapäevast algav uus suvesaade „2011“ teeb iganädalase ülevaate Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas toimuvast. Giidiks kirevas sündmustesuves on Piret Järvis.

Loe edasi >

Läheneb registreerimistähtaeg Tallinna rahvusvahelisele pianistide konkursile

09.06.2011

9.–17. novembrini 2011 toimub II Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss, kuhu oodatakse osalema noori pianiste üle maailma. Konkurss kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi, seda korraldab Eesti Klaveriõpetajate Ühing koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga. Registreerumise viimane päev on 1. juuli 2011.

Loe edasi >

Briti kõige rohelisem prügibänd tuhnib tallinlaste prügis

09.06.2011

11. juunil Vabaduse väljakul “Trumm-It show” raames esinevat Weapons of Soundi võib pidada Inglismaa kõige rohelisemaks prügibändiks. Täna sorteerivad britid tallinlaste prügi, et saada lisa oma laupäevasele löökriistaarsenalile. Homme istutab ansambel kultuurikilomeetrile oma tammepuu.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinnas avatakse Euroopa rohelise pealinna rändnäitus

09.06.2011

Pühapäeval, 12. juunil, avatakse kultuurikilomeetril tänavuse Euroopa rohelise pealinna Hamburgi interaktiivne rändnäitus „Ideede rong“. Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv näitus tutvustab visioone ja projekte, kuidas muuta Euroopa linnu keskkonnasõbralikumaks.

Loe edasi >

Isemoodi fotod Tallinna vanalinnast

06.06.2011

Tänasest jõuab avalikkuse ette veebirakendus 360.tallinn.ee, mis võimaldab Tallinna vanalinnas virtuaalselt ringi liikuda panoraamfotode kaudu.

Loe edasi >

Eesti suurim trummiorkester Trumm-It kutsub rütmipeole

06.06.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 korraldab 11. juunil Vabaduse väljakul suure rütmipeo ja kontserdi “Trumm-It show”. Koos külalistega Šveitsist ja Inglismaalt pakutakse publikule läbilõiget muusikamaailma muutnud rütmidest ja muusikastiilidest.

Loe edasi >

Filmiprogrammi "Ainult friikidele" uus hooaeg algab 6. juunil kinos Artis

01.06.2011

6. juunil Tallinnas kinos Artis ja 13. juunil Tartus Cinamoni kinokeskuses algava filmiprogrammi AINULT FRIIKIDELE uus hooaeg jätkab kinoklassika nišifilmide tutvustamist, tuues läbi suve ekraanidele põrandaaluse filmiajaloo varjatud ja väärtusliku pale.

Loe edasi >

Tallinn 2011 ja Tee Kuubis kutsuvad ajas rändama

02.06.2011

Kas sa tahaksid rännata ajas? Noorte tänavalavastused 5. juunil Tallinna kesklinnas annavad sulle selleks võimaluse, sest vaid ühe päeva jooksul on kõigil võimalik osa saada tallinlaste eludest ja oludest viimase 600 aasta jooksul.

Loe edasi >

Nargenfestivali avalöök: kuidas Kreek, Bach ja Brahms noored olid

02.06.2011

3. juunil teeb avalöögi Eesti pikim festival: Nargenfestivali juhatavad sisse Cyrillus Kreegi päevad Haapsalus. Euroopa kultuuripealinna aastal on järge ootamas mitu põnevat kontserti.

Loe edasi >

Luscher&Matiesen avab Toompeal suvise kultuurisündmuste sarja „Lustid“

01.06.2011

Neljapäeval, 2.juunil, on oodatud kõik kultuurihuvilised ja suvenautlejad Toompeale, Kohtuotsa Vaateplatvormile, kus avatakse Luscher&Matieseni suvine minifestivalide sari „Lustid“.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 avab merel kohviku ja kaldal linnainstallatsioonid

01.06.2011

Pühapäeval, 5. juunil toimuval koguperepeol „Kultuur kolib mere äärde“ avaneb kultuurikilomeetril Vana-Kalasadamas vees hõljuv Ökosaare buss-kohvik, kaldal saab kruttida luuleautomaati ning uudistada linnainstallatsioone, teiste seas maailma suurimat tuulekella.

Loe edasi >

Tallinn 2011 ja Artland kutsuvad tänavakunsti- ja käsitööturule

31.05.2011

1. juunil kell 12.00 avatakse Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas Rotermanni väljakul terveks suveks ainus omalaadne boheemlaslik tänavakunsti- ja käsitööturg Artland. Heategevusliku turu avaüritusel osaleb kavaga kolmkümmend artisti Teele Viirast ja Ines Karust kuni tantsu- ja tsirkuseartistideni välja.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinn paljastab oma kulinaarse külje

31.05.2011

Eesti Kulinaaria Instituut esitleb teisipäeval, 31. mail eesti köögi ja tooraine väärtustamise ning kohaliku toidukultuuri tutvustamise eesmärgil käivitatud „Menüü Tallinn 2011“ projekti.

Loe edasi >

Sihtasutuse Tallinn 2011 uus juhatuse liige on Evelyn Sepp

31.05.2011

Sihtasutuse Tallinn 2011 nõukogu otsustas kinnitada juhatuse teiseks liikmeks Evelyn Sepa.

Loe edasi >

1. juunil sõidab Tallinnas maa ja ilma üllatustetramm

31.05.2011

Lastekaitsepäeval, 1. juunil kutsuvad XI noorte laulu- ja tantsupeo maa ja ilm loojad kõiki sõpru ja huvilisi maa ja ilma peo motiividega kaunistatud trammi nr 4., mis sõidab liinil Tondi – Ülemiste.

Loe edasi >

Lõpeb soodushinnaga registreerimine Baltikumi suurimale rahvaspordipeole

31.05.2011

Täna, 31. mail on veel viimane võimalus soodushinnaga registreerida SEB Tallinna Maratonile ja SEB Tallinna Sügisjooksule.

Loe edasi >

Kultuuripealinna rattaparaad avab linna merele

31.05.2011

Pühapäeval, 5. juunil kell 12 stardib Vabaduse väljakult ning suundub mööda autovaba Pärnu maanteed ja Mere puiesteed linnahalli juurde Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 suurejooneline rattaparaad, et avada linnas rattaliiklust innustavate pidustustega mereäärne kultuurikilomeeter.

Loe edasi >

Esimese Köler Prize`i võitis Jevgeni Zolotko

31.05.2011

Laupäeval, 28. mai õhtul anti Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis toimunud galal üle maailma esimene Köler Prize.

Loe edasi >

NB Festivalil Tallinnas esinevad Korea ja Brasiilia teatrid

26.05.2011

Pühapäeval, 29. mail teatris NO99 algaval NB Festivalil pakuvad eksootilisi teatrielamusi lastele ja noortele Lõuna-Korea teater Art Stage SAN lavastusega „Dallae lugu“ ning Brasiilia teater Grupo Sobrevento etenduses „Peaaegu mitte midagi“.

Loe edasi >

Kultuuripealinnas algab rahvusvaheline lillefestival

26.05.2011

Reedel, 27. mail avab uksed külastajatele suure avakontserdiga rahvusvaheline Tallinna lillefestival 2011 ja suvine festivali kultuurikava Tallinna Tornide väljaku pargis.

Loe edasi >

Tutvu Vene Teatri kauaoodatud projektiga „Alice“!

26.05.2011

14. juunil 2011 esietendub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi raames Vene teatris kauaoodatud performance „Alice“ Lewis Carrolli teose ainetel.

Loe edasi >

Üle Tallinna laotub Murepunktide kett

25.05.2011

2. juunist kuni 30. septembrini leiavad Tallinna linnaruumis endale koha pealtnäha igapäevased aparaadid, nagu parkimis- ja pangaautomaadid, valgusfoorid, telefonid, valjuhääldid ja postkastid. Lähemal vaatusel selgub siiski, et harjumuspärane aparaat käitub kuidagi kummaliselt.

Loe edasi >

Laupäeval kuulutatakse välja Köler Prize 2011 laureaat

25.05.2011

Tänavusel Euroopa kultuuripealinna aastal esimest korda välja antava Köler Prize 2011 laureaat nagu ka publikupreemia võitja selgub 28. mail Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis toimuval galal, mis algab kell 21.

Loe edasi >

Kultuuripealinn kutsub kultuurikilomeetri koristustalgutele

19.05.2011

Pühapäeval, 29. mail ootab Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kõiki kultuurikilomeetrit koristama. Selleks registreeru aga juba nüüd!

Loe edasi >

Maailmakuulus jalgrattafilmide festival külastab Tallinna

24.05.2011

2.-4. juunil jõuab Tallinna Jalgrattanädala ja Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi raames esmakordselt Eestisse kümnetes suurlinnades üle maailma toimuv ratturite kultusüritus Bicycle Film Festival.

Loe edasi >

Kalamaja avab linlastele oma hoovid!

23.05.2011

Telliskivi Selts alustab koostöös Euroopa kultuuripealinna Tallinnaga sündmustesarja "Kalamaja avatud hoovid", mille raames korraldatakse maist septembrini puitasumi õuedes mitmesuguseid kultuuriüritusi.

Loe edasi >

HeadRead tõmbab end käima eelpäevaga

23.05.2011

Juba kolmapäeval, 25. mail, algab Kirjanike Maja musta laega saalis (Harju tänav 1) Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi kuuluv kirjandusfestival HeadRead.

Loe edasi >

Unikaalne kultuuripealinna projekt kogub tipprežissööride tunnustust

19.05.2011

Naomi Kawase, Cannes’i filmifestivali ametlikku programme kuuluva filmi „Hanzue“ režissöör, teatas osalemisest Euroopa kultuuripealinna tähtsündmusel „60 sekundit üksindust aastal Null“.

Loe edasi >

Kumu ÖÖ ootab reede õhtul Kumusse 2000 inimest!

20.05.2011

Uut ja põnevat muusikat tutvustav festival Kumu ÖÖ toimub Kumu kunstimuuseumis tänavu juba kuuendat aastat ning on sel korral, Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi osana eriliselt tihe ja mahukas.

Loe edasi >

Tallinna vanalinnas avanevad uksed ja hoovid

18.05.2011

20. ja 21. mail toimub projekt „Avatud uksed ja hoovid“ Tallinna vanalinnas. Kõigil, kes tahavad näha Tallinna varjatud väärtusi ja peidetud kultuurimälestisi, on võimalik külastada kohti, mis muidu kas suletud või lihtsalt tundmatud – kas pole inimesed neisse kohtadesse juba ammu sattunud või ei teata nende paikade eksisteerimisest ja võimalustest.

Loe edasi >

Algavad ettevalmistustööd rahvusvaheliseks lillefestivaliks

19.05.2011

Rahvusvahelise Tallinna lillefestivali alal käib usin ettevalmistöö ning pühapäeval algab aedade rajamine üle 100 aedniku käe läbi.

Loe edasi >

Tallinna jalgrattanädal täidab linna ratturitega

18.05.2011

1.-5. juunini leiab Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi raames aset pealinna linnarattureid ühendav ning jalgrattakultuuri tutvustav Tallinna jalgrattanädal ehk Tallinn Bicycle Week.

Loe edasi >

"Eksperimenta!" näitus külastab Viljandit

18.05.2011

Ugala teatris on avatud rahvusvahelise koolinoorte kunstitriennaali "Eksperimenta!" Eesti ekspositsiooni kavandite näitus. Kavandid valiti välja kolmes eelvoorus sajakonna noore autori töö hulgast. "Eksperimenta!" kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Kirjandusfestival HeadRead suundub kinno

17.05.2011

Euroopa kultuuripealinna programmi kuuluv kirjandusfestival HeadRead kasvab ja laieneb. Et festivalikülaliste seas on mitu kirjanikku, kes on sidunud oma loomingu kinokunstiga, näidatakse selle raames koostöös PÖFFi kirjandusturuga "Books to films" Sõpruse kinos kaht filmi.

Loe edasi >

Müüki tulid Rabarocki päevapiletid

17.05.2011

17.-18. juunil Järvakandis toimuva Rabarocki kava on päevade lõikes paigas ning 18. mail tulevad müüki festivali ühepäevapiletid.

Loe edasi >

MIMproject kolib kolmeks päevaks Turusse

17.05.2011

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi kuuluv lavastus „MIM goes sustainable“ etendub Turus 18.-20. maini toimuval festivalil "Performing Arts in May".

Loe edasi >

Kultuuripealinna külalislahkuse programm kutsub teatama külalislahkest teenindajast

16.05.2011

Tallinna linnaruumi vallutanud siniste südamete meri kirjaga „Külalislahkem Tallinn“ tähistab Eesti suurima koolitusprojekti, SA Tallinn 2011 ellu kutsutud külalislahkuse koolitusprogrammi lõppu ja suunavõttu pealinna külalislahkemaks muutmisele.

Loe edasi >

Kumu ÖÖ-l tuleb esmaesitlusele Multiphonic Rodenti luuperikontsert, plaate esitlevad Maria Minerva ja Laulan Sinule

16.05.2011

Sel reedel, 20. mail toimuval kunsti- ja muusikafestivalil Kumu ÖÖ astuvad üles 5 omanäolist Eesti esinejat, kellel kõigil varuks uudiseid ja uut muusikat.

Loe edasi >

Tallinna tänavail näeb Rahvusraamatukogu kaardinäitust

12.05.2011

Tänasest saab Tallinna linnaruumis vaadata kultuuripealinna aastale pühendatud näitust „KAART & kaart – ajareis Tallinnas“. SA Tallinn 2011 toel Euroopa kultuuripealinna aastaks valminud ekspositsioon tutvustab Tallinna vanadel linnaplaanidel ja postkaartidel ning on kuni 6. juunini välja pandud Vabaduse väljakul Jaani kiriku kõrval.

Loe edasi >

Muuseumiööl avab uksed üle 150 mäluasutuse

12.05.2011

Sel laupäeval, 14. mail toimub Eestis kolmandat aastat järjest muuseumiöö. Üle Euroopa peetakse seda juba seitsmendat korda rahvusvahelise muuseumipäeva, 18. mai paiku.. Tänavu Tallinna kui Euroopa kultuuripealinna programmi kuuluval muuseumiööl avavad Eesti muuseumid ja teised mäluasutused tasuta külastusteks oma uksed kell 18–23. Tallinnas sõidab muuseumide vahel ringi tasuta muuseumiöö buss.

Loe edasi >

Katusekino teine hooaeg algab juba sel nädalal

11.05.2011

Sel aastal alustab Katusekino juba 15. mail, pühapäevaseks avafilmiks on kinoklassikasse kuuluv „CASABLANCA“ (1942), mille peaosades on Humphrey Bogart ja Ingrid Bergman, filmi näidatakse 35mm originaalfilmikoopialt. Lisaks filmidele pakub Katusekino tänavusel Euroopa kultuuripealinna aastal ka palju uut.

Loe edasi >

Kultuuripealinna jutuvestmissarja kolmanda õhtu esineja vahetub

11.05.2011

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 Jutuvestmissarja kolmanda esinejana välja kuulutatud iiri jutuvestja Clare Murphy ootamatu haiguse tõttu sel nädalavahetusel Tallinnasse ei saabu. Tema asemel räägib iiri lugusid Jack Lynch.

Loe edasi >

Tallinna Sadam toetab kultuuripealinna maastikukrossi tippvõistlust

10.05.2011

Tallinna Sadam allkirjastas lepingu rahvusvahelise jalgratturite liidu võistluskalendrisse kuuluva maastikurattavõistluse Tallinna Sadam GP toetamiseks. Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas, Nõmme spordikeskuses 9. juulil toimuv kõrgetasemeline maastikurattavõistlus on ühtlasi ainus UCI kalendrisse kuuluv XCO- ehk olümpiakrossi-võistlus Eestis 2011. aastal.

Loe edasi >

Club 2011 üllatab juunis taas!

10.05.2011

Juunikuu teisel reedel muundub Tallinna vanalinna tuiksoonel asuv aadress Vana-Posti 8 ehk Club Hollywood ja Kino Sõprus suurklubiks nimega Club 2011. Aset leiab järjekordne pidu Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 peosarjas Club 2011, mille eesmärk on kultuuripealinna aastal tutvustada Tallinna klubi- ja alternatiivmuusika elu laiemale avalikkusele.

Loe edasi >

Legendaarne purjelaev Krusenstern naaseb Tallinna Merepäevadeks Eestisse

10.05.2011

Euroopa kultuuripealinna aasta südasuve suursündmuse, 15.–17. juulini toimuvate Tallinna Merepäevade väärikaim külaline on neljamastiline parklaev Krusenstern. Pärast 20 aastat eemalolekut jõuab Krusenstern oma kunagisse kodusadamasse Tallinna tagasi.

Loe edasi >

Peterburis toimuvad maikuus Eesti-teemalised kirjandusõhtud

10.05.2011

SA Hortus Litterarum eestvedamisel toimub 20.–21. mail Peterburis kaks kirjandusõhtut, mille käigus tutvustatakse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 venekeelsele publikule suunatud kirjandusprogrammi ning eesti kirjandusklassikat värskes venekeelses tõlkes.

Loe edasi >

Helilooja Tauno Aints resideerub Haabersti linnaosas

10.05.2011

Tauno Aints on maikuus Haabersti linnaosa resideeruv helilooja. Tema muusikaga kontsert-etendus "Limpa", kohalike elanikega koostöös Haabersti tunnusmeloodia loomine ja kohtumine publikuga kuuluvad läbi aasta kestvasse sündmuste sarja „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“, millega Eesti Heliloojate Liit annab oma panuse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Selgusid Eksperimenta! triennaali võidutööd

05.05.2011

Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! avatseremoonial kuulutas rahvusvaheline žürii välja kolme kategooria võitjad ning tunnustas erimainimisega lisaks üht andekat noort kunstnikku. Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 raames sel aastal esmakordselt toimuval triennaalil esitletakse näituse teema "Ruum" tõlgendusi erinevates kaasaegse kunsti meediumites ligi 900 autorilt 13 riigist.

Loe edasi >

Oriendi festivalil näeb Indias sajandeid keelu all olnud odissi tantsu

04.05.2011

11.-15. maini Tallinna Loomaaias toimuval ida muusika festivalil Orient näeb esmakordselt Eestis odissi tantsu, mis oli briti ülemvõimu ajal Indias keelatud. 2000 aastat vana tantsustiil tundus nii brittidele kui enne neid suurt osa Indiast valitsenud mogulitele liialt seksuaalse alatooniga.

Loe edasi >

Prantsuse videokunstnik Jean-Charles Hue Tallinna Kunstihoone galeriis

04.05.2011

Euroopa kultuuripealinna Tallinn2011 rahvusvahelisse kunstiprogrammi kuuluvana avatakse 5. mail kell 18 Tallinna Kunstihoone galeriis nimeka prantsuse videokunstniku Jean-Charles Hue' näitus "Tattoo Fight".

Loe edasi >

Kultuurikilomeetril esietendub "MIM goes sustainable"

03.05.2011

Homme, 4. mail kell 18 esietendub Tallinnas Kultuurikilomeetri lõpus, Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi raames lavastus „MIM goes sustainable“. MIMproject meeskond püstitab Kultuurikilomeetri lõppu ehitussoojakutest teatriruumi, mis on energiasõltumatu ja asub traditsioonilisest konventsionaalsest teatrivormist eemal, nii ruumilises kui ka sisulises mõttes.

Loe edasi >

Kumu ÖÖ toob Tallinnasse eksperimentaalse muusika üle Euroopa

02.05.2011

Oodatud suve alguse muusika- ja kunstipidu Kumu ÖÖ, mis sel aastal on ka osa Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmist, toob publiku ette 13 artisti üle Euroopa. Festivali raames on avatud ka Kumu tänavuse kultuuripealinna aasta suursündmus, digitaalkunsti näitus "gateways. Kunst ja võrgustunud kultuur".

Loe edasi >

Tallinna Kunstihoones avaneb näitus „Sõnastamata lood”

28.04.2011

Pühapäeval, 8. mail avatakse Tallinna Kunstihoones näitus "Sõnastamata lood", mille keskmes on seksuaalvähemuste problemaatika eelkõige teema sotsiaalsetes, poliitilistes ja ajaloolistes seostes.

Loe edasi >

Põhjamaade disaini kuu "Nordic Look" avab uksed

02.05.2011

Esmaspäeval, 2. mail avavad Halldór Ásgrímsson, Põhjamaade Ministrite Nõukogu peasekretär ja Jaanus Mutli, SA Tallinn 2011 juhatuse liige Nordic Look’i, Põhjamaade disaini kuu Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas.

Loe edasi >

SA Tallinn 2011 vastulause Eesti Päevalehe artiklile

02.05.2011

Euroopa kultuuripealinnal Tallinn 2011 on väga hea meel, et Eesti Päevaleht on võtnud kajastada kultuuripealinna aasta mõju turismi arengule nii Tallinnas kui ka Turus. Samas eksitab ajaleht omatahtsi statistikaga mängides lugejaid, kui väidab, et kultuurituristid eelistavad tänavu suvel Turu Tallinnale („Kultuurituristid eelistavad tänavu suvel Turu Tallinnale“, Tiina Rekand, 2. mai, EPL).

Loe edasi >

Kultuuripealinnas avatakse NO99 Põhuteater

28.04.2011

Laupäeval, 30. aprillil avatakse Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas Skoone bastionil NO99 Põhuteater. Rohkem kui kaks aastat ette valmistatud Põhuteatrit ümbritseb avalik ruum koos erinevate lõõgastusvõimalustega, Põhuteatris eneses astuvad viie kuu jooksul üles teatritrupid ning kunstnikud Eestist ja kogu maailmast.

Loe edasi >

Tallinn kutsub linnaarenduskonverentsile

28.04.2011

Rahvusvahelise linnarenduse assotsiatsioon INTA ja Tallinna linnavalitsus korraldavad 27.–28. maini 2011 Tallinna linnavolikogu saalis (Vana-Viru 12) rahvusvaheline konverentsi „Uuenev linnamaastik: linnavalitsuse hoone kui kaasaegse linna süda“.

Loe edasi >

Eksperimenta! toob Tallinnasse noorte kunsti üle kogu maailma

26.04.2011

Kolmapäeval, 27. aprillil Tallinna Lauluväljakul avatav koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta! on suurim ja innovaatilisim Eestis aset leidev noorte kaasaegse kunsti sündmus, mis kaasab enam kui 800 noort 13 riigist. Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 raames esimest korda toimuv Eksperimenta! esitab koolinoortele väljakutse esitleda oma loomingut professionaalse kunstimaailma mängureeglite alusel rahvusvahelisel triennaalil.

Loe edasi >

Tallinn Treff Festival tähistab viiendat juubelit kireva programmiga

26.04.2011

Tallinn Treff Festival kutsub 28. maist 1. juunini osa saama Eesti suurimast etenduskunstide festivalist. Oma viiendat juubelit tähistav festival on kultuuripealinna aastal kutsunud külla üle 700 esineja 18 riigist, kes annavad viie festivalipäeva jooksul kokku 150 etendust.

Loe edasi >

Estonian Air ja SA Tallinn 2011: tooge sõbrad Estonian Airiga kultuuripealinna!

26.04.2011

Sihtasutus Tallinn 2011 ja kultuuripealinna aasta ametlik lennupartner Estonian Air alustasid sel nädalal ühiskampaaniat, mille eesmärgiks on ärgitada eestimaalasi kutsuma oma välismaal elavaid sõpru tutvuma Euroopa kultuuripealinnaga.

Loe edasi >

Rabarocki lõpetab legendaarne John Lydon ja ta Public Image Ltd

25.04.2011

Esimese Rock Summeri peaesineja PiL saabub 23 aastase vaheaja järel Eestisse ja esineb 18. juunil Järvakandis Rabarockil - suvisel suurpeol, mis tänavu kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Maailmaküla tuleb Euroopa kultuuripealinna

25.04.2011

Tänavu juba viies pärismuusika festival Maailmaküla toimub kevadises Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas 12.–28. maini.

Loe edasi >

HeadRead reisib linnas ja ajas

25.04.2011

26.–29. maini toimuva Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi kuuluva kirjandusfestivali HeadRead kirjanduslike retkede traditsioonile lisandub sel aastal uus põnev nüanss - kavas on ekskursioon ühe konkreetse kirjandustegelase jälgedes.

Loe edasi >

JAZZKAAR 2011 algab kolmapäeval

20.04.2011

20. – 30. aprillini vallutab linna ja maa taas kevadine suurim jazzipidu Jazzkaar 2011! 22. korda toimuv suursündmus Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar 2011 toob muusikaelamused üle maailma koju kätte – 11 päeva jooksul annavad Euroopa, Ameerika, Aafrika ja Aasia muusikud 60 põnevat kontserti  Tallinnas ja veel 13 Eesti linnas. Kultuuripealinna-aastal kostuvad helid ka väljaspoole kontserdisaale -  linnatänavad ja pargid-väljakud panevad helisema Šoti, Norra ja Eesti noored muusikud.

Loe edasi >

Lihavõtted ja kevadlaat Eesti Vabaõhumuuseumis

18.04.2011

Lihavõtted ja kevadlaat 24. aprillil Eesti Vabaõhumuuseumis kuulutavad kevade saabunuks ja kutsuvad kõiki kiigele! Üritus kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi. Peale paastuaja lõppu on paras aeg ennast värskest talukraamist valminud pühaderoogadega kostitada ja kindlustada endale kiikudes õnnelik käekäik kogu ülejäänud aastaks!

 

Loe edasi >

Tallinn ja Turu esitlevad ühisprogrammi

14.04.2011

2011. aastal jagavad Euroopa kultuuripealinna tiitlit kaks Soome lahe äärset linna. Kunagi varem ei ole kahte samaaegset kultuuripealinna ühendanud nii palju ajalugu ja kultuuri, rääkimata ühisest merest. Täna Turus avalikustatav kahe kultuuripealinna ühisprogramm ehitab silla teineteisest vaid 170 km kaugusel asuvate vanade linnade vahele.

Loe edasi >

MIM küsib: kas päike unustab end ööseks põlema?

13.04.2011

4.–9. maini toimub iga päev kell 18 Tallinnas Kultuurikilomeetri lõpus Lennusadama alal interaktiivsete energiasõltumatute etenduste sari «MIM goes sustainable».

Loe edasi >

Koorifestival "Tallinn 2011" on ukse ees!

11.04.2011

13.-17. aprillini 2011 toimub Tallinnas XII rahvusvaheline koorifestival „Tallinn 2011”, mis on osa 2011. aasta Euroopa kultuuripealinna Tallinna kultuuriprogrammist.

Loe edasi >

Algab NB festivali piletimüük

11.04.2011

Alates esmaspäevast, 11. aprillist saab Piletilevist ja Piletimaailmast osta pääsmeid rahvusvahelisele teatrifestivalile NB festival 2011, mis toimub 29. maist 2. juunini teatris NO99.

Loe edasi >

Laste- ja noortemuusikal „Kuula mind!“ taasetendub Tähtede Laulul

11.04.2011

Möödunud aasta detsembris esietendunud muusikal „Kuula mind!“ taasetendub 15. aprillil festivali „Tähtede Laul“ raames, kus algse koosseisuga lööb kaasa ka Örebro Kultuurikooli bänd Rootsist. Muusikali on lavastanud Neeme Kuningas ning seda esitavad Meero Muusiku noored lauljad.

Loe edasi >

Tallinnas jätkub Youth Winds Fest

08.04.2011

Youth Winds Fest algas 13. veebruaril suurejoonelise Eesti parimaid noorte puhkpilliorkestreid esitleva galakontserdiga. Festival jätkub laupäeval, 9. aprillil.

Loe edasi >

JAFF teeb kummarduse tsunamis laastatud Jaapanile

06.04.2011

Peagi algava Jaapnia animatsiooni filmifestivali JAFF avamine on alati rõõmus ja pidulik sündmus. Ja JAFF on ette valmistanud tõeliselt suure muusikapeo. Siiski on looduse stiihia teinud meie elus mõned korrektiivid ning Jaapani rahvas on viimasel ajal seatud silmitsi väga tõsiste katsumustega.

Loe edasi >

Aprillikuus resideerub Kristiines helilooja Piret Rips-Laul

07.04.2011

Piret Rips-Laul on aprillis Kristiine linnaosa resideeruv helilooja. Tema autorikontsert ja mitmed kohtumised publikuga kuuluvad läbi aasta kestvasse sündmuste sarja „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“, millega Eesti Heliloojate Liit annab oma panuse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Tallinnas algas rahvusvaheline "Model European Parliament Tallinn 2011"

06.04.2011

Eile avati Tallinnas 34. rahvusvaheline "Model European Parliament Tallinn 2011" (MEP). Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi kuuluva ürituse raames on noored osalejad lõpetamas arutelusid, mis toimuvad erinevates ministeeriumides.

Loe edasi >

Muuseumiööl avab uksed ligi 200 muuseumi ja mäluasutust

06.04.2011

14. mail toimub Eestis kolmandat aastat järjest muuseumiöö. Üle Euroopa peetakse seda juba seitsmendat korda rahvusvahelisele muuseumipäevale, 18. maile lähimal laupäeval.

Loe edasi >

Kultuuripealinnade näidendivõistlus toob Tallinna Linnateatrisse loo noorte valikutest

06.04.2011

9. aprillil esietendub üks Euroopa kultuuripealinnade Tallinna ja Turu näidendivõistluse New Baltic Drama 2011 neljast võidutööst, Johanna Emanuelssoni „Vaata, ma kukun“. Lavastus on Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 teatriprogrammi avalöögiks.

Loe edasi >

Colombia kunstnik Juan Manuel Echavarría tuleb Tallinna

05.04.2011

Tallinna XV graafikatriennaalil “Armastuse, mitte raha pärast” oma 80-osalise holograafiliste trükiste sarjaga “Reekviem NN” (2008-2010) esinev Colombia kunstnik Juan Manuel Echavarría on 12.-15 aprillini Tallinnas. Kolmapäeval, 13. aprillil on kõik huvilised oodatud kell 16.30 EKA Rüütelkonna hoones algavale Echavarría artist talk'ile.

Loe edasi >

Tallinn 2011 teatriprogrammi löövad lahti uus lavastus, festival ja teatrimaja

31.03.2011

Aprillis algava Euroopa kultuuripealinna aasta teatriprogrammi esimesteks hittideks on rahvusvahelise näidendivõistluse võidutöö esietendus Tallinna Linnateatris, seninägematu etenduskunstide festival POT ning kultuuripealinna aastaks sündinud NO99 Põhuteatri avamine.

Loe edasi >

„Tähtede Laul 2011“ võõrustab külalisi Hiinast Rootsini

29.03.2011

14.-16. aprillini Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 raames aset leidva rahvusvahelise laste ja noorte laulufestivali kaugeimad külalised tulevad Hiinast ja astuvad üles mitte laulu, vaid hoopis tantsuga. Pekingist pärit tantsurühma kontakt pärineb Eestis õppinud kitarriõpetajalt.

Loe edasi >

Tallinn Music Weekist on saanud rahvusvahelise kõlapinnaga muusikasündmus Euroopas

29.03.2011

Eelmisel nädalavahetusel üle Tallinna linna toimunud Tallinn Music Week festival ja muusikatööstuse konverents tõi Eestisse 200 väliskülalist, kolme õhtu jooksul astus 16 laval üles 147 esinejat 10 riigist ja kontserte külastas 7600 muusikasõpra.

Loe edasi >

Aprillis jätkuvad "Linnasümfooniad" Kumu Dokumentaalil

28.03.2011

Märtsikuine Kumu Dokumentaal võimaldas paljudel filmihuvilistel läbi kinolina reisida Helsingisse, Mumbaisse, Liverpooli, Shanghaisse ja Bogotasse. Aprillikuus on ootel Kairo, New York, Kopenhaagen ja Winnipeg.

Loe edasi >

SA Tallinn 2011 alustab pealinna teenindajate motivatsioonikoolitusega

25.03.2011

Täna algab Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 külalislahkuse programmi teine koolitustsükkel, mis keskendub teenindaja elukutse väärtuste mõtestamisele ja enese motiveerimisele. Esimeses koolitusringis osales 1600 pealinna teenindusettevõtte töötajat.

Loe edasi >

Viru tunnel avatakse galeriina 25. märtsil

23.03.2011

Tallinnas Gonsiori ja A. Laikmaa tänavaid ühendavas jalakäijate tunnelis ehk Viru tunnelis avatakse reedel, 25. märtsil kell 16 kunstigalerii.

Loe edasi >

Eesti Muusika Päevad lõpetavad festivali Tallinn Music Weeki esitluskontserdiga

25.03.2011

Festival Eesti Muusika Päevad tutvustab Tallinn Music Weekil eesti heliloojate loomingut – seda paljude tipptasemel interpreetide esituses. Kontsert „Eesti Muusika Päevad Tallinn Music Weekil“ toimub laupäeval, 26. märtsil kell 19 Mustpeade Majas, vaheldumisi kolmes saalis.

Loe edasi >

Mihkel Sirelpuu paljastab suurkontsertide telgitaguseid

23.03.2011

24. märtsil annab Haabersti Noortekeskuses avatud loengu Eesti suurima kontserdikorraldaja FBI produktsioonijuht Mihkel Sirelpuu, rääkides suurkontsertide korraldamise telgitagustest. See on osa Talk_Trumm-It’i ja „Kingi oma aega” ühisest loengusarjast.

Loe edasi >

Tallinn Music Week avalikustas konverentsikava

22.03.2011

Avalikustati 24. -26. märtsini toimuva Tallinn Music Week konverentsikava, mis on võtnud fookusesse kolm põhilist suunda: jätkusuutlik ja mõtestatud investeerimispoliitika talenti ja loomingusse, manager'i ja ettevõtja roll loome viimisel publiku ja tarbijani ning uued loome leviku võimalused digiajastul.

Loe edasi >

Eksperimenta! kutsub IDEElaboratooriumisse

21.03.2011

28.–30. aprillil toimub Tallinna lauluväljakul koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! raames IDEElaboratoorium, mis uurib kaasaegse kunsti rolli noorte loovuse toetamisel ja hariduse kaasajastamisel. Oodatud on õpilased ja õpetajad!

Loe edasi >

Corelli Music alustab kultuuripealinna projektidega

21.03.2011

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi on võetud agentuuri Corelli Music kolm suurt projekti, millest esimene jõuab publiku ette märtsi viimastel päevadel.

Loe edasi >

Uus muusika, Eestist ja naaberriikidest: Eesti Muusika Päevad

21.03.2011

Täna, 21. märtsil algab olulisim eesti heliloojate loomingut tutvustav festival Eesti Muusika Päevad (EMP). 21.–26. märtsini kestval festivalil on rohkem väliskülalisi kui kunagi varem – Tallinnasse saabuvad heliloojad ja nende loominguga lähedalt seotud ansamblid neljast naaberriigist.

Loe edasi >

Suvise noorte laulu- ja tantsupeo lugu saab alguse Tallinna Lauluväljakul

21.03.2011

21. märtsil, mil XI noorte laulu- ja tantsupeoni maa ja ilm jääb veel napilt 100 päeva, toimub Tallinna Lauluväljakul sündmus „Maa ja ilma lood kevade saabumise päeval“ mis kuulutab Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 suvise noortepeo loo algust.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna segakoor oli Vietnamis võidukas

21.03.2011


16.-20. märtsini toimunud Interkulturi rahvusvahelisel koorifestivalil Vietnamis Hoi Anis pälvis Euroopa kultuuripealinna segakoor kulddiplomi.

Loe edasi >

Kevade saabumisega lõppeb installatsioon „Objekt nr. 2011“

20.03.2011

Täna öösel kell 1.21 algab kevad, mille saabumisega lõpetab ka Tallinnas Vabaduse väljakul Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 installatsioon “Objekt nr. 2011”. Täpselt kolm nädalat peale avamist astub sellest täna õhtul kell 21 välja viimane osavõtja – dirigent Eri Klas.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna jutuvestmissari algab 20. märtsil

16.03.2011

Kevadega saabuv ja läbi aasta kestev jutuvestmissari toob Eestisse parimad jutuvestjad mitme maa ja mere tagant. Märtsist novembrini kuuleb indiaani, araabia, jamaika, iiri, rootsi ja teiste rahvaste lugusid. Iga külaline esineb ühel jutuõhtul ja kohtub huvilistega töötoas. Sarja avab põlisameerika jutuvestja Dovie Thomason (USA).

Loe edasi >

Pühapäeval on ASSITEJ lasteteatrite päev

16.03.2011

Pühapäev, 20. märts on ASSITEJ lasteteatrite päev, mis on rahvusvaheline lastele ja noortele mängivate teatrite päev. Sel aastal tähistatakse ASSITEJ lasteteatrite päeva Tallinnas Piip ja Tuut Mängumajas, mis on uus unikaalne teatripaik noorele publikule.

Loe edasi >

Tallinn 2011 esitleb: kevade ootuse kõndimised Tallinnas

15.03.2011

Mitte kõik, aga mõned asjad selles muutuvas maailmas on kindlad. Üks neist on see, et aastal 2011 saabub kevad Euroopa kultuuripealinna Tallinna Musumäele 21. märtsi varastel tundidel kell 01.21. Aastakümneid tagasi ETVs alustatud kombe kohaselt võetakse teda seal laulu, pillimängu ja tervituskõnedega vastu.

Loe edasi >

Nädala teine pool toob raadiokunstifestivali Radiaator

15.03.2011

17.-18. märtsil toimub Tallinnas Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) Eestis esmakordselt rahvusvaheline raadiokunsti festival "Radiaator". LokaalRaadio ettevõtmine kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Aurinkobaletti 30nda sünnipäeva töö viiakse lõpuni Tallinnas

15.03.2011

Tallinnas toimuvad kahe Euroopa kultuuripealinna Tallinna ja Turu suurima tantsuproduktsiooni „Tantsiv torn“ proovid, ligi 20 rahvusvahelist artisti lihvivad oma esinemist 10 meetri kõrguse kuuekorruselise terastorni peal.

Loe edasi >

Algavad Eesti Muusika Päevad: uus muusika tuleb jälle!

15.03.2011

Esmaspäeval, 21. märtsil algab olulisim eesti heliloojate loomingut tutvustav festival Eesti Muusika Päevad (EMP). Eesti Muusika Päevadel on au kuuluda Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmis esile toodud muusikasündmuste hulka.

Loe edasi >

Algab piletimüük kontsertidele "Kohtumispaik Tallinn: WOW"

14.03.2011

Üle pika aja astub Põhjamaade Sümfooniaorkester koos oma dirigendi Anu Taliga 2. ja 3. mail taas Eesti publiku ette.

Loe edasi >

Linnainstallatsioonide festival LIFT11 kutsub sissejuhatavale üritusele „LIFT UP! 3”

10.03.2011

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi kuuluva linnainstallatsioonide festivali LIFT11 sissejuhatav üritus „LIFT UP! 3” toimub 17. märtsil 2011 kell 19.00 Tallinnas projektiruumis MÄRZ aadressil Olevimägi 7.

Loe edasi >

Erkki-Sven Tüüri uue teose „Ärkamine“ maailma esiettekanne Tallinnas ja Tartus

10.03.2011

Neljapäeval, 10. märtsil Estonia kontserdisaalis ja reedel, 11. märtsil Vanemuise kontserdimajas kõlavatel Erkki-Sven Tüüri autorikontsertidel tuleb esiettekandele uus teos „Ärkamine“ segakoorile ja kammerorkestrile.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 osaleb mainekal turismimessil ITB Berliinis

10.03.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 võtab koos oma partneritega osa sel nädalal Berliinis toimuvast maailma olulisemast turismimessist ITB Berliinis. Meediale ja turismiprofessionaalidele esitletakse Tallinnas toimuvat kolmapäeval, 9. ja neljapäeval, 10. märtsil.

Loe edasi >

Helilooja Märt-Matis Lill resideerib märtsis Mustamäel

09.03.2011

Märt-Matis Lill on märtsikuus Mustamäe linnaosa resideeriv helilooja. Tema autorikontsert ja mitmed kohtumised publikuga kuuluvad läbi aasta kestvasse sündmuste sarja „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“, millega Eesti Heliloojate Liit annab oma panuse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Kumu dokumentaal tähistab kultuuripealinna aastat

08.03.2011

Märtsi ja aprilli üheksal järjestikkusel kolmapäevaõhtul linastuvad Kumu dokumentaali sarjas "Linnasümfooniad". Tähistame Euroopa kultuuripealinna aastat Tallinnas kunstiliselt kõrgel tasemel dokumentaalfilmidest koosneva kollaažülevaatega elust maailma linnades.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinnad Tallinn ja Turu kutsuvad klubipeole „Night Moves“

07.03.2011

Tänavuste Euroopa kultuuripealinnade Tallinna ja Turu koostöös toimub sel reedel, 11. märtsil Tallinnas F-Hoones klubipidu pealkirjaga „Night Moves“, mis toob publiku ette kahe kultuuripealinna põnevamad DJ-d ja VJ-d. Üritus on osa Tallinn 2011 klubisarjast Club 2011.

Loe edasi >

Estonias lavastub noorte teatrihäppening "Armastus salakaubaks"

01.03.2011

Veebruari keskel said 20 Eesti kooli kätte noodid Tšaikovski, Mozarti, Puccini, Bizet’, Wagneri jt tuntud ooperi- ja balletiheliloojate teostega. Estoonlaste näpunäidete kohaselt algasid ettevalmistused noorte teatrihäppeningiks „Armastus salakaubaks“. 13. märtsil näeb publik põnevat tulemust.

Loe edasi >

Klassikaraadio viib kontserdinädala "Tallinn 2011" üle ilma

07.03.2011

Klassikaraadios on  7.–13. märtsini üle aegade suurim rahvusvaheline ettevõtmine - raadiokontsertide nädal „Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011“. Muusikanädalal tutvustab Klassikaraadio Euroopa tänavuse kultuuripealinna Tallinna muusikaelu välismaa raadiojaamades. Euroraadio hooaja juurde on kultuuripealinnade kontserdinädalad kuulunud juba üle kümne aasta.

Loe edasi >

„Objekt nr. 2011“ teine nädal toob Vabaduse väljakule ohtralt uusi kultuuritegelasi

07.03.2011

„Objekt nr. 2011“ asub Tallinnas Vabaduse väljakul kuni 20. märtsini, pakkudes suvist puhkusetundi kokku kuni 400 Eesti loovisikule. Installatsioon on otsepildina jälgitav nii meie internetileheküljel kui ka Elioni Digi-TV erikanalil.

Loe edasi >

Tallinna kirjandusfestival HeadRead on tulekul!

07.03.2011

26. – 29. maini 2011 on Tallinnasse oodata mitmeid mainekaid külalisi ja nendega koos põnevaid ja aktuaalseid teemasid; algab kirjandusfestival HeadRead.

Loe edasi >

Algab piletimüük maailmakuulsa Viini poistekoori kontserdile

02.03.2011

Maailmakuulus Viini poistekoor esineb koos rahvusvaheliselt tunnustatud Annely Peeboga isadepäeva eelõhtul 12. novembril Nokia Kontserdimajas. Kontsert on osa Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmist.

Loe edasi >

"Tähtede Laul 2011" toob külalisi juuniorite Eurovisioonilt

02.03.2011

14.-16. aprillil aset leidva rahvusvahelise laste ja noorte laulufestivali "Tähtede Laul 2011" osalejate registreerimine on lõpusirgel. Teiste andekate osalejate seast leiab Junior Eurovisiooni finaliste, üheks Nicole Azzopardi Maltalt.

Loe edasi >

Legendaarsele tummfilmile annab oma hääle maailmamuusika suurnimi Konono No 1

01.03.2011

Festival „Tummfilmid tõstavad häält“ jätkub sel nädalal kahe kontsertlinastusega Vene Kultuurikeskuses. Seekord tõlgendavad oma muusikaga tummfilme elektroonilist tangot viljelev trio Argento Tango Fusion ja festivalile võimsa lõppakordi andev suurnimi Konono No 1 Kongost.

Loe edasi >

Algab piletite müük Põhuteatrisse

01.03.2011

Täna, 1. märtsil algab piletimüük Euroopa kultuuripealinna aasta ühe silmapaistvama projekti NO 99 Põhuteatri etendustele.

Loe edasi >

Algavad Kunstibussi tuurid kunsti ja disaini tulipunktidesse

28.02.2011

Laupäeval, 5. märtsil alustab esmakordselt bussituuridega Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmis osalev KUNSTIBUSS, mis sõidutab huvilisi aasta jooksul ligi 30 kunsti-, disaini- või arhitektuurivaldkonda esindavasse paika Tallinnas ja selle lähistel.

Loe edasi >

Eesti Vabaõhumuuseumis algab vastlanädal

28.02.2011

Eesti Vabaõhumuuseum avab Euroopa kultuuripealinna aasta vastlanädalaga. Tegevusi jagub koguni neljale päevale: 5. märtsist – 8. märtsini. Eesti vabaõhumuuseum ootab ja soovib kõikidele pikka liugu!

Loe edasi >

Lõppesid IV võitluskunstide maailmamängud

01.03.2011

23.-25. veebruarini Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas toimunud IV võitluskunstide maailmamängudel võitsid Eesti sportlased 7 kuldmedalit, 11 hõbemedalit ja 18 pronksmedalit. Võistlused toimusid 11 alal. Võistlustel osales 1796 inimest 44 riigist.

Loe edasi >

Tallinn 2011 esitleb: Slaavi vastlapäev lauluväljakul

28.02.2011

Tallinna lauluväljakul toimub juba viieteistkümnendat aastat järjest igas vanuses osavõtjatele suursündmus – Maslenitsa, mis tänavu kuulub ka Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Vabaduse väljakul avatav Objekt nr 2011 annab kultuurirahvale puhkust

25.02.2011

Selle pühapäeva, 27. veebruari õhtul kell 20.45 avaneb Tallinnas Vabaduse väljakul Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 seninägematu installatsioon „Objekt nr 2011“, mis teeb sõna otseses mõttes ilmaimet – talvest saab suvi, pimedusest saab valgus.

Loe edasi >

Üks lugu: Jaak Johanson

28.02.2011

Pühapäeval, 27. veebruaril jõudis ETV eetrisse järjekordne lugu Tallinn 2011 sarjast "Üks lugu". Sarja idee autor on Jaan Tootsen, kõiki lugusid saab vaadata ka Euroopa kultuuripealinna kodulehelt.

Loe edasi >

Corelli Music jätkab kontserdisarjaga „Kirikupühad Maarjamaal“

14.02.2011

Agentuuri Corelli Music kõrgelt hinnatud kontserdisari „Kirikupühad Maarjamaal“ jätkub veebruaris ja märtsis kahe omanäolise kavaga. Sari kuulub ka Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Tallinn Music Week 2011 lõplik festivaliprogramm on paigas

25.02.2011

Kuu aja pärast stardib taas Eesti muusikat nii kodu- kui välispublikule tutvustav festival Tallinn Music Week. Tegu on kolmandat korda toimuva suurima ning mõjukaima Eesti muusika festivali ning seminar-konverentsiga, mille eesmärgiks otsida ning luua uusi väljundeid ja mudeleid kohaliku talendi ja muusikatööstuse edendamiseks.

Loe edasi >

Põhja-Tallinnas toimub helilooja Tatjana Kozlova autorikontsert

23.02.2011

Laupäeval, 26. veebruaril kell 18 toimub helilooja Tatjana Kozlova autorikontsert Põhja-Tallinna linnaosas, Salme kultuurikeskuse II korruse saalis.

Loe edasi >

Kahele avangardsele filmiklassika pärlile luuakse Tallinnas uus helimuster

22.02.2011

Möödunud laupäeval alanud festival „Tummfilmid tõstavad häält“ jätkub improvisatsiooniliste ja ootamatute esinemiste kaudu tummfilmidele uue helitausta loomisega. Sel nädalalõpul astuvad Kumu auditooriumis publiku ette Dead Combo Portugalist ja ÖÄK Eestist.

Loe edasi >

Selgusid Viru tunneli kujunduskonkursi tulemused

22.02.2011

Jaanuaris välja kuulutatud Gonsiori ja A. Laikmaa tn ristmiku all paikneva jalakäijate tunneli ehk nn Viru tunneli kujunduskonkursile laekunud 25 tööst valis komisjon välja võidutöö „Avame linna“. Töö autor on Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri õppiv Eldar Jakubov.

Loe edasi >

TeateTantsu ajal toimub suurim tantsurühmade folkloori kogumine

22.02.2011

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ning Eesti Kirjandusmuuseum alustavad koostööd, et korraldada koos viimase poole sajandi suurimat rahvatantsurühmade folkloori kogumist. 

Loe edasi >

Üks lugu: Ilja Sundelevitš

23.02.2011

Pühapäeval, 22. veebruaril jõudis ETV eetrisse järjekordne lugu Tallinn 2011 sarjast "Üks lugu", jutustajaks sedapuhku ajakirjanik ja kunstnik Ilja Sundelevitš. Sarja idee autor on Jaan Tootsen, kõiki lugusid saab vaadata ka Euroopa kultuuripealinna kodulehelt.

Loe edasi >

Vabaduse väljakul avatakse Objekt nr. 2011

22.02.2011

27. veebruaril kell 20.45 avaneb Vabaduse väljakul utoopiline installatsioon "Objekt nr. 2011", mis tõstab tähelepanu keskmesse kunstniku inimesena. Installatsiooni kolmenädalase toimumisaja jooksul osaleb selles sadu Eesti olulisi kultuuriisiksusi. "Objekt nr. 2011" kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Londonis algab Eesti muusika ja kultuuri festival "Eesti Fest"

21.02.2011

Esmaspäeval, 21. veebruaril algab Londonis “Eesti Fest“, eesti muusika ja kultuuri festival. Nädala kestev üritusterida toimub Kings Place’is, Londoni uusimas suures kunstide keskuses, mis avati aastal 2008.

Loe edasi >

Tallinn Music Week avaldas esimesed programmi kinnitatud nimed!

17.02.2011

Suurim Eesti muusikat meil ja mujal tutvustav festival Tallinn Music Week annab teada esimesed artistid, kes astuvad üles 24.-26. märtsil üle Tallinna linna toimuval muusikasündmusel. Tänavu kolmandat korda toimuv Tallinn Music Week on ühtlasi üks Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 muusikaprogrammi tähtsündmusi.

Loe edasi >

Ameerika biitboksija annab Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas hääle Eesti tummfilmile

16.02.2011

Euroopa kultuuripealinna uudse festivali “Tummfilmid tõstavad häält” avaõhtul 19. veebruaril Kumu auditooriumis üles astuv USA hiphop-vokalist ja biitboksija Napoleon Maddox uushelindab koos eesti džässklarnetisti Meelis Vindiga 1927. aasta Eesti seiklusfilmi „Noored kotkad“.

Loe edasi >

Dave Liebman annab Tallinnas workshop’i

15.02.2011

Eesti Jazzliidul on hea meel teatada, et koostöös SA Tallinn 2011 ja Jazzkaarega toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis 25.-27. aprillini legendaarse ameerika saksofonisti Dave Liebmani workshop.

Loe edasi >

Tee Kuubis kutsub etenduskunstnike koondprojekti OSLA teemalisele näitusele

14.02.2011

Tantsuteater Tee Kuubis kutsub kõiki osa saama noorte etenduskunstnike koondprojekti OLD SPACES, LIVING ART (OSLA) teemalisest näitusest kultuuripealinna infokeskuses. Näitusega „LINN ∙ LIIGUB ∙ AEG ∙ TANTSIB“ tähistatakse 2009. aastal alanud Tallinna ajaloolise linnaruumiga tegeleva etendusprojekti viimase aasta tegevuste algust

Loe edasi >

Filmitalgutel valmiva filmi sünopsis on selgunud

14.02.2011

Pärast pingelist otsustusprotsessi on Filmitalgute juhendajad-stsenaristid inimeste esitatud ideede ning filmilugude põhjal välja valinud ja kokkukirjutanud lõpliku filmisünopsise, millega liigutakse järk-järgult augustis toimuvate filmivõtete poole.

Loe edasi >

Ameerika beatboxer Napoleon Maddox annab avatud töötoa 17. veebruaril Tallinn 2011 Infokeskuses

10.02.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 suurprojekt Trumm-It alustab koostöös Tallinna Spordi- ja Noorsooameti projektiga „Kingi Oma Aega“  loengute ja töötubade sarja Talk_Trumm-It. Sarja avab tunnustatud ameerika beatboxer Napoleon Maddox, kes viibib Eestis kultuuripealinna projekti „Tummfilmid tõstavad häält“ raames.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 alustab mõtteviise muutva külalislahkuse programmiga

09.02.2011

Külalislahkuse programm koosneb kolme-etapilisest koolitussarjast, mille käigus tutvustame külalislahkuse ideed, kultuuripealinna programmi ja tunnustame teenindaja ametit. Kultuuripealinn on välja töötanud külalislahkuse märgi, millega tunnustame teeninduskvaliteedi tõstmisega  tegelevaid ettevõtteid. Koolitused läbinud teenindajad saavad samuti uhkusega kanda külalislahkuse rinnamärki.

Loe edasi >

Energia avastuskeskuses avatakse interaktiivne näitus "Avasta Eesti müütilised olendid!"

08.02.2011

Interaktiivne näitus "Avasta Eesti müütilised olendid!", mis avatakse 11. veebruaril, kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi. Näitus ühendab mütoloogia ja tehnoloogia. Eesti vanad ja uued müüdid tuuakse läbi interaktiivsuse külastajatele avastamiseks ja katsetamiseks.

Loe edasi >

Tallinna Fotokuu eelprogramm: seminar „Foto ja haridus“

07.02.2011

Eesti Kunstiakadeemias toimub 11. - 12. veebruaril rahvusvaheline fotohariduse seminar. Seminar on suunatud kõrgkoolide õppejõududele, üliõpilastele, fotot meediumina kasutavatele kunstnikele ja kunstiõpetajatele, eesmärgiga arendada kaamerapõhist kunstiharidust ja edendada kõrgkoolide vahelist koostööd.

Loe edasi >

NAAPURIVISA festival toob Soome roki tipud Euroopa kultuuripealinna Tallinna!

07.02.2011

Sel aastal viimast korda toimuv Naapurivisa festival toimub 11. veebruaril Rock Café’s ja toob Tallinna soomlaste Apulanta ja Herra Ylppö&Ihmiset. Tänavune festival kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Veebruaris lõppeb Viru tunneli kujunduskonkurss!

02.02.2011

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 ja MTÜ Linnalabori eestvedamisel käib Viru jalakäijate tunneli kujunduskonkurss. Võistlustöid oodatakse 15. veebruarini.

Loe edasi >

Uus nädal toob ainulaadse festivali „Täiuslik vaikus"

02.02.2011

Tallinna Filharmoonia ja Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 koostöös algab 11. veebruaril Eesti kultuurielus ainulaadne festival "Täiuslik vaikus".

Loe edasi >

Giidide kongress alustas emotsiooniderohkelt

01.02.2011

Esmaspäeval Tallinnas Viru konverentsikeskuses ametlikult avapaugu saanud ülemaailmne giidide kongress „Kultuur kui kõiki ühendav giid“ pakkus laste esitatud Eesti rahvatantsu ja rahvamuusikaga elevust ja kongressil osalejate pildistamistulva. Meeldejäävaid emotsioone delegaatide seas on põhjustanud ka talvine Tallinn ja esmakordselt nähtud ning omal nahal tuntud lumi.

Loe edasi >

Hiina uusaasta algab Tallinnas ja Narvas suure karnevaliga

01.02.2011

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 esitleb: Hiina Jäneseaasta saabumist tähistatakse suurejooneliste pidustustega Tallinnas ja Narvas. Tutvu programmiga ja sellega, mida ütleb Hiina kalender sinu sünniaasta kohta.

Loe edasi >

DocPoint Tallinn möödus edukalt

01.02.2011

Pühapäeval sai Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas läbi dokumentaalfilmide festival Docpoint Tallinn. Nelja päeva jooksul linastus 28 filmi, mille vaatajaarv kokku ületas 3000 piiri.

Loe edasi >

Üks lugu: Indrek Kasela

01.02.2011

Pühapäeval, 30. jaanuaril jõudis ETV eetrisse järjekordne lugu Tallinn 2011 sarjast "Üks lugu". Sarja idee autor on Jaan Tootsen, kõiki lugusid saab vaadata ka Euroopa kultuuripealinna kodulehelt.

Loe edasi >

Simpel Sessioni soojendavad üles filmid ja fotonäitused

27.01.2011

2.-4. veebruaril toimub kinos Artis Simpel Session 11 filmifestival, mis toob suurele ekraanile terve rea uhiuusi rula- ja rattafilme! Euroopa kultuuripealinna Tallinna tänavakultuuri lainel linastub festivalil ka põnev valik samateemalisi dokumentaale. Lisaks on terve järgmise nädala Artises üleval Soome BMX-fotograafi Kai Kuusisto rändnäitus "Kun Kaikki Unohtui" ning Solarise aatriumis näitus Simpel Sessioni ajaloost.

Loe edasi >

Eesti Instituut alustab kultuurisündmuste tutvustamist vene keeles

27.01.2011

Eesti Instituudi veebikalender www.kultuur.info alustab kultuuriürituste tutvustamist vene keeles. Kalender sisaldab nii Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi kui ka infot teistest kultuuri tähtsündmustest ja festivalidest üle Eesti. Vajadust venekeelse kultuuriinfo järele kinnitab ka Eesti Instituudi uuring, mis viidi läbi venekeelsete veebikasutajate seas.

Loe edasi >

Helilooja Mirjam Tally residentuur Pirital lõpeb fotonäitusega

27.01.2011

Jaanus Samma fotonäitus lõpetab helilooja Mirjam Tally resideerumise Pirita linnaosas. Näitus jääb Pirita Selveri galeriipinnal avatuks veebruari lõpuni, kuni liigub alates 28. veebruarist edasi Pirita Vaba Aja Keskusesse.

Loe edasi >

DocPoint Tallinn toob kultuuripealinna dokumenataalfilmide paremiku

27.01.2011

Täna algab teist aastat Tallinnas toimuv rahvusvaheline dokumentaalfilmide festival Docpoint Tallinn, mis toob Eestisse hulgaliselt väliskülalisi Euroopast. Festivali avafilmiks on kinos Sõprus esilinastuv dokumentaalfilm “Cubaton”.
Festival on Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 jaanuarikuine tähtsündmus.

Loe edasi >

Nädalavahetus saabub koos barokkmuusika festivaliga

26.01.2011

Reedel algab Tallinnas, Tartus ja Jõhvis järjekordne barokipidu. Vanamuusikaansambli Hortus Musicus väravatorni kontsertide sarjast tõuke saanud barokkmuusikafestivalist on saanud suuremahuline rahvusvahelise kaaluga muusikasündmus, mis kuulub tänavu Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Maailma giidide konress toob Tallinnasse osalejaid 42 riigist

26.01.2011

Selle nädala lõpus kogunevad giidid üle maailma Tallinna, et osaleda 29. jaanuarist 4. veebruarini Tallinnas peetaval WFTGA (World Federation of Tourist Guide Associations) kongressil. Euroopa kultuuripealinna Tallinna oodatakse ligi 200 elukutselist giidi enam kui 42 riigist. Kongress avatakse esmaspäeval, 31. jaanuaril.

Loe edasi >

Rulastaar Ryan Sheckler võistleb Simpel Sessionil

26.01.2011

Maailma edukaim rulataja ning MTV staar Ryan Sheckler peab Eesti fännidele antud lubadust ning saabub taas Euroopa Tallinna, et teha oma kauaoodatud etteaste 5.-6. veebruarini toimuval Simpel Session 11 võistlusel, kultuuripealinna-aasta spordi tähtsündmusel.

Loe edasi >

Üks lugu: Elvi Roos

26.01.2011

Pühapäeval, 23. jaanuaril jõudis ETV eetrisse järjekordne lugu Tallinn 2011 sarjast "Üks lugu". Sarja idee autor on Jaan Tootsen, kõiki lugusid saab vaadata ka Euroopa kultuuripealinna kodulehelt.

Loe edasi >

Jõhvi balletifestival tuleb tänavu Tallinna

26.01.2011

Tulemas on neljas Jõhvi balletifestival, mis toimub 25.–27. veebruarini 2011. aastal, olles tänavuse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 üks peasündmusi Ida-Virumaal.

Loe edasi >

Katusekinost sai üks Tallinna kultuuriteo laureaate

24.01.2011

Tallinna 2010. aasta kultuuriteo laureaadid on Riina Roose ja Katusekino. Kokku esitati 20 nominenti kollektiivi ja 21 nominenti isiku kategoorias - see on rohkem kui ühelgi varasemal aastal. 

Loe edasi >

I tuleskulptuuride maailmameistrivõistlused võitis Leedu

24.01.2011

22. jaanuaril 2011. a toimus Tallinnas Shnelli tiigi ääres Tule ja Jää Peo raames I tuleskulptuuride maailmameistrivõistluste finaal, kuhu oli eelvoorust edasi pääsenud seitse võistkonda. Võitjaks kuulutati Leedu meeskond.

Loe edasi >

Simpel Session 11 avab rulasõidu MK-hooaja

17.01.2011

5. ja 6. veebruaril toimub Tallinnas Euroopa kultuuripealinna aasta spordiprogrammi esimese tähtsündmusena Euroopa suurim talvine ekstreemspordifestival Simpel Session 11. Maailma üheks BMX-rattasõidu tippvõistluseks peetav võistlus paistab tänavu eriliselt silma rulasõidus, osaledes esmakordselt rula maailmakarikasarjas World Cup Skateboarding (WCS).

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinn annab elu omanäolisele festivalile „Tummfilmid tõstavad häält“

17.01.2011

Veebruari keskpaigast märtsi alguseni toimub kolmel nädalavahetusel erinevates Tallinna kino- ja kontsertpaikades uus festival “Tummfilmid tõstavad häält”, mis on osa Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmist.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinn Tallinn on Skandinaavia suurima turismimessi aukülaline

19.01.2011

20. kuni 23. jaanuarini esitleb Euroopa kultuuripealinn Tallinn oma tänavust programmi Helsingis toimuval Skandinaavia suurimal turismimessil MATKA 2011. Messile eelnes kahenädalane silmapaistev kampaania Helsingi ühistranspordis.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna minidokumentaalsarja „Üks lugu“ näeb ka veebis

19.01.2011

Alates 2011. aastast näeb Eesti Televisioonis igal pühapäeval ühte Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 minidokumentaali sarjast „Üks lugu“. Lugusid saab vaadata ka kultuuripealinna kodulehel.

Loe edasi >

"Tuned City Tallinn" esitleb end projektiruumis MÄRZ

18.01.2011

Kolmapäeval, 19. jaanuaril kell 19 toimub projektiruumis MÄRZ „Tuned City Tallinn“ presentatsioon ehk kaks loengut juulis toimuva projekti vedajatelt: „Helilised maamärgid” (Derek Holzer) ja ”Tallinna helikaart” (John Grzinich). „Tuned City Tallinn“ on Euroopa kultuuripealinna aasta kunstiprogrammi üks tähtsündmusi.

Loe edasi >

Algab Tallinna XV Graafikatriennaal „Armastuse, mitte raha pärast“

17.01.2011

Neljapäeval, 20.jaanuaril kell 18.00 avatakse Kumu suures saalis Tallinna XV Graafikatriennaal „Armastuse, mitte raha pärast“. Tallinna XV Graafikatriennaal kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Tallinn Music Weekile on laekunud sooviavaldusi 193 artistilt 9 riigist

18.01.2011

Kolmandat aastat aset leidva Tallinn Music Week festivali programmi koostamine on alanud. Tänaseks on esitanud sooviavalduse festivali programmis osalemiseks mitmekesine valik artiste. Kuna festivali vastu on huvi üles näidanud nii suur hulk Eesti kui naaberriikide artiste, pikendavad korraldajad kandideerimise tähtaega 23. jaanuari südaööni.

Loe edasi >

Tuleskulptuuride maailmameistrivõistluste finaali pääses seitse võistkonda

17.01.2011

"Tule ja jää peo" raames toimuvate I tuleskulptuuride maailmameistrivõistluste eelvoorust 16. jaanuaril Admiraliteedi basseini juures võtsid osa tuleskulptuurimeistrid Lõuna-Koreast, Mehhikost, USAst, Prantsusmaalt, Venemaalt, Norrast, Soomest, Šveitsist, Leedust, Lätist ja Eestist.

Loe edasi >

Venemaa Riiklik Filharmooniaorkester esineb Tallinnas

17.01.2011

8. juunil 2011 esineb Nokia Kontserdimajas Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi raames Venemaa Riiklik Filharmooniaorkester, mida juhatab Vladimir Spivakov, kogu maailmas tuntud andekas muusik, suurepärane viiuldaja ja dirigent.

Loe edasi >

NAAPURIVISA toob Soome roki tipud Tallinna

12.01.2011

Sel aastal viimast korda toimuv Naapurivisa festival 11. veebruaril Rock Café’s toob Tallinna soomlaste Apulanta ja Herra Ylppö&Ihmiset. Tänavune festival kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Rahvusvaheline lasteraamatupäev tutvustab esmakordset maskide rongkäiku

12.01.2011

13. jaanuaril kell 12 toimub Tallinnas Eesti lastekirjanduse keskuses (Pikk 73) pressikonverents, mis tutvustab rahvusvahelisel lasteraamatupäeval esmakordselt toimuvat suurt maskide rongkäiku Tallinna vanalinnas.

Loe edasi >

Tuleskulptuuride maailma­meistrivõistluste eelfinaal toimub juba sel nädalavahetusel

12.01.2011

2011. aasta Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas võistlevad tuleskulptuuride meistrid Lõuna-Koreast, Mehhikost, USAst, Prantsusmaalt, Venemaalt, Norrast, Soomest, Šveitsist, Leedust, Lätist ja Eestist.

Loe edasi >

AIDES ja BERT ON BEATS astuvad üles festivalil EuroSonic

12.01.2011

2011. aasta on Eestile alanud tormiliselt – võtsime kasutusele euro ja Tallinn kannab alates 1. jaanuarist Euroopa kultuuripealinna tiitlit! 2010. aasta on olnud Eesti bändidele-artistidele põnev ning juba homme lendavad Hollandisse Groningeni Euroopa mõjukaimale showcase-festivalile EuroSonic alternatiivrokibänd Aides ning tantsumuusikamogul Bert on Beats.

Loe edasi >

Eesti esimene hotellimuuseum avab uksed

10.01.2011

13. jaanuaril avab Sokos Hotel Viru Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 raames Eesti esimese hotellimuuseumi. Samal päeval on muuseumis avatud uste päev ning muuseumisse pääseb tasuta. Hotelli viimasel, seni suletud 23. korrusel avatavasse muuseumi pääseb korraga ainult 25 inimest elavas järjekorras hotelli fuajee kaudu. Muuseumisse pääseb ainult koos giidiga.

Loe edasi >

Tallinn 2011 toob helilooja Mirjam Tally Piritale

10.01.2011

Jaanuarikuus saab Piritalt Mirjam Tally muusikaga alguse läbi aasta kestev sündmuste sari "Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale", millega Eesti Heliloojate Liit annab oma panuse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Loe edasi >

Rahvatantsijad avasid TeateTantsu aasta

10.01.2011

9. jaanuari keskpäeval avatud Euroopa kultuuripealinna aasta sündmuse TeateTants-2011 avamisel osales üle kahesaja tantsija, kes moodustas liikudes kilomeetrise tantsuketi.

Loe edasi >

Välisministeeriumi kultuuripreemia said Arvo Pärt, Tõnu Kaljuste ja Tiina Lokk

07.01.2011

Välisminister Urmas Paet andis jaanuari esimesel nädalal üle välisministeeriumi kultuuripreemiad, millega tunnustatakse loomeinimesi, kes on Eestit kultuuri abil rahvusvaheliselt tutvustanud.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna avapidustusi jälgis koha peal 15 000 inimest

03.01.2011

Tallinnas Teatri väljakul aastavahetusel toimunud Euroopa kultuuripealinna avapidustustest, kontsertidest, tuleshow’st ja tulnukate üllatustervitusest käis osa saamas ligikaudu 15 000 inimest.

Loe edasi >

Kultuuripealinna aasta esimene nädalavahetus toob taliujujate etteaste

04.01.2011

Kõik need, kes ootavad Euroopa kultuuripealinna sündmustest pisut ekstreemsust, teadku, et talisuplusfestival Pirita Open 2011 ja Eesti MV taliujumises peetakse juba 7.-8. jaanuaril Pirita jõel, TOPi jahisadama akvatooriumil.

Loe edasi >

Vanad jõulukuused saab viia Valgusfestivali kogumispunktidesse

04.01.2011

7.-9. jaanuarini toimub Tallinnas valgusfestivali raames traditsiooniline kuuskede kogumise aktsioon.

Loe edasi >

Pärnu David Oistrahhi festival toob Euroopa muusikapärlid Tallinna

03.01.2011

14 suve publikule kaunist ja intrigeerivat muusikat pakkunud Pärnu David Oistrahhi festival toimub seoses Euroopa kultuuripealinna aastaga esmakordselt Tallinnas. Nii on jaanuarikuisesse Eestimaa pealinna oodata muusikamaailma koorekihti.

Loe edasi >

TeateTants Tallinna vanalinna talvistel tänavatel

03.01.2011

Pühapäeval, 9. jaanuaril kell 12 algab Raekoja platsil Euroopa kultuuripealinna aasta unikaalse projekti TeateTants 2011 avaüritus, mille käigus läbib üle kahesaja tantsijaid kilomeetri talviseid Tallinna vanalinna tänavaid ning seda ikka tantsusammul. 

Loe edasi >

Kultuuripealinnas kustutab janu Saku Õlletehas

03.01.2011

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 ametlik lauavesi on Vichy Classique ja kultuuriaasta mahe eripruul valmib eliitõllest Saku Kuld. Tallinn 2011 sümboolikaga lauavett ning kultuuripealinna ametlikku õlut pakutakse aastaringselt sihtasutuse Tallinn 2011 korraldatavatel vastuvõttudel külalistele ja kultuuripealinna sündmustel osalejatele.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna avagalat juhivad Lenna Kuurmaa ja Urmas Vaino

21.12.2010

Tallinnas Teatri väljakul toimuva Euroopa kultuuripealinna avapidustuste õhtujuhid on Lenna Kuurmaa ja Urmas Vaino. Uusaastaööd vürtsitavad vaatemängulised üllatused ja erilised muusikalised kooslused.

Loe edasi >

Ühissõidukite marsruutide muudatused seoses Euroopa kultuuripealinna aasta avatseremooniaga

28.12.2010

31. detsembril toimub Estonia puiesteel ja Teatri väljakul Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 avatseremoonia, millega seoses suletakse ajavahemikus kell 18.00–06.00 liiklusele nii Teatri väljak kui ka Estonia puiestee, mis toob kaasa alljärgnevad muudatused ühistranspordis.

Loe edasi >

Kingi Euroopa kultuuripealinnale oma naeratus!

21.12.2010

”52 üllatuse ja idee” eelviimasel nädalal kogub Euroopa kultuuripealinn naeratusi. Parimale naeratajale või naeratuse saatjale korraldab idee autor suvise purjetamise Tallinna lahel. Euroopa kultuuripealinna aasta alguseni Tallinnas on jäänud vaid 2 nädalat.

Loe edasi >

52 üllatust ja ideed muudab uisuväljaku akustiliseks elamuseks

15.12.2010

Euroopa kultuuripealinna ootussari ”52 üllatust ja ideed” muudab Harju tänava uisuväljaku üheks päevaks interaktiivseks heli- ja valgusinstallatsiooniks. Koos uisutajatega luuakse kordumatu audiovisuaalne keskkond: seda peab kogema! Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 3 nädalat.

Loe edasi >

Selgusid külalislahkuse tunnusmärgi konkursi tulemused

20.12.2010

SA Tallinn 2011 annab teada külalislahkuse programmi tunnusmärgi konkursi tulemused.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 saab tuge 13 eraettevõttelt ja organisatsioonilt

13.12.2010

SA Tallinn 2011 on sõlminud koostöölepingud 13 partneriga era- ja avalikust sektorist, kes toetavad Euroopa kultuuripealinna programmi elluviimist ja turundustegevust ning toovad turule kultuuripealinna eksklusiivtooted.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinn esitles tervikprogrammi "Mereäärsed lood"

13.12.2010

SA Tallinn 2011 eesmärk on lisaks Tallinna elavale kultuurielule pakkuda aastal 2011 kultuuripealinna eriprogrammi. Avalike konkursside kaudu laekunud ligi 900 taotlusest ja ideest valiti välja 251 projekti, mis moodustavad kultuuripealinna aasta ametliku programmi. 13. detsembril esitles Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 oma programmi avalikkusele.

Loe edasi >

52 üllatust ja ideed: tasuta pingpongipäev algajatele ja harrastajatele

07.12.2010

Sel laupäeval, 11. detsembril oodatakse Zelluloosi spordikeskusesse nii algajaid kui ka kogenumaid pingpongisõpru. Kultuuripealinna aasta avamiseni Tallinnas Teatri väljakul jääb vaid neli nädalat.

Loe edasi >

Tallinn osaleb ülemaailmses pildistamisaktsioonis Help-Portrait

07.12.2010

Euroopa kultuuripealinna ootussarja “52 üllatust ja ideed” raames toimub sel nädalal Tallinnas heategevuslik inimeste portreede pildistamise aktsioon, kus kingitakse kaunis portreepilt neile, kes seda ise endale lubada ei saa. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb vaid 5 nädalat.

Loe edasi >

"52 üllatust ja ideed" – malemäng inimmalenditega

15.11.2010

Sel nädalal kutsub „52 üllatust ja ideed“ 18. novembril Jakob Westholmi Gümnaasumisse malemängule! Mängu teeb põnevaks asjaolu, et lahingut peetakse inimmalenditega.

Loe edasi >

"52 üllatust ja ideed" kutsub mardipäeval rahvakommete töötubadesse

08.11.2010

Mardipäeval, 10. novembril saavad linlased Lasnamäe Üldgümnaasiumis õppida rahvalaule ja –tantse ning tegeleda näputööga – meisterdada maske, rinnaehteid, käevõrusid ja palju muud. Euroopa kultuuripealinna aasta alguseni jääb vaid 8 nädalat.

Loe edasi >

Postimees sai Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 meediapartneriks

05.11.2010

SA Tallinn 2011 ja Postimees AS sõlmisid koostöölepingu, millega saab Eesti juhtivast trüki- ja online-meediaettevõttest Euroopa kultuuripealinna aasta meediapartner.

Loe edasi >

"52 üllatust ja ideed" kutsub nukumööblit meisterdama

25.10.2010

25.–28. oktoobrini saab Tallinna vanalinna Meistrite Hoovis õppida meisterdama nukutube ja tillukest mööblit. Eelkõige on oodatud isad koos lastega, et inspireerida mehi asjatundlikul juhendamisel lastega ühiselt tegutsema. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb vaid 10 nädalat.

Loe edasi >

52 üllatust ja ideed: Tallinnas kõlab pudelimuusika

11.10.2010

11.-17. oktoobrini aitab kultuuripealinna aasta alguseni jäänud aega sisustada eksperimentaalne puhkpilliansambel Pudeliring, andes kontserdi 14. oktoobril Viru Keskuse Rahva Raamatus ning 17. oktoobril Solarise Apollos. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 12 nädalat.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinn alustab harukordse muusikaprojektiga "Klaasimaailm"

06.10.2010

Oktoobris algab SA Tallinn 2011, Eesti klaasikunstnike ning Norra nimekate džässmuusikute Terje Isungseti ja Arve Henrikseni koostöö, mis toob kultuuripealinna aastal esimest korda Eesti kontserdilavale klaasist muusikainstrumendid. Sündmust tähistatakse Isungseti soolokontserdiga Kanuti Gildi SAALis 20. oktoobril kell 19.30.

Loe edasi >

Tallinn 2011 välisturundustegevus kõnetab kümneid miljoneid inimesi

06.10.2010

Hoolimata IRLi Tallinna linnavolikogu fraktsiooni avalikkust eksitavatest väidetest esitab SA Tallinn 2011-l põhjaliku Euroopa kultuuripealinna projekti välisturundustegevuste kava 2010. aastaks, mis sisaldab loetelu nii tehtud kui veel kavandatavatest turundustegevustest selleks aastaks.

Loe edasi >

Tallinn 2011 saab Mercouri preemia 1,5 miljonit eurot

04.10.2010

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 saab Euroopa Komisjoni toetusraha ehk Melina Mercouri nimelise preemia 1,5 miljonit eurot, kinnitas Euroopa Komisjoni hariduse ja kultuuri peadirektoraat SA Tallinn 2011-le, kultuuriministeeriumile ja Tallinna linnale saadetud kirjades.

Loe edasi >

Tallinn 2011 reklaamib end Berliini Brandenburgi väravates

04.10.2010

Tänasest pühapäevani tähistab Saksamaa suurejooneliste pidustustega Berliinis ja Bremenis riigi ühendamise 20. aastapäeva. Enam kui 2 miljoni osalejaga rahvapeol reklaamib end ka Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011, kasutades selleks ka Brandenburgi väravaid.

Loe edasi >

"52 üllatust ja ideed" laulavad linlaste nimedele hümni

29.09.2010

29. septembrist 3. oktoobrini seisab Vabaduse väljakul muusikat täis merekonteiner-kingipakk, mis tervitab iga külastajat temanimelise lühihümniga. Ühtekokku on segakoor VoxPopulis laulnud masinasse enam kui 700 eesti- ja venekeelset eesnime.

Loe edasi >

Kultuuripealinna aasta alguseni on jäänud täpselt 100 päeva

22.09.2010

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 alguseni on jäänud täpselt 100 päeva. Kultuuripealinna avapidustused toimuvad 31. detsembri õhtul ja öösel üle Tallinna.

Loe edasi >

Rahvusvaheline PARKing Day toob Tallinna kesklinna kolm uut parki

14.09.2010

Sel nädalal luuakse Tallinna kesklinnas kultuuripealinna ootussarja „52 üllatust ja ideed“ raames parkimiskohtadest kolm ajutist parki tähistamaks rahvusvahelist PARKing Day’d. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 16 nädalat.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna trummiorkester Trumm-It kutsub trenni!

07.09.2010

SA Tallinn 2011 ja Brasiilia noorteliikumise AfroReggae koostöös sündinud Trumm-It on andnud poole aasta jooksul kümneid kontserte erinevates Eesti linnades, Soomes ja Lätis. Kooliaasta algusega avab Trumm-It oma uksed uutele rütmi-ja kultuurihuvilistele.

Loe edasi >

Tartu ja Valga järel jõuab kultuuripealinna linnade tuur Ida-Virumaale

07.09.2010

Nädalavahetusel esitles Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 oma järgmise aasta programmi Tartu ja Valga elanikele. Sihtasutuse juhatuse liige Jaanus Mutli meenutas, et kultuuripealinna aasta pole eliidiprojekt, vaid mõeldud kõigile Eesti elanikele.

Loe edasi >

52 üllatust ja ideed avab Toompea iidsed hooned

06.09.2010

Selle nädala lõpus, 10. ja 11. septembril kutsub Euroopa kultuuripealinna ootussari „52 üllatust ja ideed“ tutvuma Tallinnas Toompeal asuvate ajalooliste hoonete ja sisehoovidega, mis on tavaliselt avalikkusele suletud.

Loe edasi >

Kultuuripealinna linnade tuur jätkub Tartus ja Valgas

03.09.2010

Eeloleval nädalavahetusel esitleb Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 end Tartu ja Valga elanikele. Tasuta peol löövad kaasa tsirkusetrupp Folie ning lauljad Ott Lepland ja Maarja-Liis Ilus.

Loe edasi >

Norra mainekas muusikafestival peab Veljo Tormise sünnipäevapidu

30.08.2010

Veljo Tormise 80. sünnipäeva tähistatakse ka 2.–5. septembrini Norras toimuval Punkt festivalil. Tormise loomingut esitab segakoor Noorus Raul Talmari juhatusel ning Tormis annab loengu regilaulust. Punkt festival on osa Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 rahvusvahelisest programmist.

Loe edasi >

Tallinna bussijaam hakkab helisema

30.08.2010

Sel nädalal toimub Tallinna bussijaamas kultuuripealinna ootussarja "52 üllatust ja ideed" raames rida heli- ja videoperformance’e, etendusi ja installatsioone – see on projekt „Bussijaam heliseb“. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 18 nädalat.

Loe edasi >

SA Tallinn 2011 eksklusiivne õiguspartner on advokaadibüroo LEXTAL

30.08.2010

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 ametlikuks õiguspartneriks valiti Eesti üks juhtivaid advokaadibüroosid LEXTAL.

Loe edasi >

Tallinna linnapea saatis taasiseseisvuspäeval kultuuripealinna tuurile

30.08.2010

Tallinna linnapea Edgar Savisaar kutsus tänasel taasiseseisvuspäeval toimunud Euroopa kultuuripealinna Eesti linnade tuuri avaüritusel kõiki eestimaalasi üles solidaarsusele kultuuris, sest kultuur kutsub kõiki ja hoiab kogu Eestit.

Loe edasi >

52 üllatust ja ideed: Linnahalli kõrval avatakse välibassein

30.08.2010

Noorkunstnike eestvedamisel saab Tallinn sel nädalal basseini võrra rikkamaks. Linnahalli ja mere vahele loodavas väliujulas ujuda siiski ei saa, tegu on kunstnike skulpturaalse protestiga sellele, mis kesklinnas puudub: võimalus vette minna. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 19 nädalat.

Loe edasi >

"52 üllatust ja ideed" kutsub kaubanduskeskuste parklatesse keksumängule

30.08.2010

Kultuuripealinna ootussari kutsub kolme Tallinna kaubanduskeskuse parklasse, et saada osa tantsulisest-laululisest perfomance’ist "KEPO", mis toob kultuuri linlase kiiresse igapäevaellu. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 20 nädalat.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna "52 üllatust ja ideed" läheb "Katustele!"

09.08.2010

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 ootussari kutsub neljapäeval, 12. augustil Tallinna katustele, millele tavaliselt ligipääs puudub. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 21 nädalat.

Loe edasi >

Euroopa kultuuripealinna infopunkt luuakse Rotermanni kvartalisse

09.08.2010

SA Tallinn 2011 juhatuse liige Jaanus Mutli ja Rotermanni kvartali operaator RC Kinnisvara OÜ juhatuse liige Triin Mägi allkirjastasid lepingu, mille kohaselt avatakse septembri alguses Rotermanni kvartalis kultuuripealinna infopunkt.

Loe edasi >

"52 üllatust ja ideed" kingib naeratuste eest portreefotosid

02.08.2010

2.–8. augustini toimub Tallinnas projekt "Liikuv linnastuudio", mille käigus avastatakse pealinna seni märkamatuks jäänud paiku ja antakse inimestele naeratuse eest tasuta üks professionaalse kunstniku valmistatud portreefoto. Euroopa kultuuripealinna aasta alguseni jääb 22 nädalat.

Loe edasi >

52 üllatust ja ideed kutsub sel nädalal rulluisutama

26.07.2010

Rulluisunädalal 26.07–1.08 toimuvad koolitaja Tõnis Paalme käe all terve nädala jooksul rulluisukoolitused, -sõidud ja orienteerumine erinevates kohtumispaikades üle Tallinna. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb veel 23 nädalat.

Loe edasi >

Tallinn 2011 - Euroopa Kultuuripealinn esitleb: NEXT TO NOTHING EKKM-is

23.07.2010

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis avatakse reedel,  23. juulil näitus Next to Nothing, kus on eksponeeritud viieteistkümne kunstniku teosed (videod, installatsioonid, fotod, maalid, objektid), mis testivad EKKM-i vaimset ja füüsilist vastupidavust ”valge-kuubi kunsti” rünnakutele ja vastupidi. Kaasa teevad kolm väliskunstnikku, kelle hulgas kõige tähelepanuväärsem nimi on kahtlemata Martin Creed, sajandivahetuse üks olulisemaid briti kunstnikke.

Loe edasi >

Tallinna Merepäevad kogusid 80 000 külastust

21.07.2010

16.-18. juulini toimunud Tallinna Merepäevad meelitasid oma mitmekesise programmiga mere äärde üle poolesaja tuhande inimese. Merefestivali kõrghetked olid puksiirlaevade tantsushow ja esmakordselt merepäevadel toimunud regatt Tallinn Race. Tänavu sai programmi nautida juba kolmes sadamas.

Loe edasi >

„52 üllatust ja ideed“ tervitab Moskva rongi Georg Otsa „Tallinna lauluga“

21.07.2010

Eesti ainus rahvusvaheline reisirong käib Tallinna ja Moskva vahel. Iga selle rongi saabumine ning väljumine on juba sündmus omaette. Nädala jooksul kõlab Georg Otsa „Tallinna laul“ kui tervitusmeloodia perroonil pärast diktori häält, kui rong saabub ja 10 minutit enne seda, kui rong väljub. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 24 nädalat.

Loe edasi >

Eesti koorid ülemaailmsel kooriolümpial võidukad

21.07.2010

Hiinas, Shaoxingis toimuvatel maailma koorimängudel olid Eesti koorid võidukad – ETV Tütarlastekoor pälvis kuni 12-aastaste lastekooride osas peapreemia; Euroopa Kultuuripealinna Segakoor võitis kaks kuldset diplomit –  avatud võistlustel segakooride ja kaasaegse muusika kategoorias ning Turba Tütarlastekoor folkloori kategoorias hõbediplomi.

Loe edasi >

Liikluskorraldusest ehk tule Tallinna Merepäevadele jalgsi, ratta või laevaga!

14.07.2010

16.-18. juulini Tallinna kolmes sadamas kestev Eesti suurim tasuta perepidu Tallinna Merepäevad toovad endaga kaasa kerged muudatused ühistranspordi liikluskorralduses. Mugavaim on merepäevi külastada ilma autota, sest nii saab kõige paremini osa tulevasest merepromenaadist ehk liikuda Reisisadamast Lennusadamasse kas jalgsi, ratta või laevaga.

Loe edasi >

52 üllatust ja ideed: Mosaiigi töötuba linnaruumi kaunistamiseks

13.07.2010

Sel nädalal ootavad Telliskivi kvartali kunstnikud kõiki koos pere ja sõpradega värvilisest klaasist mosaiikpilte looma, mis valmimise järel krohviga seinale kinnitatakse. Kultuuripealinna ootussarjas „52 üllatust ja ideed“ sündivad pildid jäävadki majaseina kaunistama.

Loe edasi >

Imeilusa suveilmaga Tallinna Merepäevad kutsuvad peresid veekarnevalile

13.07.2010

Et ilmajaam lubab soojade suveilmade jätkumist, tasub eelolev nädalavahetus veeta perega merel ja mere ääres. Lastega peredele pakuvad 16.–18. juulini kolmes Tallinna sadamas ja lahel toimuvad merepäevad esimest korda lustlikku veekarnevali.

Loe edasi >

Tallinna Merepäevad üllatavad tasuta päästeliugtee ja Purjevarjuteatriga

13.07.2010

Tallinna Merepäevadel püstitatakse Admiraliteedi kaile merekonteineritest "laev", et julgemad saaksid liugteed pidi päästeparvele laskumist harjutada. Avaõhtule reedel, 16. juulil annab aga tooni maailma esimene purjevarjuteater.

Loe edasi >

52 üllatust ja ideed: Koduse ja tervisliku toidu laat Lasnamäel

28.06.2010

Sel nädalavahetusel, laupäeval 3. ja pühapäeval 4. juulil peetakse Lasnamäel koduse ja tervisliku toidu laata. Tegevust jagub kogu päevaks nii suurtele kui ka väikestele.

Loe edasi >

USAs elav Sofia Rubina annab Tallinna Merepäevadel kauaoodatud kontserdi

13.07.2010

Viimase aasta Berklee muusikakolledžis Bostonis õppinud jazzlauljatar Sofia Rubina on suveks kodumaal tagasi ning annab 16.–18. juulini toimuvate Tallinna Merepäevade jazzkava raames üle tüki aja taas täispika kontserdi Eestis. Häid jazzmuusikuid kuuleb ja näeb isegi merel!

Loe edasi >

52 üllatust ja ideed: Vabaduse väljakule tuleb camera obscura

21.06.2010

Sel nädalal aitab kultuuripealinna aasta alguseni jäänud nädalaid lugeda Vabaduse väljakule püstitatav camera obscura. Idee autor on noor fotograaf Ats Parve.

Loe edasi >

Kuu aja pärast algavad Tallinna Merepäevad 2010 saavad kolmanda kodusadama

21.06.2010

16.-18. juulini toimub kõigile tallinlastele ja Tallinna külalistele mõeldud Eesti suurim tasuta perepidu Tallinna Merepäevad 2010. Peo kõrghetked on olümpiapurjekate regatt ja vedurlaevade tantsushow. Tänavu saab programmi nautida juba kolmes sadamas – tule kas või oma laevaga!

Loe edasi >

Arvo Pärdi "Aadama itku" maailmaesitlust jälgib tuhat silmapaari

21.06.2010

Kahe kultuuripealinna, Istanbul 2010 ja Tallinn 2011 koostöös sündiv Arvo Pärdi "Aadama itk" toob Hagia Irene kirik-muuseumisse kokku tuhatkond pealtvaatajat, nende hulgas riigijuhid, rahvusvahelise meedia ja muusikaavalikkuse.

Loe edasi >

Tallinn 2011 esitleb oma programmi kogu maailmale

08.06.2010

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 esitleb end maailmale sel pühapäeval, 13. juunil Helsingis. Päeva juhivad Evelin Pang ja Mikko Fritze. Kogu nädala kuuleb Tallinn 2011 tegemistest ka Radio Helsinki eetrist. Samas tutvustab Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond turistidele mõeldud uut mobiilirakendust tallinn.mobi.

Loe edasi >

52 üllatust ja ideed: Tänavamiim

08.06.2010

07.-13. juunini saab Tallinna kesklinnas nautida kahe professionaalse tantsija-koreograafi miimietendusi. Tegijad usuvad, et saavad Tallinna muuta vähemalt üheks nädalaks helgemaks, rõõmsamaks ja ootamatumaks paigaks. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 30 nädalat.

Loe edasi >

52 üllatust ja ideed: Folkloorsed tantsud Lasnamäel

24.05.2010

24.–30. maini kutsuvad Kalev Järvela, Kristi Pajur, Tarmo Tartu ja SA Tallinn 2011 õppima Eesti rahvatantse. Õpinädal lõppeb Lasnamäe laulu- ja tantsupeoks nimetatud Kuristiku Gümnaasiumi 24. laulu- ja tantsupeoga. Kultuuripealinna aastani jääb 32 nädalat.

Loe edasi >

52 üllatust ja ideed: Tallinna Raekoja platsile ilmuvad toolid

17.05.2010

17.– 23. maini tuuakse Tallinna Raekoja platsile eredavärvilised puutoolid, et pakkuda linlastele võimalust linna ühel peaväljakul tasuta jalga puhata. Kultuuripealinna alguseni jääb 33 nädalat.

Loe edasi >

Vabaduse väljakul avatakse kultuuriteemade kasvuhoone

10.05.2010

10.–16. maini kutsuvad SA Tallinn 2011 ja Joonmeedia külla põnevasse interaktiivsesse kontorisse Vabaduse väljakul, mille eesmärk on analüüsida Eestis valitsevaid kultuure. Kultuuripealinna alguseni jääb 34 nädalat.

Loe edasi >

Tallinna päeval selgub 2011. aasta kultuuripealinna programm

05.05.2010

Kutsume teid koos perega 15. mail toimuvale Tallinna päevale, mis on tänavu pühendatud Euroopa kultuuripealinna aastale Tallinnas. Lisaks trükivärskele programmivihikule saab Vabaduse väljakul lustida programmi kuuluvate sündmuste valikkava saatel.

Loe edasi >

Rahvusvahelise näidendikonkursi Eesti võitja on Martin Algus

04.05.2010

4. mail kuulutati samaaegselt Eestis, Soomes, Rootsis ja Venemaal välja ühise näidendivõistluse "New Baltic Drama 2011" neli võidutööd. Eesti peapreemia 25 000 krooni pälvis Martin Algus oma tööga "Kontakt".

Loe edasi >

Üllata ennast ja teisi – "52 üllatust ja ideed" kutsub seitsmele jooksule!

03.05.2010

Mai avanädalal, 3.–9. maini veab mullu ümber Eesti jooksnud Kristjan Puusild kevadõhtust jooksusarja „Jookse kuidas kellelegi“, mis pole pelgalt sporditegemine, vaid pigem kultuurne eneseavastus. Seitse jooksu toimub iga ilmaga, võib ka vihmavarjude ja kummikutega.

Loe edasi >

"52 ideed ja üllatust" kutsub Balti jaama naeratusi püüdma

26.04.2010

Aprilli viimasel nädalal algab kultuuripealinna ootussarja „52 ideed ja üllatust“ raames suur pildistamisaktsioon Balti jaamas. Kultuuripealinna alguseni jääb 36 nädalat.

Loe edasi >

Estonian Air annab Euroopa kultuuripealinnale tiivad

20.04.2010

20. aprilli keskpäeval allkirjastasid Estonian Air ja sihtasutus Tallinn 2011 koostöölepingu, mille kohaselt teevad osapooled tihedat koostööd Tallinn 2011 kultuuripealinna tutvustamisel Euroopas.

Loe edasi >

"52 üllatust ja ideed" aitab valmida 100 maalist koosneval linnaskulptuuril

19.04.2010

19.–18. aprillini ehitab Eesti Kunstiakadeemia tudeng, kunstnik Lauri Eltermaa 100 kunstiakadeemia tudengi tuvastamatu autorsusega maalist linnarahva silme all üllatusliku skulptuuriobjekti. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 37 nädalat.

Loe edasi >

Tallinna Merepäevad jätkavad pealinna merele avamist

14.04.2010

Selle suve suurim tasuta perepidu Tallinnas, 16.-18. juulini peetavad Tallinna Merepäevad toovad Tallinna lahele purjeregati, ujumisvõistluse ja vaatemängulise laevade tantsushow, millele annab tooni politsei- ja piirivalveameti lennusalk.

Loe edasi >

Eesti Päevaleht külvab asjatut paanikat

13.04.2010

Tänases Eesti Päevalehes avaldatud arvamusloos varjab ajakirjanik Rein Sikk lugeja eest tõsiasja, et 251 sündmusest koosnev 2011. aasta Euroopa kultuuripealinna programm sai eelmisel reedel nõukogu heakskiidu ning jõuab suures mahus avalikkuse ette 15. mail.

Loe edasi >

SA Tallinn 2011 juhatuse liige Mikko Fritze esitas lahkumisavalduse

19.04.2010

SA Tallinn 2011 nõukogu arutas täna Mikko Fritze avaldust ja otsustas selle rahuldada ning lõpetada temaga lepingu alates 2010. aasta 5. juunist.

Loe edasi >

"52 üllatust ja ideed" kutsub pealinna puid lindistama

12.04.2010

Sel nädalal, 12.–18. aprillini saavad 77 Tallinna pargipuud külge lindi, mille kiri märgib kolmes keeles ära nende liigi ning värvus tähtsuse rahva jaoks. Kultuuripealinna aasta alguseni jääb 38 nädalat.

Loe edasi >

SA Tallinn 2011 nõukogu kinnitas kogu Euroopa kultuuripealinna programmi

09.04.2010

Täna toimunud SA Tallinn 2011 nõukogu korralisel istungil kinnitati kogu 2011. aasta Euroopa kultuuripealinna programm. Nõukogu heakskiidul kuulub programmi 251 sündmust kogusummas 108,8 miljonit krooni.

Loe edasi >